Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

    Колеги щерката в момента е седми клас и сме пред следната дилема:Къде да кандидатства?В езикова(английска) гимназия или в МГ?Възможностите в последствие според мен са след МГ-икономика,архитектура или техническо, а след АГ хуманитарни спец.Ние с жена ми сме учили в МГ и въпреки всичко не можем да и дадем съвет.А и тя самата не е ориентирана,а времето напредва.Така,че ще съм благодарен да споделите вашето виждане относно дилемата.Мисля,че сигурно има и други в нашето положение, така, че и за тях ще е интересен казуса.
    Николай Папазов

  • #2
    До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

    Твърдо за английска гимназия. След това ще знае език и ще се е ориентирала какво иска да следва. Ако е достатъчно разумна, ще се ориентира към следване в чужбина. Нашето висше образование девалвира-след 5 год всеки ще е с висше. Да не говорим и че не ни го признават никъде навън. Реномиран университет в западна държава-гаранция за работа тук и навън. И учене, учене, учене.

    Коментар


    • #3
      До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

      Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
      Колеги щерката в момента е седми клас и сме пред следната дилема:Къде да кандидатства?В езикова(английска) гимназия или в МГ?Възможностите в последствие според мен са след МГ-икономика,архитектура или техническо, а след АГ хуманитарни спец.Ние с жена ми сме учили в МГ и въпреки всичко не можем да и дадем съвет.А и тя самата не е ориентирана,а времето напредва.Така,че ще съм благодарен да споделите вашето виждане относно дилемата.Мисля,че сигурно има и други в нашето положение, така, че и за тях ще е интересен казуса.
      Много грешно го мислите ... няма никакво ... ама никакво значение къде си завършил и къде ще учиш ... А ако до сега не е научила Английски е доста лошо ...
      Грандоман WJ 3.1 QD

      Коментар


      • #4
        До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

        На мен това кандидатстване ми е още прясно. Общо взето в седми клас малцина знаят какво искат.
        В техникумите и другите професионални гимназии общо взето забравете за език.
        В повечето езиковите гимназии трябва да се има предвид, че изучаването на биология, химия и физика е в съкратен вариант.
        Незнам дали при всички езикови гимназии е така, но поне при мен освен езиците, изучаваме профилирано Математика, а в 12-и клас История или География и Български. Това трябва да проверите какви други профили, освен езика, предлагат езиковите гимназии.
        За Английска гимназия е най-кофти това, че всеки смята, че като отидеш да учиш английски трябва почти да го знаеш и се попретупват нещата, защото винаги има деца, които баба им ги е водила на Алианс от втора група в детската градина.
        Купете справочника с училищата за 7-ми клас, разгледайте, вижте къде какви са изучавани предмети, кое къде се намира, удобно ли ви е предвижването до там, отидете вижте самото училище. Може така да си хареса сама.

        Аз моето го харесах като видях. Макар че по грешка се оказах в това училище и в тази паралелка, в последствие се оказа, че грешката е правилна.
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • #5
          До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

          Принципно, седмокласниците си формират мнението къде искат да учат, в зависимост от това къде са кандидатствали приятелчетата им.
          A замисляли ли сте за ПГ?
          Все пак Икономическия може би е един от малкото останали техникуми в Русе, които не си лежат на старата слава, ами и я доразвиват.
          А ако пък сте решили да е в обикновена гимназия, в профилирана паралелка, "Христо Ботев" също не е лош избор.
          Завърших въпросното училище, в паралелка със засилено изучаване на биология, химия и английски. По олимпиади бяхме основна конкуренция на МГ и АГ Имат паралелки с история, география, биология и химия, доколкото си спомням обмисляха и откриване на паралелка с информатика и ИТ.
          Така че, избор има. Остава детето да си реши къде му се учи.
          Успех!
          Daddy's girl! Always & Forever!
          Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

          Коментар


          • #6
            До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

            Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
            На мен това кандидатстване ми е още прясно. Общо взето в седми клас малцина знаят какво искат.
            В техникумите и другите професионални гимназии общо взето забравете за език.
            В повечето езиковите гимназии трябва да се има предвид, че изучаването на биология, химия и физика е в съкратен вариант.
            Незнам дали при всички езикови гимназии е така, но поне при мен освен езиците, изучаваме профилирано Математика, а в 12-и клас История или География и Български. Това трябва да проверите какви други профили, освен езика, предлагат езиковите гимназии.
            За Английска гимназия е най-кофти това, че всеки смята, че като отидеш да учиш английски трябва почти да го знаеш и се попретупват нещата, защото винаги има деца, които баба им ги е водила на Алианс от втора група в детската градина.
            Купете справочника с училищата за 7-ми клас, разгледайте, вижте къде какви са изучавани предмети, кое къде се намира, удобно ли ви е предвижването до там, отидете вижте самото училище. Може така да си хареса сама.

            Аз моето го харесах като видях. Макар че по грешка се оказах в това училище и в тази паралелка, в последствие се оказа, че грешката е правилна.
            Хубаво си е 133-то, но в общи линии няма никакво значение къде си завършил. Имах колеги в университета от всякакви училища, включително квартални - не езикови или подобни у-ща ... от всякакви известни и неизвестни провинциални градчета ... Важното е да е по-близо до местоживеенето, за да може да се управлява някакъв контрол върху компанията й, защото това е нещото което може да я събори ... а не училището или учителите ...
            Грандоман WJ 3.1 QD

            Коментар


            • #7
              До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

              Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
              Важното е да е по-близо до местоживеенето, за да може да се управлява някакъв контрол върху компанията й, защото това е нещото което може да я събори ... а не училището или учителите ...
              Местоживеенето не е най-решаващия фактор. Гаменчета има навсякъде - и в най-близкото, и в най-отдалеченото училище.
              Daddy's girl! Always & Forever!
              Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

              Коментар


              • #8
                До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

                Първоначално публикуван от Zorka Преглед на мнение
                Местоживеенето не е най-решаващия фактор. Гаменчета има навсякъде - и в най-близкото, и в най-отдалеченото училище.
                А разликата между близко и далечно ??
                Грандоман WJ 3.1 QD

                Коментар


                • #9
                  До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

                  Писах и в една друга тема, синът ми е вече в 9 клас, но след 7-ми влезе в ПГ и изучаването на език се изравни с това в езикова гимназия-на двете места по 13 часа седмично! Зависи от ръководството на самото у-ще. Не е грешка изобщо да се ориентират децата по-отрано професионално, защото има голяма вероятност при кандидатстване във висше уч. заведение да бъдат признати някои предмети и да се започне от втората година направо.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

                    Ако става въпрос за русенската АГ, то аз съм пристрастен - само хубави неща мога да кажа.
                    За кандидатсване с математика си имаше преди много добри курсове в МГ , а за език няма курсове в АГ...
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

                      Да учи математика.Езика е далеч по-прост и ще се наложи да го научи при всички положения отделно.
                      Математиката дава основи в мисленето,от които може да се гради навсякъде,докато езика не.
                      Математиката е един международен език,далеч по-разпространен от английския(или какъвто и да е друг).
                      Едната наука ни кара да мислим и анализираме,а другата просто да запаметяваме.Според мен първото е много по-важно.

                      Все пак,трябва да се съобразява и с желанията и заложбите на детето,защото насила хубост не става....

                      Успех в избора!
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

                        Няма никакво значение къде ще учи детето между 7 и 12 клас, освен ако нямате намерение да го пращате на трудовата борса веднага след това. По-важно е даскалото да му е на близко или удобно място за пътуване. Английски или какъвто и да е език може да научи навсякъде, стига да иска. Големият ми син (8-ми клас) чете книги (фантастика) на английски и гледа филми без превод, без да е ходил нито на уроци допълнително, нито е учил в английска гимназия.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

                          Благодаря ви колеги за отговорите.Надявам се да се посъберат още коментари и ще дам на щерката да ги прочете.Иска ми се тя сама да вземе решение в което да е убедена.На мен най ми е лесно да и кажа-отиваш в МГ щото ние с майкати там сме учили и подготовката е много добра(което е вярно)ама не искам така......А и още едно неизвестно в уравнението-вчера ми сервира,че е на първо място на областен кръг на олимпиада по химия.А сега де.
                          Николай Папазов

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

                            Абе не знам. Пари в България направиха юристите, банкерите, икономистите, лекарите, зъболекарите, фармацефтите. Особено юристите и фармацефтите могат да работят цял живот-няма пенсия, няма нищо. Па инженерите.........то съсипаха и закриха предприятията, ние инженери произвеждаме. Сигурно имаме безработни инженери за 100 години напред. Ей, ако не ще да учи, след 12 клас да изкара едни курсове за фризьорка и ше избие рибата с един салон. Едно постригване вече е 5лв в валките села, в големите градове не ми се мисли.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дилема при кандидатстване след 7-ми клас

                              Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                              А и още едно неизвестно в уравнението-вчера ми сервира,че е на първо място на областен кръг на олимпиада по химия.А сега де.
                              В МГ също имат паралелка с биология и химия.
                              Само не я пращай в Химията....
                              Иначе с подготовката в "Ботев" по биология и химия, 95 % от съучениците ми влязоха да учат Медицина на първо класиране на кандидат студентските изпити, а останалите 5 % бяхме решили да кандидатстваме с други предмети.
                              Поразпитайте я къде й се учи /не може да няма предпочитания за някои училища/. Да си ги напише като първо, второ, трето, ...., .... желание при кандидатстването.
                              После има три класирания. Като не й допадне първия избор, продължава да чака.
                              Поне по мое време беше така, не вярвам системата да се е изменила толкова за 7-8 години.
                              И пак да й пожелая успех!
                              Daddy's girl! Always & Forever!
                              Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X