Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В шапката марихуана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: В шапката марихуана

    Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
    Благодаря за отговорите, но са много общи, дори малко шаблонни. Разбира се, че всичко е свързано с конкретната ситуация и конкретните личности, но се надявах, че ще импровизирате, затова зададох въпроса "Как ще реагирате като родител...?"
    Един родител носи тежката задача да взима винаги възможно най-правилното решение...В конкретния случай нямаш право на импровизации.Нито на компромиси.Решението е да заявиш,че това повече нетрябва да се повтаря, че никой не се е спасил, както и никой не се е завърнал от "онзи свят".Иначе резултата ще е следния:ще бъдеш един ням свидетел на унищожението на собственото си дете, ще гледяш отчаяно ден след ден как се самоубива, рухва семейството ти(резултата от един наркоман в семейството се отразява на всичките му членове) , ще установиш какво е да пазиш своя живот и този на другите от семейството ,за това че детето ти е наркоман.Вземи нещата в твои ръце и го отдалечи от сегашната му среда.И поеми отговорността за това, чия е вината.

    Коментар


    • #92
      До: В шапката марихуана

      Поставих темата, но повечето участници се отклониха от нея.Аз съм се срещала с много наркомани и техните семейства. В 90 % от случаите нещата са необратими.Повярвайте ми, в България няма лечение за наркоманите, и затова по-добре никога да не го изпитате на гърба си.Хората, които се занимават с този контингент, са изпаднали в рутина и често ще срещнете да Ви говорят най-общи приказки и да морализаторстват.Помощта от един форум е да разберем къде бъркаме като родители и как да не скъсаме връзката си с децата. От опит мога да кажа, че наркоманите в 100% от случаите са деца от дисфункционални семейства. Случаят, за който Ви разказах е реален. Много важно е от една такава дребна случка да не отблъснем детето и да загубим доверието. Поученията не вършат работа!!!И до ден днешен, когато поучавам, се опитвам да си представя как би реагирал моя дядо. Неговите мъдри поучения и реакции стояха сякаш над времето и образованието.Смятам, че е нужно да събираме мъдрост и подкрепа от другите как да реагираме спрямо нашите деца.Няма място нито за съдене, нито за упреци, нито за квалификации. Много често децата ни поставям в безпомощна ситуация, независимо че можем да не го покажем.

      Коментар


      • #93
        До: В шапката марихуана

        Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
        Поставих темата, но повечето участници се отклониха от нея.....Помощта от един форум е да разберем къде бъркаме като родители .....
        Немога да разбера,какво искаш от нас Айде ще ползвам единствено число, да не говоря от името на всички.
        Казах, ПРОТИВ всяка форма на наркотици съм. При различни семейства подхода е различен.
        Не те познавам, не познавам и приятелката ти, какво "конкретно" мнение искаш. Била докторка, и к`во от това. От 2000г. с жена ми се борим с вече популярния рак на гърдата ( в случея и прилично метастазирал) познавам и системата и промените в здравната каса през годините,а и сме минали през много лекари и между тях има и хора, и ЛЕКАРИ, и пълни боклуци, на тези последните, че децата им стават боклуци, ами майната им
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #94
          До: В шапката марихуана

          Колега, Наталия е нова тук, при това въпросът който повдигна е повече от важен и интересен.

          Та специално относно отклонението на въпроса и очакванията към форума. Форум иде като понятие от древногръцки и е по нашенски площад... Мястото където в древна Гърция се събирали знатните люде да си говорят... Имало оратори, всеки можел да повдигне даден въпрос, да отговори, да оспори... И при нас е така... Нищо не се е променило освен медията. Дали този "разговор" ще е полезен или не си зависи от всеки поотделно. Разни хора казват разни неща, умни, прости, тъпи, (последните май Модераторите тук ги трият) безсмислени, понякога и мъдри... Като всичко друго в живота никой никому не може да даде и налее насила... Всеки трябва сам да отсее зрънцата от плявата и да ги използва..., ако съумее и знае как...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #95
            До: В шапката марихуана

            Венцислав, благодаря ти. Точно това очаквам от форума. Между другото, майката е един добър психиатър, който е помогнал на много хора, и въобще не е боклук. Но тя имаше смелостта да си признае, че е объркана, че не знае как да постъпи. Форумци, повярвайте, че тази дискусия е важна за много родители. Децата са в огромна опасност, системата е отвсякъде запушена. Надеждата е само в семейството.

            Коментар


            • #96
              До: В шапката марихуана

              Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
              ...майката е един добър психиатър, ... и е налетяла на проблем с наркотици, което и е част от специалността...
              Стара истина е, че на обущаря децата ходят боси, а най-често и на самия обущар са му скъсани папуците. Дали не е уместно да поиска помощ или поне съвет от колега?

              Аз зная някои неща за взаимното доверие в лекарското съсловие, но все пак?

              Коментар


              • #97
                До: В шапката марихуана

                Това е по-горният текст от Адвокат."Помествам текст от закона за да чете:
                Чл. 354а.
                (3) Който без надлежно разрешително придобие или държи наркотични вещества или техни аналози, се наказва:
                2. за рискови наркотични вещества или техни аналози - с лишаване от свобода до пет години и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.
                 
                ОСОБЕНИ ПРАВИЛА ЗА НЕПЪЛНОЛЕТНИТЕ
                Чл. 62. На непълнолетните могат да бъдат наложени само следните наказания:
                1) лишаване от свобода;
                1а) (нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) пробация;
                2) обществено порицание;
                3) (изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност по чл. 37, ал. 1, т. 7.
                 
                Чл. 63. (1) За непълнолетните предвидените в особената част на този кодекс наказания се заменят:
                4. лишаването от свобода до пет години включително - с лишаване от свобода до две години, но не повече от предвиденото от закона;"
                Благодаря за този текст. Най-накрая по темата.Още по един истински случай. Не зная дали е било по донос, но полицаи бяха спипали в една кола непълнолетен с 1-2 грама, пак някъде в дрехите. Сега да видим какво ще правим като родители? Хайде да поразсъждаваме! Ще наемете ли адвокат, ще давате ли откуп? В този случай щем не щем трябва да се направим, че вярваме на детенцето. Но дори да го отървем, какъв пример даваме, и какви ще са последиците за в бъдеще?От друга страна, защо учителите не запознават децата с този текст от НК?
                Последно редактирано от Венцислав Петров; 06-11-09, 19:13.

                Коментар


                • #98
                  До: В шапката марихуана

                  Мисля че изложихме цялата възможна гама от въздействия върху децата, срещу наркотиците.
                  Обсъдихме законови мерки, психологични аспекти на родителско съпричастие, практикоприложен опит и всякакви други съвети.
                  Темата се предъвка, попрежвака и започна лекичко да се олигавя. Повторяме вече едно и също.

                  Каква е целта на темата , започва да ми става неясно?
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #99
                    До: В шапката марихуана

                    Законите са хубаво нещо, когато са в полза на обществото/мнозинството/. Когато от даден закон се очаква да свърши работата на всички институции по веригата от народно събрание до уличния полицай, обичайно резултатите са предизвестени. Лесно е да прибереш наркоман с поредна доза за години на топло, където няма да му промениш възприятията за живота и околния свят. Да прекъснеш веригата до същия изисква други усилия и лишаване от някой бонуси към възнаграждението на държавния служител. Не ме е грижа какъв пример бих дал, ще направя всичко възможно да си отърва детето от малоумното законодателство. По презумпция му възлагам повече надежди, отколкото на системата.

                    п.п. Едно време беше кощунство да се слуша Бийтълс, Свободна Европа, да носиш тесни панталони. Резултатите са налице - мразим руските коли и обичаме чалга.
                    Последно редактирано от сто; 06-11-09, 19:12. Причина: допълнение

                    Коментар


                    • До: В шапката марихуана

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      ......
                      Колега,знаеш кое точно мнение ти цитирам,онава дългото...Нищо ново не ми казваш...Само да попитам,колко деца имаш?И ако имаш,колко са годишни?Не се заяждам,просто ми е интересно...Аз имах подобни възгледи,преди да имам деца...Сега обаче мисля малко по-различно,защото май ,,ми опира яйцето до г.за''Давай го по-кротко..
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • До: В шапката марихуана

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Мисля че изложихме цялата възможна гама от въздействия върху децата, срещу наркотиците.
                        Обсъдихме законови мерки, психологични аспекти на родителско съпричастие, практикоприложен опит и всякакви други съвети.
                        Темата се предъвка, попрежвака и започна лекичко да се олигавя. Повторяме вече едно и също.

                        Каква е целта на темата , започва да ми става неясно?
                        Ако всички смятат така, да спрем. Аз съм нов участник и искам да Ви дам обратна връзка, защо поставих този въпрос във Вашия форум?Защото ми харесвате и сте полезни, но вече имам впечатление, че не всички се осмеляват да бъдат до край искрени. Не пропускайте възможността да бъдете "различния' форум.Поставете тази тема в "БГ мама'',където общуват много мами и ще разберете за какво става дума - не участвам в този форум, но понякога съм влизала. Ужас!Помагайте, това е огромна празна ниша в нашето общество.

                        Коментар


                        • До: В шапката марихуана

                          Всеки си има своята мотивация да участва. Темата съвсем добре се вписва в Правилата на форума, а дали на някого е полезна - рано е да се прецени. Не е необходимо да има конкретна цел.

                          Коментар


                          • До: В шапката марихуана

                            Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                            Ако всички смятат така, да спрем. Аз съм нов участник и искам да Ви дам обратна връзка, защо поставих този въпрос във Вашия форум?........Защото ми харесвате и сте полезни...
                            Благодаря, и аз мисля че към това се стремим...
                            Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                            .... но вече имам впечатление, че не всички се осмеляват да бъдат до край искрени.....
                            Бате Венци пак ще ми се разсърди ....ама да не пишеш курсов проект по социология
                            Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                            Поставете тази тема в "БГ мама'',където общуват много мами и ще разберете за какво става дума....
                            Аз съм БГ ДЯДО,ама съвсем наистина, а "децата" съвсем професионално се занимават с компютри и няма начин да не налетят на "Мамата" търсейки информация как се гледа бебе....ами баш си "е...мамата"
                            Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                            Ужас!Помагайте, това е огромна празна ниша в нашето общество.
                            Кое е "ниша" че не разбрах, наркотиците във всичките им форми ги има, и не са "ниша", а голям проблем, и е по-добре да ги няма (по света има държави, където за притежание има директна смъртна присъда)!
                            Последно редактирано от дядо владо; 06-11-09, 21:20.
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • До: В шапката марихуана

                              Едва ли някой стои във форума, за да си жабурка устата. Тази "ниша" е адекватната педагогика, която тотално липсва в обществото.

                              Коментар


                              • До: В шапката марихуана

                                Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                                Едва ли някой стои във форума, за да си жабурка устата....
                                Щоооо има си отделна част "Спам и чат..." най-долу на основното меню
                                Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                                Тази "ниша" е адекватната педагогика, която тотално липсва в обществото.
                                Аха, курсовия проект е не по социология, а по педагогика.....ама през машини(компютри) се управляват други машини, човек се учи от друг човек (на живо), тук може само да си обменяме информация
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X