Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подаграта. Опровержение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подаграта. Опровержение.

    Точно преди една тодина буквално за една вечер ми се зачерви и поду палецът на десния крак. Болката беше много силна. Жена ми веднага ме прати на лекар с предварително направени анализи.
    ........................
    Лекарят клати глава: всички външни признаци на ПОДАГРА, но анализите опровергават. Няма излишна пикочна киселина, която...
    ........................
    На третия ден едва нвахлузвам чорапи и най-удобните обувки. На улицата вървя, накуцвайки. Среща ме познот и отдалеч ме "приветства":
    -Да те ритна ли в палеца?!
    Оказа се, и той (какъв диагностик!)- четиридесет годишен мъж е прекарал няколко пристъпа на ПОДАГРА.
    Като го знам - колата му, къщата му - като моите. Заплатата му като моята пенсия...
    А твърдят, че подаграта е болест на богатите!

    Нищо подобно! Не се успокоявайте. Може да докопа всеки от вас!
    Лечение нямяло, но докторът ми изписа нещо аналгинно за подобни болячки.
    Няма да повярвате - за два дни ми мина! Противно на всички медицини.
    Следващия пристъп след десетина дни го пресякох още в началото!
    ...............................
    НЕ се тревожете!
    Боледувайте си на здраве!
    Комисията на Кушлев няма да ви тревожи по повод богатство

  • #2
    До: Подаграта. Опровержение.

    Подаграта или т.н. "царска болест" е мноого гадно нещо. Съчувствам ти...

    Коментар


    • #3
      До: Подаграта. Опровержение.

      Аналгетичната терапия сама по себе си е лечение - явно ефективно в случая. Вероятно правилното понятие е било - "излекуване няма". Има гоооляма разлика между двете. Е, не е нещо от което се умира - поне на първо време
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        До: Подаграта. Опровержение.

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Подаграта или т.н. "царска болест" е мноого гадно нещо. Съчувствам ти...
        .........................................
        Дали не ме е гепила заради името Симеон?
        А обезболяващото, което и лекува се казва Flamexin. Таблетки.
        Пристъпи може да има след година, след десет.
        Виж, ако е решила да ме повтаря след 27 - няма да ме има. Ядец!

        Коментар


        • #5
          До: Подаграта. Опровержение.

          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
          .........................................
          Дали не ме е гепила заради името Симеон?
          А обезболяващото, което и лекува се казва Flamexin. Таблетки.
          Пристъпи може да има след година, след десет.
          Виж, ако е решила да ме повтаря след 27 - няма да ме има. Ядец!
          Аха , само заради името ще да е...

          Коментар


          • #6
            До: Подаграта. Опровержение.

            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
            А твърдят, че подаграта е болест на богатите!
            Не твърдят, а са твърдяли някога! Сега богатите са и умни, за разлика от преди петнадесетина години, когато произлизаха предимно от горилите, или от преди няколко века, когато плюскането е било символ на богатството .
            Сега подаграта е болест на бедните, които от грижи или от прекомерна любов към "Д"-то не си обръщат внимание на здравето. Липса на движение, цял ден да цигари, кафе и мазни сандвичи, а вечер задължително освинване, полято с алкохол помага да се стигне до там. Има и други фактори, но за тях emanuilis може да говори като професионалист, аз ще си трая.

            Коментар


            • #7
              До: Подаграта. Опровержение.

              А според холистичната медицина причините за подаграта могат да бъдат: нужда от доминиране, нетърпение или гняв. Предпазването и лечението се състоят в това човек да е в хармония със себе си и другите и да се чувства в безопасност.
              Ако щете вярвайте.....
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #8
                До: Подаграта. Опровержение.

                Абе, подаграта не беше ли резултат от някоя проста авитаминоза? Нямам как да проверя рехавия си спомен, но беше нещо свързано със слабо обработена храна, която съдържа важния витамин и силно обработена (и скъпа) която не го съдържа.

                Някой да потвърди или отхвърли?

                Коментар


                • #9
                  До: Подаграта. Опровержение.

                  Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                  ...Предпазването и лечението се състоят в това човек да е в хармония със себе си и другите и да се чувства в безопасност.
                  Ако щете вярвайте.....
                  То това за повечето болести помага, и без холистична медицина. Само дето не всички го могат.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подаграта. Опровержение.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Абе, подаграта не беше ли резултат от някоя проста авитаминоза? Нямам как да проверя рехавия си спомен, но беше нещо свързано със слабо обработена храна, която съдържа важния витамин и силно обработена (и скъпа) която не го съдържа.

                    Някой да потвърди или отхвърли?
                    Отхвърлям го. Според съвременната биохимия се касае за малфункция на ензимен път свързан с обмена на пуриновите нуклеотиди. В последния участват и ко-ензимни субстанции (витамини), но те не са ключови за проява на заболяването.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подаграта. Опровержение.

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Отхвърлям го. Според съвременната биохимия се касае за малфункция на ензимен път свързан с обмена на пуриновите нуклеотиди. В последния участват и ко-ензимни субстанции (витамини), но те не са ключови за проява на заболяването.

                      Ъъъъъъъъъъъъъъ сигурно е така.. щом казваш... особено за пуриновите нуклеотиди (каквото и да означава това)
                      Знам само, ча баща ми, да е жив и здрав, има подагра от трийсетина години. Инфаркт, диабет, астма и инсулт. И два правнука. Над десет пъти е изпадал в клинична смърт. Единият път - пред мен, когато бях на 12 години. 54 години трудов стаж и !!! на 15 май тази година - 50 години, откакто е женен за майка ми!
                      Според съвременната биохимия отдавна е мъртъв, защото коензимите ги приема предимно в алкохолен разтвор.
                      И от всички зеленчуци най обича кюфтетата.
                      :-)
                      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подаграта. Опровержение.

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        ...малфункция на ензимен път свързан с обмена на пуриновите нуклеотиди. В последния участват и ко-ензимни субстанции...
                        Най-после някой да го опише ясно и разбираемо!
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подаграта. Опровержение.

                          Шефа ми умря от подагра.Бяха му забранили да пие Бира ,подуваха му се коленете.Също така не трябваше да яде карантия .Абе много лоша болест няма лек за нея също като диабета ,и там са едни диети мани ,мани.Единствено само могат да се вземат болкоуспокояващи хапчета и диети .Както е казал един човек -Яжте ,пийте и си носете новите дрехи да не ги носи друг.
                          Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X