Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детски клуб УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Детски клуб УАЗ

    От известно време с Иван Алексиев правим специални детски разходки - водим си децата из гората, планини, пещери и др.
    То да караме като луди е добре, ама като не остава време през седмицата да си поиграем и порадваме на децата, поне събота и неделя да са с нас.

    Ще се радваме и на други последователи!
    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
    От известно време с Иван Алексиев правим специални детски разходки - водим си децата из гората, планини, пещери и др.
    То да караме като луди е добре, ама като не остава време през седмицата да си поиграем и порадваме на децата, поне събота и неделя да са с нас.

    Ще се радваме и на други последователи!
    Аааа, не сте сами! И моята щерка е в джипката при почти всяка разходка (нали затова съм си взел детевоз ). На Боби (CJ_7) синчето е винаги на линия. На Маркан момчетата също са редовни участници и даже Митко е на път да стане печен навигатор (разпъва лебедката за норматив момчето )
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Аз предлагам да развием почина на Веско и Иван с посещения на интересни (и за децата) места. Те миналия път са ходили до една пещера а това са незабравими моменти за малките. Тъй че може да се помисли и за такава програма...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До голяма степен моята цел е детето не само да се вози, а поне 50% от разходката му да е пеша. Когато сме сред природата това ми дава възможност както да й разкажа и покажа това което знам така и да се пораздвижим физически, не смятам че само возейки се това е възможно.
        В случая използваме джипа като превозно средство за достигане на диви или просто отдалечени интересни места. Не бива да забравяме , че за едно 5-6 годишно дете няколко часовото возене нито е най-интересното нито най-полезното нещо. Например аз обикновенно излизам преди щерка ми да е станала и съответно се прибирам след като е легнала така ,че свободните съботи или недели са много важни както за нея така и за мен. Кагато в такива комбинирани разходки се включат повече семейства е още по-добре.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Иван Алексиев Преглед на мнение
          До голяма степен моята цел е детето не само да се вози, а поне 50% от разходката му да е пеша. Когато сме сред природата това ми дава възможност както да й разкажа и покажа това което знам така и да се пораздвижим физически, не смятам че само возейки се това е възможно.
          Е, за това си прав.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            И аз също съм със две дечица и с удоволствие бих се присъединил към такива разходки с 50% ходене пеша,тичане и игра на децата.
            Така,че пишете кога и къде смятате да е следващата разходка за да се присъединим към вас.
            "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

            Коментар


            • #7
              Разходки

              И аз съм "ЗА". Но тъй като моята УАЗ-ка я няма в София, ще ви придружавам с лек автомобил. Иначе малкия е луд фен на УАЗ-ки, трактори, камиони. Всичките му играчки са такива.

              Коментар


              • #8
                Много хубава идея! Браво.
                Винаги готов за подобни хубави идей
                LZ1VMH

                Коментар


                • #9
                  С известно закъснение малко снимки от детската разходка на 14012007
                  http://htftp.offroad-bulgaria.com/Iv...TNIK_14012007/
                  ,а също така от тази в неделя 21012007
                  http://htftp.offroad-bulgaria.com/Ivan/PLANA_21012007/
                  Колеги според мен не бива да забравяме, че въпреки наименованието на разходките "детски" те все пак са off-road. Тук е още по-важно колите ни да са изправни и подходящо оборудвани защото возим децата си. Това означава, че освен всичко друго което ни е необходимо при разходки извън пътя трябва да са обезопасени по подходящ начин и детските места в зависимост от възрастта на малкия пасажер. При неочаквана изненада по трасето съвсем не подготвените джипове ще са по-голям проблем от колкото при "хард" разходките където се отива с предварителна нагласа за екстремни изживявания и подходящ екипаж. Разбира се при "детските" разходки ще се стремим да избегнем и заобиколим тежките участъци и препятствие но не всякога това е възможно. Това важи с пълна сила за опознавателните маршрутите които имат крайна цел за достигане (никога не знаеш колко дълбока е калта след поредния дъжд, дали не е отнесен или препречен пътя по които си минал преди пет години и др.). Доколкото екскурзиите имат и опознавателна цел част от тях ще бъдат свързани и с по-дълги преходи по асфалт (смятам че разстояния от 100-200 км. асфалт + 20-30 км. черен път до целта, съответно обратно са поносими както за семействата така и за наште джипове). С оглед това ,че се предвиждат отдалечени маршрути (а не само станалите стандарт за София в околните дерета) изненадите могат да са разнообразни и изискват джипа да има както съответната техническа така и експедиционна подготовка, способна да удовлетвори необходимостите на малките и големи пасажери далеч от населени места. Разбира се това е моето виждане за тези разходки и съответно ще търся съмишленици с подобни разбирания.

                  Коментар


                  • #10
                    Идеята е страхотна! Свободното време е малко и не е редно да ощетяваме децата заради хобито си. По-добре да го направим интересно за цялото семеиство. Аз ще се включа в клуба по-късно, дъщеря ми е на девет месеца Поздрави!
                    VARADERO SD2

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                      Идеята е страхотна! Свободното време е малко и не е редно да ощетяваме децата заради хобито си. По-добре да го направим интересно за цялото семеиство. Аз ще се включа в клуба по-късно, дъщеря ми е на девет месеца Поздрави!
                      моята щерка е на 7 месеца и смятам това лято като наближи 1 годинка да и е първият язовир, вече си има и спален чувал за палатката :-)
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #12
                        Ние от 2месечна възраст обикаляме България, но времето в момента е неподходящо за дълги преходи на открито. Аз също имам предвид ЛЯТОТО избрали сме и един самар, защото май не е добре само в джипката.
                        VARADERO SD2

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Детски клуб УАЗ

                          Много хубава идея.В нашето семеиство децата са три,от софт разходката на 25.02 се оказа че на тях им е било не по малко интересно,въпреки че в групата нямаше други деца.Ще се радвам скоро да организираме съвместна разходка.

                          Коментар


                          • #14
                            Разходка и лагер Август 07

                            Разходихме се и решихме да направим лагер за децата - да поиграят и се монамокрят в потока.

                            Сушихме обувки и чорапи, но както децата, така и големите се позабавляваха

                            Имаше и шоу с античен трактор, в главните роли - младежи на по 80 години.























































































































                            Последно редактирано от Веско; 23-08-07, 14:05.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разходка и лагер Август 07

                              Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                              Разходихме се и решихме да направим лагер за децата - да поиграят и се монамокрят в потока.

                              Сушихме обувки и чорапи, но както децата, така и големите се позабавляваха

                              Имаше и шоу с античен трактор , в главните роли - младежи на по 80 години.
                              А някоя снимка на античния трактор няма ли?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X