Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андрей Кончаловски каза:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Андрей Кончаловски каза:

    Покрай мислите за киноизкуството в книгата си „Долни истини” Андрей Кончаловски споделя мисли за живота. Ето някои.

    Когато баща ми ме повикваше в кабинета си, знаех че ще бъда осъден, ще има наказание и то напълно заслужено, ще бъда уличен в нещо и непременно ще бъда виновен. Аз бях виновен за хиляди нередности, които криех колкото можех.. Моето съществуване, а мисля че и на всяко момче на десетина години, в кръга на любещите родители се превръща в нещо като „подвига на разузнавача”, живот на „наш”,промъкнал се в чужд лагер. За всичко трябваше да се лъже, нещо да се измисля, истината не биваше да се издава – ще те накажат и копче не можеш да кажеш. Родителите хич не се съмняват че си безделник, аморален индивид, наказание Господне.

    ..........................................................................................................................................

    Веднъж си въобразих, че вече е лято и отидох на училище само по риза и къси панталонки. Винаги има някаква тайна надежда, че ако си облечеш летните дрехи, навън ще стане топло.. Причината и следствието разменят местата си. Времето не оправда надеждите ми, беше свил ужасен студ. Тъкмо се прибирах, баща ми изникна изневиделица и ме шамароса...
    ...........................................................................................................................................

    На уроците по пиано не можех да се намажа на кутрето на Коля Капустин, който имаше божа дарба. Той пръв ме накара да почувствам своята непълноценност. Но неудобството от собствената ми второкачественост много не ми тежеше. Ще го бия на друго поприще.
    ................................................................................................................................................

    Мнение на Светослав Рихтер за музикалните способности на моя старателен приятел. На въпроса:
    -Кажете Светослав Теофилович?
    Големият музикант се усмихна, някак с неудобство, сви рамене и с извиняващ глас каза:
    -Прекалено е безупречен.

    ...............................................................................................................................................

    За Михаил Ромм:
    Младостта на душата му се изразяваше точно в това, че той усеща движението на живота, а не стоеше като опора на мост, покрай която се движат ледът и водата.

    ...........................................................................................................................................

    Размазана гледка през прозореца на летящ влак. Така вижда света днешният човек. Той вече не седи на брега на езерото, загледан с часове в пейзажа. За целта трябва да имаш време, трябва да си от елита – ако не финансовия, то интелектуалния...
    ...........................................................................................................................................

    За подменените ценности:
    Ако потърсиш в Интернет Софокъл, търсачката първо ти предлага чайници „Софокъл”, препарат „Софокъл”... и чак накрая самият велик драматург...

    ...........................................................................................................................................

    Няма нормално семейство без конфликти, нещо повече, семейството трябва да конфликтно, ако се състои от личности.

    ...........................................................................................................................................
    Пускам горното в „За дома, за семейството”, понеже не му намерих удобното място.
    Последно редактирано от Симеон; 06-11-08, 20:44.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X