Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боксов чувал за дете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боксов чувал за дете

    Е не се сетих къде да я пусна темата.

    Моя ще става на 10 г.. От 4 години зимата ходи на бокс по 2 пъти седмично, почти редовно. Та сега иска боксов чувал. Е четох, питах, ама всякакви съвети са полезни щото вече е решено ще се купува и ще се закача на тавана на неговата стая.

    До сега разбрах, че трябва да е мек за да наранява ставите и че трябва да е тежък за да не се клати много. Сега въпроса е колко да тежи, щото в теорията по интернет пише половината на теглото на боксьора ама тоя нашия щиглец е 32 кила с напикани гащи. Мисля за нещо между 20 и 30 кила. Не смея да купувам празен и да се чудя с кво и как да го пълня, ама ако някой каже повече по темата и това ще направя. Другото е какво значи мек, какъв трябва да е пълнежа или зависи колко е натъпкан?

    Гледам по магазините има на цени между 100 и 200 лв., не са ми проблем, но ако препоръчате марка, магазин също няма да е излишно. Ще да е нещо смислено и най-вече да не е вредно, като например да е много твърд.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

  • #2
    Моя шмататок е на 10. Не е важен чувала а ръкавиците. Моя ги дъни всичките. Даже имаме една тренировка обикаляне на всички круши . 10 рунда. А те в боксова зала където тренират и големи и са всякакви размери.
    Вземи голям който и ти да можеш да тренираш ако те кефи де.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      С переспективата че расте, вземи по-голям. Въпроса е да има място. Мисля че за него метър ще върши работа.
      Пълнежа разбира се че може да си го напарвиш сам.
      Може да се напълни с натъпкани парчета плат.. Външно може да навиеш някое парче стар персийски килим, с мекото навън. Ако е лек, по средата може да добавяш торбички с пясък, и така да регулираш теглото. Беус Ли е тренирал на пясъчен чувал..
      Не мисля че ще си подбива ръцете, защото ще се научи да си нагажда силата на удара според съпротивлението. А накрая ще бие с пълна сила.
      Обаче целта е не в боя, а в изграждането на техника. Мисля че това ще го научат на тренировките.
      И му вземи една круша на ластици Double end ball. Сигурен съм че ще се кефи много, щото аз се кефя

      Коментар


      • #4
        Вземаш който изглежда здраво направен брезентов, изкуствената кожа се цепи, естествената е много скъпа.
        Отдолу тъпчеш парцали или парчета дунапрен после чувалчета с пясък, после пак парцали.
        Задължително бинтове на китките.

        Тежестта трябвя да съобразиш според силата на човека.
        Тежък чувал за тежък човек.
        От бокса се печели само щракащи китки, поне при мен.
        ​​​​​​

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          С переспективата че расте, вземи по-голям. Въпроса е да има място. Мисля че за него метър ще върши работа.
          Пълнежа разбира се че може да си го напарвиш сам.
          Може да се напълни с натъпкани парчета плат.. Външно може да навиеш някое парче стар персийски килим, с мекото навън. Ако е лек, по средата може да добавяш торбички с пясък, и така да регулираш теглото. Беус Ли е тренирал на пясъчен чувал..
          Не мисля че ще си подбива ръцете, защото ще се научи да си нагажда силата на удара според съпротивлението. А накрая ще бие с пълна сила.
          Обаче целта е не в боя, а в изграждането на техника. Мисля че това ще го научат на тренировките.
          И му вземи една круша на ластици Double end ball. Сигурен съм че ще се кефи много, щото аз се кефя
          Освен двойната може да си сглоби една тип кобра. Това е най-интересната круша защото ти връща. Удряш го и в последствие се пазиш. За съжаление тези по 100 и малко са пълен майтап. Хубави са прекалено скъпи. Аз се мъча от някакви пружини ,но изкарват по една година и сменям пружината че става на локум.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
            Вземаш който изглежда здраво направен брезентов, изкуствената кожа се цепи, естествената е много скъпа.
            Отдолу тъпчеш парцали или парчета дунапрен после чувалчета с пясък, после пак парцали.
            Задължително бинтове на китките.

            Тежестта трябвя да съобразиш според силата на човека.
            Тежък чувал за тежък човек.
            От бокса се печели само щракащи китки, поне при мен.
            ​​​​​​
            Не удряш правилно.Целта не е да изкъртиш чувала със сила-не можеш. Целта е да усетиш завършващия удар или удара в който си се концентрирал. Виждам ги пишлеметата как не удрят а блъскат. Някои ще ме разберат. На лек чувал ,който много бяга може да играе спокойно чак когато се научи да си контролира удара,иначе 2/3 от рунда заминава за спиране.
            Добра идея е двойна круша. Горе балон,после стеснение и пак балон долу. Ако се настрои на височина могат да играят възрастен и дете заедно и да се тренират всички удари,докато на прав ъпер към глава не става.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              И аз искам да взема на моя син. Може ли информация от къде може да се вземе свестен чувал въпреки, че е по-скъп.

              Коментар


              • #8
                В крайна сметка малкия даде зор и взехме този: https://www.yako.bg/%D0%B1%D0%BE%D0%...%BA%D0%B3.html
                Може да се допълва до 50 кг. Сега остана да го окача тия дни.
                Някакви препоръки за ръкавици хубави, че детските размери са кът, а тия от Декатлон нещо не му уйдисват.

                Иначе круша има такава на пружина с основа дето се пълни с вода. Заиграва се редовно, но му омаля че му идва ниска.
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • p-pleven
                  p-pleven коментира
                  Редактиране на коментар
                  в Лидъл има детски комплект за бокс. по картинката, кашона би трябвало да има ръкавици и чувал. 85 лв

              • #9
                Тоя лидълския го гледах. Мисля, че е подходящ за току що прохождащи 5-6 годишни деца щото е лек и ръкавиците са много малки. Моя (по негови думи) се води напреднал щото видиш ли от 4 години тренира и искаше истински
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X