Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли активен български форум за кучета ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли активен български форум за кучета ?

    Някой знае ли има ли активен български форум за кучета ? Имам в предвид такъв ,който да има активност в него .

    ,bgdogforum, dog.bg и форума на зоомания съм ги видял,но там активност няма от 2-3 години поне.

    Мислех,че няма да се предам и да взема куче, но малката толкова много иска та не можах да и откажа ( от 1 година ме моли да и взема).

    Ще осиновим едно кокерче на около годинка . Намерено окървавено и с откъснато ушенце до череп... Добри хора са го намерили,прибрали и погрижили за него, но вече нямат възожност да го гледат.

    Решихме така, а не да купувам от магазин . За мен това е по-доброто решение.

    Но сега ми трябва инфо да чета,че котки две съм имал през последните 30 години и двете изкараха по около 15 години, но време е за куче, а относно тях няма абсолютно никакви познания.

    Примерни хранене - само гранули или гранули и консерви ? Ваксиниране , паспорт ,чип и данък са ясни.

    Играчки - има ли смисъл от тях, освен някой кокал и топка ?

    В общи линии всяка насока за отглеждане на куче в домашни условия (апартамент) ще са ми от полза.

    П.П. Да знам ,че апартамент не е много за куче, но това е положението в момента.

  • #2
    https://bg-mam.ma/t/1354889

    Много активна тема.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
      Някой знае ли има ли активен български форум за кучета ? Имам в предвид такъв ,който да има активност в него .

      ,bgdogforum, dog.bg и форума на зоомания съм ги видял,но там активност няма от 2-3 години поне.

      Мислех,че няма да се предам и да взема куче, но малката толкова много иска та не можах да и откажа ( от 1 година ме моли да и взема).

      Ще осиновим едно кокерче на около годинка . Намерено окървавено и с откъснато ушенце до череп... Добри хора са го намерили,прибрали и погрижили за него, но вече нямат възожност да го гледат.

      Решихме така, а не да купувам от магазин . За мен това е по-доброто решение.

      Но сега ми трябва инфо да чета,че котки две съм имал през последните 30 години и двете изкараха по около 15 години, но време е за куче, а относно тях няма абсолютно никакви познания.

      Примерни хранене - само гранули или гранули и консерви ? Ваксиниране , паспорт ,чип и данък са ясни.

      Играчки - има ли смисъл от тях, освен някой кокал и топка ?

      В общи линии всяка насока за отглеждане на куче в домашни условия (апартамент) ще са ми от полза.

      П.П. Да знам ,че апартамент не е много за куче, но това е положението в момента.
      Пиши ми на лично да ти дам телефона да ти разкажа някакви неща. Ние имаме бретон шпаньол

      Коментар


      • DaGa
        DaGa коментира
        Редактиране на коментар
        Писах ти на лично,не знам дали си видял

    • #4
      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
      Някой знае ли има ли активен български форум за кучета ? Имам в предвид такъв ,който да има активност в него .

      ,bgdogforum, dog.bg и форума на зоомания съм ги видял,но там активност няма от 2-3 години поне.

      Мислех,че няма да се предам и да взема куче, но малката толкова много иска та не можах да и откажа ( от 1 година ме моли да и взема).

      Ще осиновим едно кокерче на около годинка . Намерено окървавено и с откъснато ушенце до череп... Добри хора са го намерили,прибрали и погрижили за него, но вече нямат възожност да го гледат.

      Решихме така, а не да купувам от магазин . За мен това е по-доброто решение.

      Но сега ми трябва инфо да чета,че котки две съм имал през последните 30 години и двете изкараха по около 15 години, но време е за куче, а относно тях няма абсолютно никакви познания.

      Примерни хранене - само гранули или гранули и консерви ? Ваксиниране , паспорт ,чип и данък са ясни.

      Играчки - има ли смисъл от тях, освен някой кокал и топка ?

      В общи линии всяка насока за отглеждане на куче в домашни условия (апартамент) ще са ми от полза.

      П.П. Да знам ,че апартамент не е много за куче, но това е положението в момента.
      Браво, няма да съжаляваш, всичките ни животни са взети от улицата изхвърлени и сме получили от тях само любов. За кученцето, особено щом е живяло навън, давайте профилактично инвермектин, че има много комари. По-добре разтвор орално, смята се по килограмите. Ние го взимаме от ЦВК, по-евтино и по-сигурно от хапчетата.

      Коментар


      • #5
        Благодаря за насоките колеги.

        19R - имаш ЛС

        Коментар


        • #6
          За предпочитане е с гранули, въпроса е да нацелиш разумен баланс между цена и качество.
          Ваксини, паспорт, чип - задължително. За ваше добро най-вече.
          Играчките са пожелателни, според мен. Но игра и внимание докато расте - задължително. В игрите ще намерите и подходящата играчка за по-натам.
          Адмирации за конкретния избор, а и въобще - кучето е част от домашното възпитание на детето

          Успех!

          Коментар


          • #7
            Сладураната вече е при нас. Много е добричка и послушна.

            Днес я водих на ветеринар,че цялата беше в кърлежи и бълхи. Даде ни ето това да я минем с гъба цялата - гадините измряха след няколко часа. Направо с метлата ги събирах от пода.

            Оказа се,че е на около 2 години. И доста сериозно е пострадала ,цялата е в белези. Важното е ,че ветеринаря каза ,че всички рани са зараснали много добре. И който я е оперирал след като се я прегазили ( според него това е станало ) е свършил много добра работа.

            Снимката ,където е затворена на балкона е след като я бяхме третирали с препарата . Замалко я затворих там,че с дете на 3,5 години не ми се рискуваше. Яко на химия меришеше ...



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210818_125306.jpg
Прегледи:349
Размер:497.6 КБ
ID:6765526


            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X