Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Невротизират ли игрите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Невротизират ли игрите?

    При моите деца - определено!

    5 минути след включването на плейстейшъна започват да скимтят и да ми лазят по нервите с хленчене и тръшкане!

    Влезнах случайно в един интернет клуб и се втрещих - полуадекватни тинейджъри, оплели хилави крайници, облещени и с прехапани устни нещо тракат на клавиатурите и охкат все едно правят секс!

    Не е нормална тая работа... На мойте ще им спретна "случаен токов удар" за да "изгори" техниката и да правят каквото искат друго...

    Не си представям да ги видя като тия зомбита из клубовете!

    Какво казват психолозите за тия неща?

  • #2
    До: Невротизират ли игрите?

    Вълчо, одъртяваш

    Електронните игри са до време. В момента в който момичетата
    започнат да не са "ония лигли с куклите" и плейстейшъна отива в пенсия.
    После се почват кръчми, дискотеки,БМВ-та, джипки..

    Коментар


    • #3
      До: Невротизират ли игрите?

      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
      Вълчо, одъртяваш

      Електронните игри са до време. В момента в който момичетата
      започнат да не са "ония лигли с куклите" и плейстейшъна отива в пенсия.
      После се почват кръчми, дискотеки,БМВ-та, джипки..
      И аз така си мислех по едно време, обаче гледам познати на по 25-30 години си играйкат на игрички... Някак не ми се види нормално.
      И мани другото - нямат никакви интереси. Само бъхтят по джойстиците.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: Невротизират ли игрите?

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Вълчо, одъртяваш

        Електронните игри са до време. В момента в който момичетата
        започнат да не са "ония лигли с куклите" и плейстейшъна отива в пенсия.
        После се почват кръчми, дискотеки,БМВ-та, джипки..
        Моите двамата са по нз 15 и 16 години. Не е като да не ги удря хормона, даже доста силно. Но когато са в къщи техният компютър е денонощно включен, и се играе яко на тянхата си игра. И даже се карат кой да играе. А на село-като няма компютър, си имат "нормалните" занимания-моторетки, топка, и естествено гаджета...
        Но какво сме седнали да ги съдим-я признайте вие колко време сте пред компютъра? И по-конкретно в нета?
        Аз си признавам-почти всичкото си свободно време... И то във форума.
        Та има една поговорка-"Преди да ме посочиш с пръст, си изчисти черното под ноктите"
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          До: Невротизират ли игрите?

          Игрите са просто още един вид забава, зарибяваща забава (де четенето да беше такава, макар и на времето родителите ми да се притесняваха, че чета непрестанно, о' времена, о' нрави). И от тук си зависи от човека, някой се пристрастяват повече, други по-малко.
          Аз и на стари годинки удрям по някоя игрица и понякога прекарвам по-повечко време пред компютъра, но Рядко. От друга страна човек може и да понаучи някой неща от игрите, особено от стратегиите.
          Така че и с тях като с всичко останало - трябва по-малко и с мярка, трябва разнообразие и разширяване на светогледа, тогава и няма да има вманиачаване и проблеми, виж как точно да преведеш детето си по трънливия път от "парче месо", до Човек, е друга тема и "верни" и "единствени" отговори Няма, Трябва много "Копане" и внимание и ..... Късмет
          Успех

          Коментар


          • #6
            До: Невротизират ли игрите?

            Моите деца са на 8 и на 13. От почти бебета са на компютъра... За тях PC -то е нещо нормално, някаква част от бита, като телевизора, радиото, електронния часовник. Мен повече ме притеснява не привързаността им към компютъра, колкото подмяната на книгите, игрите и разговорите с децата, карането на колело с виртуалните такива... Поради което, вече съм писал за това тук, купих една къща с голям двор на село и всяка свободна събота и неделя сме там. Без телевизор, без компютър, без GSM. Само библиотека с книги и един грамофон с радио. Питки на печка, ръчен хляб и други такива безумници, заради които жена ми ще ме бие някой ден....
            Мъча се да балансирам. Без технологии не може, но и класическото детство не трябва да се изпуска... Разходки сред природата, каране на велосипед, четене на книга на верандата на двора.... Искам да порастнат добре възпитани, обичащи природата, ценящи хубавата книга, добре справящи се с всяка технология - всеки си има компютър с негови си програми, общ плейстейшън, модерни джиесеми... До съботата обаче. Тогава има "завръщане в миналото"... Отнема ми доста време това и пътуваме всяка седмица до селото, но се надявам да си струва.....

            Коментар


            • #7
              До: Невротизират ли игрите?

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              При моите деца - определено!

              5 минути след включването на плейстейшъна започват да скимтят и да ми лазят по нервите с хленчене и тръшкане!

              Влезнах случайно в един интернет клуб и се втрещих - полуадекватни тинейджъри, оплели хилави крайници, облещени и с прехапани устни нещо тракат на клавиатурите и охкат все едно правят секс!

              Не е нормална тая работа... На мойте ще им спретна "случаен токов удар" за да "изгори" техниката и да правят каквото искат друго...

              Не си представям да ги видя като тия зомбита из клубовете!

              Какво казват психолозите за тия неща?
              Токовия удар не е решение, казвам го от личен опит. По добре намери начин да ги запалиш по нещо друго. Навремето баща ми се беше притеснил яко, че не ставам от компа и блъскам денонощно игрици (не е моя заслуга, но така се получи, че имам компютър от как изобщо има такива джаджи по нашите земи), но вместо да ми мрънка (много), ми задаваше полека да си правя хакове за игриците. И след година успя.

              Давам ти го само като пример, начини - колкото искаш. Ти си знаеш хлапетата, все ще измислиш с какво да ги заинтригуваш.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                До: Невротизират ли игрите?

                Хях.. интересна тема Аз съм на 16 маа.. през цялото време което прекарвам в къщи съм пред компа Товя е през целия ден почти.. оставям го на брат ми само от 7-8 до към 11-12 /вечерта/. Играя много Cs но.. форума си е зарибявка,или по скоро едно удовлетворение на човек когато не е на мотора /поне на мен/. Оставете децата си да изживеят пълноценно детските си емоции и да си стоят пред компа колкото искат, за да не са като тези откачалки на по 30-40г. дето са обвзети от тези игри или сайтове за запознанства и тн..

                пП. Мисля че компа е добрата страна на живота, или по ското по добра от наркотиците. Запитайте се какви ще станат ако по цял ден са навънка а не на компа

                пП.2 Брат ми е на 4 години и постоянно ми хленчи да играе GTA.. просто по 1-2 часа на ден и мирва!
                OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                Коментар


                • #9
                  До: Невротизират ли игрите?

                  аз съм на 38 години и все още играя често. и ДА игрите невротизират. хващам се понякога във някакво странно състояние след няколкочасова игра - не мога да го опиша точно, нещо като изнервено, чувство за непълноценност, чувство за изгубено време, неспокойство....... и ми трябва доста време да се ''отърся'' от това..... ама пак мисля за игри. дали е вид дрога - за мен да. по-добро решение е може би да се опитате да им създадете някакво друго хоби. не мисля че като им развалите плей стейшъна те няма да плачат за нов..... аз работя в нета и съм много време пред компа и се плаша колко е трудно да се противопоставиш на тази индустрия. и един съвет от мен- че са играли и ще играят е ясно, по-добре следете на КАКВО играят. и особено ги пазете от бараузърни (онлайн) игри защото там си има и много добра схема да им вземат и парите.... за тези компании работят много добри психолози и участват в разработките.... виждал съм и възрастни хора да харчат 2000 лв (да две хиляди лева) на месец за да се ''докажат'' пред други в браузърни игри...... (за малко работех за такава компания със браузърни игри и съм виждал постъпления...... плашещо е! )
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • #10
                    До: Невротизират ли игрите?

                    Неротизират, обсебват и са си чист наркотик.
                    Ама то да са само игрите. Имам чувството, че всичко свързано с компютъра и особено интернета си е направо чиста краста.

                    Да попитам вашите деца имат ли време да излезат да играят навън, както правихме ние едно време.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Невротизират ли игрите?

                      Категоричен съм,че детето ми се изнервя след по-продължително стоене пред компа или друга електронна игра.Забелязъл съм го отдавна.Взех мерки.Пред компа на ден 30 минути.Телевизор също.ПСП максимум час.През останалото време ми се е случвало да я гледам как се опитва да скучае,но в крайна сметка като побутна някоя интересна книжка за пирати,съкровища или лека фантастика,сяда и чете.Друг път прибягвам до принудително изгонване от дома ни за да е на вън.Може и да не съм улучил правилната формула,относно индивидуалността на детето,но след няколко години ще знам и ще направя разбор за плюсовете и минусите.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Невротизират ли игрите?

                        Напълно съгласен!

                        Има и още нещо...

                        Явлението интернет е от 10 години, никой все още не знае какви може да са щетите върху психиката за в бъдеще..

                        И ДДТ е бил "безопасен" препарат, докато не са започнали да се раждат деца без крайници...

                        След най-малко 10 години ще се появат първите резултати от "интернет увреждане" и те ще бъдат в социалната област!

                        Примерно, липса на интерес към насрещния пол - физически индивида е несравнимо по-неприятен от виртуалната супермацка...Да не говорим за раздразнението от това да те дърпа от компютъра...

                        Оттам ще започнат дърти ергени да се заключват в стаите...

                        А като усетят несигурност при първите си опити за полова близост - пиши ги бегали...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Невротизират ли игрите?

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Напълно съгласен!

                          Има и още нещо...

                          Явлението интернет е от 10 години, никой все още не знае какви може да са щетите върху психиката за в бъдеще..

                          И ДДТ е бил "безопасен" препарат, докато не са започнали да се раждат деца без крайници...

                          След най-малко 10 години ще се появат първите резултати от "интернет увреждане" и те ще бъдат в социалната област!

                          Примерно, липса на интерес към насрещния пол - физически индивида е несравнимо по-неприятен от виртуалната супермацка...Да не говорим за раздразнението от това да те дърпа от компютъра...

                          Оттам ще започнат дърти ергени да се заключват в стаите...

                          А като усетят несигурност при първите си опити за полова близост - пиши ги бегали...

                          Ми точно показа и "лечението", природата го е измислила - неуспелите варианти - НЕ се Размножават, т.е. твойте хипотетични интернет зависими асексуални типове - Няма да дадът потомство, а Яките Момчета който не знаят от къде се включва компютъра, но по цял ден гонат Мацки, ще се множът и генът им ще Пребъде
                          Така е и в момента! Всъщност Гледайте филма "Идиокрация" Прекрасно е описан процеса

                          Коментар


                          • #14
                            До: Невротизират ли игрите?

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Гледайте филма "Идиокрация" Прекрасно е описан процеса
                            +1 Точно за това се сетихи и аз
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Невротизират ли игрите?

                              Много зависи какви игри играят децата(аз също съм дете на 14 съм)
                              Примерно аз играя на Uaz 4x4 или на Mx Vs. Atv много разпускам с тези игрички когато не мога да карам и да съм близо до гората.
                              След като ми омръзне вече се чувствам много по-добре.
                              И още един път подбирайте игрите на които играят децата ви.
                              Поздрави.
                              [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                              Марин Маринов - 0885114702

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X