Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

    В днешно време, наи вече децата, прекарват прекалено много време пред компютъра. Обръщайки се към по възрастните посетители на този форум( и не само ) искам да попитам Как им влияе той? И изобщо какво е вашето мнение по въпроса " ЗА или ПРОТИВ интернет"
    Ако модераторите решат, че темата е излищна или побликувана не където трябва, бих искала да я изтрият или преместят. Благодаря!

    Ето какво е и моето мнение:
    В днешно време интернетът е разпространен из цял свят. За някои той е, като извор на полезна информация, други го използват за игри, запознанства и други приятни развлечения. Това е едно ново пространтво, в което може да се намери информация за всичко. Ясно е, че Интернет ще играе все по-основна роля в живота на хората.Интернет е свобода. Интернет е начин да си едновременно на много места.
    Аз лично съм "ЗА" интернет, защото от една страна той е начин на живот. В същото време съм и "ПРОТИВ" него, защото истината е, че интернет пространството няма контрол. Някои злоупотребяват с дадената им свобода! Също така интернета ни лишава от истинските емоции при общуването, вълнението и чувствата на една среща, от аромата, полъха и усещането на свежест, когато сме сред природата. Виртуалният и реалният свят ни предлагат коренно различни неща, затова трябва да се възползваме от предимствата и възможностите, както на интернет, така и на реалните усещания.
    Факт е, че на всеки му е приятно да прекара малко време стоейки във форум, чатейки сприятели, играейки на игра, както и на мен, но аз заразлика от много ( да не кажа всички ) мои връстници не съм зависима от компютъра и за мен има много по-приятни и можве би по-пополезни занимания, с които запълвам свободното си време. В края на краищата интернет пространството ни е полезно, но прекалим ли с развлеченията, които той ни предлага, става вреден и дори опасен!
    Съжелявам за дългото мнение, но това мисля аз... а вие?


  • #2
    До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

    Браво! Доста дъртофелници не го разбират.
    Ако не е тайна, в кой клас си?
    Последно редактирано от cveti; 12-04-10, 21:29.

    Коментар


    • #3
      До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

      Какъв е въпросът?Дали има нужда от интернет или дали е по-добре в 21 век да ползваме основно читанките за база данни?
      Или,да не се злоупотребява с наличната информация в инет пространството,ползвайки лични щения и злоупотребявайки?
      Това е прекалено лично виждане и ако някой прескочи някой законов казус,съответните органи ако са в кондиция взимат мерки...
      Та пак,не какъв-защо е въпросът?

      Коментар


      • #4
        До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

        Уважаема колежке, въпросът ви звучи точно като за или против електричеството? Няма за или против... Може да има за или против конкретни приложения и начин на използване... Да речем: За електричеството когато става въпрос да ми свети лампата... и против ако трябва да му държа двете жици с голи ръце...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

          Първоначално публикуван от valkova.z Преглед на мнение
          Аз лично съм "ЗА" интернет, защото от една страна той е начин на живот.
          Точно, когато интернетът стане начин на живот е вреден. ИМХО дет' се вика.

          Първоначално публикуван от valkova.z Преглед на мнение
          ....Също така интернета ни лишава от истинските емоции при общуването, вълнението и чувствата на една среща...
          По тази точка тук си попаднала на правилното място. Тук, аз, пък мисля и много други, преживяваме силни емоции с познати и непознати съфорумници чрез тяхните разкази и пътеписи, например.
          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
          A2 (+)

          Коментар


          • #6
            До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

            Прогреса не можеш го спря. Това, което е налично, следва да се ползува разумно и по предназначение. А това, дето се създавали контакти си е бош лаф. Контакти се създават очи в очи, сега имат по 150 и нагоре "приятели" хлапетиите, но във Фейсбука и Скайпа. Реално не умеят да контактуват във вербалното пространство.
            Дълга и многопозиционна тема. Но прогреса не можем да спрем, можем да го ограничим само до ползите от него.

            Коментар


            • #7
              Седми клас съм, благодаря, че попитахте.
              Относно темата... Замислих се, с какво ни е полезен и с какво ни вреди интернет, тъй като съм заобиколена от хора(на моята възраст) които не могат без интернет, предпочитат компютъра вместо да излязат навън или да си отворят учебника например! Реших да побликувам тази тема , за да разбера, какво мислите и вие по този въпрос! И тъй като във форума има най вече възрастни мъже и жени с деца, въпроса към тях ми беше, как е при тяхните деца ( така да се каже )... Съгласна съм, че във форума всеки споделя емоциите и преживяното с другите, но едно е да видиш емотиконка на щастливо чивече, поставена в края на даден разказ, и съвсем друго да видиш и почувстваш емоциите на разказващия, когато той стои пред теб и възторжено разказва дадена случка! Но това си е лично мое мнение, а както казах, искам да разбера, какво е вашето!!!

              Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
              Прогреса не можеш го спря. Това, което е налично, следва да се ползува разумно и по предназначение. А това, дето се създавали контакти си е бош лаф. Контакти се създават очи в очи, сега имат по 150 и нагоре "приятели" хлапетиите, но във Фейсбука и Скайпа. Реално не умеят да контактуват във вербалното пространство.
              Дълга и многопозиционна тема. Но прогреса не можем да спрем, можем да го ограничим само до ползите от него.
              съгласна съм...
              Последно редактирано от maxxx; 13-04-10, 06:39.

              Коментар


              • #8
                До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

                Не трябваше да казваш колко си голяма .
                И само се глезите (неможели без нет ) това е като мода за вас , като пиерсинга и татоо обаче минава пред родителите ви . А за повечето хора е работа и ангажемент .

                Коментар


                • #9
                  До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

                  Все пак браво на Колежката от седми клас. Мисля, че има бъдеще и за нас, дъртите, ако на повече деца им минават подобни мисли през главата.

                  Коментар


                  • #10
                    До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

                    Според мене е училищен проект и ни будалка---подводница е.

                    Коментар


                    • #11
                      До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

                      С каквото и да се прекали става кофти. Едно време баба ми ми казваше, че ще стана пияница, защото пиех много лимонада .

                      Интернета е хубаво нещо, особено когато си пишеш с човек който е много далеч от теб. Можете да си приказвате на воля .

                      Коментар


                      • #12
                        До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        Според мене е училищен проект и ни будалка---подводница е.
                        Не колега нее подводница.
                        Нека знам по добре от теб.

                        Коментар


                        • #13
                          До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

                          Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                          Не колега нее подводница.
                          Нека знам по добре от теб.
                          Е, то само кьорав не би забелязал еднаквите фамилии. И браво на момичето за темата.
                          А иначе, моя син е на 9, но има компютър от 3 години. Ползва го обаче най-вече за игри. Надявам се скоро да разбере как да го ползва възможно най-добре.

                          Коментар


                          • #14
                            До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

                            Темата е страхотна! Моята дъщеря е на 5,5г. До скоро не и позволявах да пипа комп, но още малко и ще се научи. Тъй като е още малка контролът ще бъде постоянен. Ще гледам да се ползва нета само за четене на интересни за нея неща. Определено не одобрявам дългото висене пред монитора. Опитвам се да измислям интересни за децата забавления ( за сега успявам). Страхотно би било, ако повече деца във вашата възраст, успеят да осъзнаят, че постоянното висене пред компа е вредно.

                            ПП: Според мен темата е За и Против прекалено дългото висене пред компа, а не интернета по принцип.
                            Последно редактирано от jenia7812; 14-04-10, 10:10. Причина: Допълнение
                            Женя Вълчанова 0888272565

                            Коментар


                            • #15
                              До: "ЗА" или "ПРОТИВ" интернет

                              За мен лично беше ясно, че рано или късно ще трябва да си купя компютър, но все отлагах.
                              Направих го през август миналата година и първата задача беше да се регистрирам ТУК.
                              На 51 години съм и не ме е срам да си призная, че не знаех даже откъде "се пуска" - в училище не се учеха тези неща!
                              Благодарение на сина ми, макар и от разстояние - по Скайп-а постепенно навлизам в материята/струва ми се бавно/.
                              Този форум, освен любимото ми хоби ми дава и възможността да придобия отношение към компютъра.
                              Така някак се опитвам да съчетая полезното с приятното.
                              Мисля има само един отговор на въпроса от темата и са го дали далеч преди мен.
                              Вярно, отнема време, но това е неизбежно - старая се да не прекалявам.
                              Life is too short to drive dull cars!

                              Fight global warming !
                              ... turn on your A/С !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X