Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В и К ремонт, Горна Баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В и К ремонт, Горна Баня

    Търся (спешно) изпълнител за авариен ремонт на външен водопровод на къща в Горна Баня. Къшата е на 30 м от водомера, съответно това е максималното разстояние на което да се търси (копае) проблема . Има шахта с бетон, която може да се наложи да се разбива също. От Софийска вода са казали, че проблема е след водомера, следователно не е техен... може би биха се захванали "на частно", но дали предложението им би било разумно и приемливо не знам. Ако има човек във форума да казва, оглед може по всяко време да се направи. Също, ако има препоръка за свестен изпълнител приемам съвети.
    Александър
    0897 802 302
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Малко с встрани, но: ако тези 30 метра са само пръст, направо копайте ново трасе и полагате полиетилен Ф25 цяло парче с изолация. Старата тръба я зарязвате и връзвате новата в двата края. Като пари сигурно ще е близо до ремонта на съществуващата, а тя щом е тръгнала не се знае кога ще е следващата авария. А щом е и след водомера финансово може да се върже дебело за 2-3 аварии. А и другият път може да е в някой мраз през Януари. Повечето ВиК майстори няма да се навият да търсят къде точно е проблема, защото 90% от работата е копане.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Малко с встрани, но: ако тези 30 метра са само пръст, направо копайте ново трасе и полагате полиетилен Ф25 цяло парче с изолация. Старата тръба я зарязвате и връзвате новата в двата края. Като пари сигурно ще е близо до ремонта на съществуващата, а тя щом е тръгнала не се знае кога ще е следващата авария. А щом е и след водомера финансово може да се върже дебело за 2-3 аварии. А и другият път може да е в някой мраз през Януари. Повечето ВиК майстори няма да се навият да търсят къде точно е проблема, защото 90% от работата е копане.
      Даже не е нужно ново трасе. Първия минибагер да изкопа старата тръба и после може и с цяло парче наилон с алуминиева вложка.

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Алуминиевата вложка не се ползва за питейни нужди.И не защото неможе ,а не трябва.

    • #4
      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

      Даже не е нужно ново трасе. Първия минибагер да изкопа старата тръба и после може и с цяло парче наилон с алуминиева вложка.
      Под ново трасе имам предвид да не си губят времето да търсят къде точно върви старата. Щото 30 м., и ако има и денивелация, може мноооого да ги изненада. И никакви алуминиеви вложки, това не е парно. Цялата сложност на обекта е копането. Другото е за два часа работа с мотането.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Ти кога ще спреш да се правиш на интересен и да се заяждаш с хората?!? Тръби PEX с алуминиева вложка са основно за отоплителни инсталации. За външни водопроводи се използва PE. И в това няма никакви габровски жилки.

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        По точното HDPE тръби от полиетилен.Тънките полиетиленови тръби на руло ,са по скоро за външни инсталации и поливане.При заряване в пръста се мачкат.Скоро на един обект бихме 45 кола за земно и изравняване на потенциалите,бяхме ги направили мармалад .При условие че ще се копае,2 мм HDPE ,или полипропиленови тръби .

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Пенчо, като имаш да направиш 500 метра тръбна разводка с 200 фитинга, да има значение. То може и с медни тръби да се направи, ама аз не бих.На теб коя звезда ти прошепна че тези са за външен водопровод? Ронин под полиетилен естествено се разбира такъв за напорен водопровод на 10 бара, дето повечето ВиК специалисти му викат маркуч. То повечето на всяка пластмаса и викат ПВЦ, ама това друга тема. Дълбочината си е стандартизирана, а и зависи от надморската височина. Не че по Бистрица и Железница не са на 20-30 см. Слага се черната по-плътна изолация на тръбата, копаеш на 70 см. и забравяш.

    • #5
      Идеята за нова тръба звучи много по-разумно от ремонт на старата, разбира се. Благодаря. Препоръка за изпълнител?
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        За промишлени обекти се копае на 0.80 м.за битови 0.60 м. Ако не бъркам.Това се копае и на ръка,за ден два.От изолация няма никакъв смисъл,по ред причини.

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        30 м. на 70 см. си е бая копане, зависи и какво ще излезе отдолу. Какво и е на изолацията?

      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        Може, Чавдаре, ама на теб едва ли има смисъл да казвам, че сметките показват, че е рентабилно да вършиш повече от своята и по-малко от чуждата работа... Дори да приема, че надницата ми е същата, знаейки как неспециалисти вършат моята работа, мога да предположа, че аз ще свърша работа която не ми е ежедневна около 2-3 пъти по бавно от професионалист. Съответно финансовите ми загуби ще са 2-3 пъти по-големи от справедливата цена на професионалиста....

    • #6
      30 метра тръба за къща зарежи да я ремонтираш, освен ако трасето не минава през арехеологически разкопки или някакви комуникации на енерго, военните и пр. ситуации, в които тя си има фиксирано място и не може да мине от никъде другаде. Няма смисъл. Пуска се нова. Както е писал горе човека- 90% от работата е "земна". Копане и после зариване на копаното. Тъкмо повод да си направиш някое допълнително отклонение с шахтичка в двора.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #7
        Ако няма колена и диаметъра на стария водопровод позволява, не може ли направо да се подвре в повредената тръба нова полиетиленова тръба и по този начин няма да се копае много.

        Коментар


        • #8
          Първоначално публикуван от radomihaylov Преглед на мнение
          Ако няма колена и диаметъра на стария водопровод позволява, не може ли направо да се подвре в повредената тръба нова полиетиленова тръба и по този начин няма да се копае много.
          Няма да стане. Старият е на 3/4" най-вероятно, новата е Ф25. Копане му е майката. Едно малко багерче ще я свърши за ден със зариването.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #9
            допълнително уточнение след консултация със собственика - машина не може да влезе....
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • Пенчо
              Пенчо коментира
              Редактиране на коментар
              Значи остава варианта "кирка, лопата и манго = канго"

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Не винаги хорта имат представа къде може да влезе машина и къде не. Не казвам, че е така в случая, но е добре това да го каже и машиниста. Малки багерчета има с размер на голяма косачка с водач. През оградата се прехвърля със стрелата на камиона/буса, който го разкарва. Иначе печелите тумба мързеливи мангали на двойна цена + неизвестен краен срок. И задължително надзирател през времето за работа. В София поне избор на техника дал Господ.

          • #10
            Пуска си полиетилена въздушно и се копае по метър два на ден.
            между другото, ако тече вода и се сложи изолация може да си кара така дълго време. )))

            Идеята ми е да си пусне вода в къщата, пък копането когато стане.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #11
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Пуска си полиетилена въздушно и се копае по метър два на ден.
              между другото, ако тече вода и се сложи изолация може да си кара така дълго време. )))

              Идеята ми е да си пусне вода в къщата, пък копането когато стане.
              Това определено е идея. На ПЕ тръбата нищо и няма. Имам такава на двора от 4 години, хем от време на време я местя по камънака. Пък и цената и е лев - два за метър, така че няма проблем и да се смени преди да се зарови, ако е зор.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #12
                Да, докато ,,къртицата" рови и се подменя основното трасе, това са времянките. Спомена за невъзможността да влезе малка механизация, което също трябва да се огледа.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X