Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детска седалка. Препоръки и съвети!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Детска седалка. Препоръки и съвети!

    Не видях такава тема а съм на пътя на избора.
    Синът ми наближава 4 г. и идва време за смяна на седалката. Имате ли преки или косвени емпирични наблюдения върхо многото модели които се предлагат? Кой би бил най-правилният избор и за какво да се гледа като се избира? Марки, цени, екстри, тънкости?
    Има различни класове в зависимост от години, ръс и тегло и мен ме интересува специално за 4+г. и над 18 кг., но така и иначе темата тръгва та можем да я превърнем в полезна за всеки стигнал до този избор.
    От моя опит до момента, малкия като беше бебе го слагахме в "коритото" на количката (марката е Италианска), което за този модел си беше и с такова предназначение. Удобно и според мен сигурно, защото е с твърд материал отвън, но пък по-обемисто и тежко.
    След като седеше сам минахме на вариант който комбинираше 2 и 3 ниво (без да съм 100% сигурен за номера на нивата) та ставаше за деца до 4 г. или 18 кг., пак на същата марка. Хубавото на този модел е (ако има интерес ще го проверя кой е, но сигурно вече е сменен с нов), че самата седалка може да се движи по неподвижната основа, осигурявайки по-голям или малък ъгъл в следствие на който се получава относително добро положение за спане на детето. разбира се неподвижната основа е осигуряващата се с колана. Това което не ми харесва е, че страничните опори сакаш са по-малки.

    От мен за сега това!
    ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
    lre-bulgaria.org

  • #2
    До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

    Това което мога да ти дам като съвет е само да не го отучиш да ползва столчето.
    Аз направих тази грешка -да покажа колко е хубаво да се пътува без столче и после ми беше зор докато мине 30 кг да няма нужда от него.
    И има ли възможност да пътува с гръб към движението-по защитено е детето в този случай при удар отпред. А принципът е колкото по -голямо столче- по добре трябва да е фиксирано за колата, най- добре с изо- фикс ,мисля че се казваше системата ,и с колани задължително.

    Коментар


    • #3
      До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

      За ISOFIX-а ясно, ама не всяка кола има. А иначе за седенето в столче абсолютно. И нашия от време на време се превозва извън него, но иначе като кажа сяда и няма мъдране. За това сме единодушни.
      За пътуването с гръб, не е задължително да е най-безопасно, а и не става за седящите седалки. Виж за бебе, задължително отзад и обратно на движението.
      ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
      lre-bulgaria.org

      Коментар


      • #4
        Re: Детска седалка. Препоръки и съвети!

        Ето един тест на детски седалки:

        ADAC test
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #5
          До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

          общо взето, над 18кг май няма с регулиране на наклона, а това за мен е най-ценно за да може детето да спи облегнато, а не съвсем изправено...
          Голямата щерка е на 8г и сме й взели седалка само за под дупето, а гърбът се обляга на автомобилната седалка... Не е много удобна за дълъг път...
          Малката е на столче от тези с подвижна част и като заспи може да се завърти в почти хоризонтално положение, но наближаваме 4г и мястото за крачетата става проблем /добре, че джипката е голяма/...
          Няколко пъти се случва седалката да е в другата кола и сега на всяко возене стигаме до рев за да седне в столчето и да сложи коланите...

          Като недостатък отчитам, че материята на столчето спарва жестоко - лятно време гръбчето на детето става съвсем мокро, въпреки че климатика не се спира...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

            Когато през 1974 година дъщеря ми стана на две годинки, сам й измайсторих от стара детска количка детска седалка. Крепеше се на педя височина на задната седалка.

            Никакъв комфорт, никаква сигурност за детето. Но пък, като ме спреше КАТаджия дълго ме разпитваше къде се продава това чудо.
            По това време в жигулито нямаше колани и за пътниците.

            А седалката видях във един американски филм.

            Коментар


            • #7
              До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

              Ето, такъв вариант изглежда добре като решение.



              Има и такива - с възможност за постепенно разделяне на седалката от облегалката.

              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #8
                До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

                [QUOTE=nickbochev;1031967]Ето, такъв вариант изглежда добре като решение.



                Този вариянт го позлваме за нашето хлапе. Мисля, че е едно от най-практичните решения на пазара в момента, защото:
                1. Облегалката се разтяга на височина и на ширина, което е добре при растежа на детето.
                2. Облегалката може да се отделя от седалката, т.е. може да се ползва до когато детето поотрасне(определените от закона, мисля са 13г., за ползване на седалка)
                3. Тапицерията се сваля цялата, а не частично както са повечето модели.
                4. Самата седалка е ергономична и удобна - малкия по начало е голям "таралеж в дупето", но на дълъг път започва да му става съклет, чак след 2,5-3 часа, което означава, че му е удобно.
                5. Ползваме я от 3 годишната му възраст - сега е на 7г., нямаме никави забележки и мислиме да я ползваме до определения от закона срок.
                6. Цената по спомен беше около 160-180лв. на дъщерна фирма на един от големите производители на детски артикули, иначе ако държиш на бранда отиваш на двойна от упоменатата цена.
                "Bis dat qui cito dat"

                Коментар


                • #9
                  До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

                  Нашето дете е на 4г и ползваме само седалка,която купихме от Практикер,струваше 15лв

                  Коментар


                  • #10
                    До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

                    Това последното тук му викат "Повдигач", демек - ползва оригиналните колани на колата май.

                    Седалките са с независими колани за детето. В повечето случаи като минат дадено тегло децата - седалката се застопорява в най-изправено положение.

                    Ние ползваме Recaro Signo, по принцип сме доволни но си има кусури:

                    - Когато е обърнато назад - краката на детето удрят облегалката както и да го нагласиш. Просто седи къса седалката

                    - Високи страни. Уж е по-добре за страничната защита, но слагането и изкарването на детето е неприятно трудно. Особено ако си в нормална кола с нисък таван. В джип предполагам ще е различно.

                    - Ремъците на коланчето лесно се обръщат в ухото на халката и създават проблеми. Много лесно се оправят (движиш халката нагоре-надолу с изпънат колан), но е неприятно.

                    - Смотана, недоклатена материя на покритието. Детето се ПОТИ яко при лек климатик и приятна температура в колата, оправя се едва като надъниш климатика. За кола без климатик - не препоръчвам въобще.

                    Иначе изработката е шест, високи странични стени, предполагаемо помагащи при страничен удар, меко и удобно - малката никога не се е оплаквала.

                    Сега има Signo II на пазара, може там да са пооправили нещата. Но за мен проблемът с потенето е реален.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Детска седалка. Препоръки и съвети!

                      Аз за моята дъщеря се разчетох из нета, и като марки Britax/Roemer като че ли най-ги хвалят.

                      Друг вариант за мен са kiddy (немски). В момента ползваме такава и сме доволни. Те обаче са със странни "колани" : http://www.kiddy.de/gb/company-video
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

                        [QUOTE=valdivladi;1058905]
                        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение


                        Този вариянт го позлваме за нашето хлапе. Мисля, че е едно от най-практичните решения на пазара в момента, защото:
                        1. Облегалката се разтяга на височина и на ширина, което е добре при растежа на детето.
                        2. Облегалката може да се отделя от седалката, т.е. може да се ползва до когато детето поотрасне(определените от закона, мисля са 13г., за ползване на седалка)
                        3. Тапицерията се сваля цялата, а не частично както са повечето модели.
                        4. Самата седалка е ергономична и удобна - малкия по начало е голям "таралеж в дупето", но на дълъг път започва да му става съклет, чак след 2,5-3 часа, което означава, че му е удобно.
                        5. Ползваме я от 3 годишната му възраст - сега е на 7г., нямаме никави забележки и мислиме да я ползваме до определения от закона срок.
                        6. Цената по спомен беше около 160-180лв. на дъщерна фирма на един от големите производители на детски артикули, иначе ако държиш на бранда отиваш на двойна от упоменатата цена.
                        Аз ползвам такъв вариант на Чико (но без чашкодържач) за синковеца и скоро ще купувам второ такова за щерката. По спомен цената беше под (или около) 200 лв, но дори и да е била повече - не съжалявам. Сваля се лесно, носи се леко и на хлапето му е удобно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

                          Каквото и да е столчето няма да върши работа ако никой не седи в него.Трябва да свикнат с него иначе в колата става страшно.Мойте идвата стола стоят в мазата и са в паяжини,и главата ме заболява като тръгна на дълъг път.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Детска седалка. Препоръки и съвети!

                            Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
                            Каквото и да е столчето няма да върши работа ако никой не седи в него.Трябва да свикнат с него иначе в колата става страшно.Мойте идвата стола стоят в мазата и са в паяжини,и главата ме заболява като тръгна на дълъг път.
                            Прав си. Затова, правилото е, да са винаги на място и да се ползват непрекъснато. При нас, когато евентуално е свалено, баткото даже се сърди, че го няма.

                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X