Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грижи за децата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грижи за децата

    Детските надбавки в Швеция - достатъчни за отглеждане на дете

    01.03.2008
    Детските надбавки в Швеция дават възможност на работещите родители при раждане или осиновяване на дете да останат в къщи за максимум 16 месеца, като са обезщетени за този период.

    Обезщетенията за раждане и отглеждане на дете, възлизат на 80% от брутния доход за 390 от 480-те дни и твърда сума от 180 крони /около 19 евро/ за останалите 90 дни. През 2008г. таванът е определен на 307.500 крони /33 000 евро/. До 1974г. само майката се ползваше от обезщетение, но при все по-големия брой работещи жени, политиците решиха да обезщетяват и бащите, за да се разпределят по-равномерно грижите за новородените.

    АФП-БГНЕС

    Просто няма нужда от думи. За 16 месеца майката получавала 33 000 евро за да отгледа детето си! Че сега и бащите! То бива разлика в стандарта и в цените , бива , ама нашите социални тук се подиграват с тези мизерни 18 ли колко лв за месец!!! И после защо няма деца , защо ни претопяват в собствената ни страна и как от мнозинство се превръщаме в малцинство. Ей туй е една от най-главните причини.

  • #2
    До: Грижи за децата

    Само да добавя, че тези 18 лв. (май не са ги променили, в смисъл вдигнали) ги получаваш, ако дохода на семейството не надхвърля по една минимална заплата на член от семейството. Т.е. ако сте 4-ма, общия доход трябва да бъде не повече от 800лв. иначе няма да получаваш и тези, наистина мизерни пари.
    От миналата година и тук направиха промяна - 1,5 месец преди да роди и до навършване на 9 месеца на детето, майката получава 90 на 100 от брутното си възнаграждение, което е добре, ако там където работи я осигуряват на истинската й заплата. Но след това, до края на втората година получава сума, равна на минималната заплата за страната. Ако трябва да се справя с тази сума само за нуждите на детето, със сигурност няма да са достатъчни
    Какво да се прави, правителството се мъчи да се справи някак и с циганската раждаемост

    Четох преди време, как след ВСВ Де Гол предприема такива мерки за повишаване раждаемостта в следвоенна Франция (за жалост не мога да ви ги цитирам точно), че ние само можем да мечтаем за подобно нещо!
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • #3
      До: Грижи за децата

      в БГ вече са 25 лв и то при условие че общия доход на семейството е по-малък или равен на 300 лв за месеца. Пак ме напушва смях, защото много малко българи могат да си позволят да вземат тези детски. и понеже циганите са винаги социално слаби, те ги получават без проблем. Пак сме прецакани

      Коментар


      • #4
        До: Грижи за децата

        Ами от немощен парламент,мъртвородени или хилави закони.
        Всички майки трябва да вземат детски,и майчински, особенно българките,и те да не са обвързани с дохода на семейството, та нали именно от нас се събират данъците за тези надбавки. А който няма нужда от тях той сам да се откаже от мижавите пари,и те да влизат във фонд за лечение на нашите деца, а не да се връщат пари във бюджета,и с тях да се подновява автопарка на парламентарните ни велможи. Имаше една приказка " Всеки народ си заслужава управниците"
        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

        Коментар


        • #5
          До: Грижи за децата

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          Детските надбавки в Швеция - достатъчни за отглеждане на дете

          01.03.2008
          Детските надбавки в Швеция дават възможност на работещите родители при раждане или осиновяване на дете да останат в къщи за максимум 16 месеца, като са обезщетени за този период.

          Обезщетенията за раждане и отглеждане на дете, възлизат на 80% от брутния доход за 390 от 480-те дни и твърда сума от 180 крони /около 19 евро/ за останалите 90 дни. През 2008г. таванът е определен на 307.500 крони /33 000 евро/. До 1974г. само майката се ползваше от обезщетение, но при все по-големия брой работещи жени, политиците решиха да обезщетяват и бащите, за да се разпределят по-равномерно грижите за новородените.

          АФП-БГНЕС

          Просто няма нужда от думи. За 16 месеца майката получавала 33 000 евро за да отгледа детето си! Че сега и бащите! То бива разлика в стандарта и в цените , бива , ама нашите социални тук се подиграват с тези мизерни 18 ли колко лв за месец!!! И после защо няма деца , защо ни претопяват в собствената ни страна и как от мнозинство се превръщаме в малцинство. Ей туй е една от най-главните причини.
          Аха, ама що не питаш шведите как работят и какви данъци плащат (ама наистина ги плащат) ...
          Също така можеш да ги питаш колко се кефят на това, че примерно в Стокхолм има цели квартали, в които почти не можеш да чуеш шведска реч. И една много голяма част от живеещите от тези квартали живеят на гърба на средния Свенсон, щото шведската държава е много хуманна ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Грижи за децата

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            Аха, ама що не питаш шведите как работят и какви данъци плащат (ама наистина ги плащат) ...
            Също така можеш да ги питаш колко се кефят на това, че примерно в Стокхолм има цели квартали, в които почти не можеш да чуеш шведска реч. И една много голяма част от живеещите от тези квартали живеят на гърба на средния Свенсон, щото шведската държава е много хуманна ...
            Нямам нужда да питам никого. Не съм кьорав. Тука да не би да няма цели етноси , които живеят на гърба на данъкоплатеца? Или данъците са малки? Аз си ги плащам съвестно. Няма смисъл да се явяваш адвокат на държавата... Изразът "какво правиш ти за държавата?" от 20-тина години е равен на "какво държавата прави за теб?"! Но да не се отплесваме...

            Коментар


            • #7
              До: Грижи за децата

              Няма никаква база са сравнение!Там - и тук живеят хора с различна ценностна система и разбиране за живота.
              Сигурно е едно - българките все по - малко раждат Българчета , тук в БГ.Една от основните причини е тоталната незаинтересованост на Държавата.Вярното е , че малцинствата претопяват нацията ни , а Държавната администрация стимулира този процес всячески.
              Всеки може да помисли и за переспективата пред Децата тук и там...
              Излишно е да си задаваме въпроси, къде отидоха базите за развитие и занимания на дечицата, къде са специалистите - педагози дето да изграждат положителните качества у детето...Последващото ниво на образование и базите на обикновенните училища...., спортните комплекси, базите за отдих, специализираните болнични заведения...Къде е всичко това!??Да бяха само онези 30 хил. майчинство..., но за да изградиш качествен човешки индивид е нужно много, много повече средства и ...Среда !!!Тук всеки "подсигурява" своето дете някак си - но то е обречено да е част от Среда в която преобладават масово пороците и .. малцинствата.
              Голямата болка ще се усети до десетина години...когато това което сме си отгледали ще излезе активно на сцената на живота...тогава ще открием очевидните Разлики и тотално сбърканата концепция..тук - и там.
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #8
                До: Грижи за децата

                Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                Няма никаква база са сравнение!Там - и тук живеят хора с различна ценностна система и разбиране за живота.
                Сигурно е едно - българките все по - малко раждат Българчета , тук в БГ.Една от основните причини е тоталната незаинтересованост на Държавата.Вярното е , че малцинствата претопяват нацията ни , а Държавната администрация стимулира този процес всячески.
                Всеки може да помисли и за переспективата пред Децата тук и там...
                Излишно е да си задаваме въпроси, къде отидоха базите за развитие и занимания на дечицата, къде са специалистите - педагози дето да изграждат положителните качества у детето...Последващото ниво на образование и базите на обикновенните училища...., спортните комплекси, базите за отдих, специализираните болнични заведения...Къде е всичко това!??Да бяха само онези 30 хил. майчинство..., но за да изградиш качествен човешки индивид е нужно много, много повече средства и ...Среда !!!Тук всеки "подсигурява" своето дете някак си - но то е обречено да е част от Среда в която преобладават масово пороците и .. малцинствата.
                Голямата болка ще се усети до десетина години...когато това което сме си отгледали ще излезе активно на сцената на живота...тогава ще открием очевидните Разлики и тотално сбърканата концепция..тук - и там.
                Е тука не съм съгласен! Децата навсякъде са си деца и навсякъде по света си искат техните си грижи. И да ми говорите , че нямало база за сравнение е просто неразбиране на темата. Да не би децата в Швеция да са с по-големи нужди от тия в България? Или ядат повече , или боледуват повече? Или са с три стомаха и две дупета и им трябват по два памперса? Темата е за средствата отпускани от държавата за гледане на деца , а не за сравняване на данъците и ценностната система! Къде ви изби в разсъждения нямащи много общо със смисъла на темата, не знам... А ако сега ми и кажете , че 18 или 25 лева месечно стигат на една майка за обгрижване на детето й ще ви предложа за депутати в парламента.
                Та така...После се оплаквайте , че българските жени не раждали!
                Айде моля, стига с тези приказки, не виждате ли колко са несъстоятелни?

                Коментар


                • #9
                  До: Грижи за децата

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Е тука не съм съгласен! Децата навсякъде са си деца и навсякъде по света си искат техните си грижи. И да ми говорите , че нямало база за сравнение е просто неразбиране на темата. Да не би децата в Швеция да са с по-големи нужди от тия в България? Или ядат повече , или боледуват повече? Или са с три стомаха и две дупета и им трябват по два памперса? Темата е за средствата отпускани от държавата за гледане на деца , а не за сравняване на данъците и ценностната система! Къде ви изби в разсъждения нямащи много общо със смисъла на темата, не знам... А ако сега ми и кажете , че 18 или 25 лева месечно стигат на една майка за обгрижване на детето й ще ви предложа за депутати в парламента.
                  Та така...После се оплаквайте , че българските жени не раждали!
                  Айде моля, стига с тези приказки, не виждате ли колко са несъстоятелни?
                  Аз съм на същото мнение!! Няма база за сравнение между отношението къд Децата там - и тук.Те навсякъде са деца и имат еднакви права и нужди !!!Исках да подкрепя тезата, а не да съм "дървен" философ.Всичко е различно още от самото начало, както се прочне от разликата между 25лв и средствата отпускани там...и се продължи през всичко онова за което съм писал...
                  Това е.Дано сега да бъда разбран правилно.
                  СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Грижи за децата

                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    ... Няма смисъл да се явяваш адвокат на държавата... Изразът "какво правиш ти за държавата?" от 20-тина години е равен на "какво държавата прави за теб?"! Но да не се отплесваме...
                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    Е тука не съм съгласен! Децата навсякъде са си деца и навсякъде по света си искат техните си грижи. И да ми говорите , че нямало база за сравнение е просто неразбиране на темата. Да не би децата в Швеция да са с по-големи нужди от тия в България? Или ядат повече , или боледуват повече? Или са с три стомаха и две дупета и им трябват по два памперса? Темата е за средствата отпускани от държавата за гледане на деца , а не за сравняване на данъците и ценностната система! Къде ви изби в разсъждения нямащи много общо със смисъла на темата, не знам... А ако сега ми и кажете , че 18 или 25 лева месечно стигат на една майка за обгрижване на детето й ще ви предложа за депутати в парламента.
                    Та така...После се оплаквайте , че българските жени не раждали!
                    Айде моля, стига с тези приказки, не виждате ли колко са несъстоятелни?

                    Много съм далеч от мисълта да адвокатствам на държавата. Просто обръщам внимание върху факта, че българинът много обича да реве колко добре било еди-къде си и колко много били взимали тези или онези. При това обаче, най-често пропуска да отбележи как и защо онези, другите живеят по-добре и взимат повече.

                    Елементарна истина е, че за да може една държава да преразпределя големи суми, тя трябва да има откъде да ги вземе. Т.е. за да има повече пари, трябва да има по-добре работеща икономика, от която държавата да прибира по-големи данъци, та да има после какво да харчи. Естествено, задължително условие е и държавните пари да се харчат по-разумно и пестеливо и да не се краде без мярка.

                    Е, Швеция си има икономика, която работи по-добре, т.е. държавата има откъде да прибира повече пари и, съответно, има повече за раздаване. А на всичкото отгоре в шведската държава се пилее по-малко и се краде по-малко.

                    Интересното е, че нашенецът обича да брои на шведите приходите, ама хич не иска и да знае как и защо те са толкова по-големи.
                    Щото иначе ще научи, че Свенсон бачка по-яко и по-качествено от него. Веднага ми идва наум едно елементарно примерче с едно от първите неща, които ми направиха впечатление там преди години. В един от градските паркове прокарваха някакви кабели. Въпреки, че е късен следобед и вече е тъмно, работата продължава на светлината на фарове. 2 (двама) работници с малко като детска играчка багерче бачкат, та се пушек вдига. За същата работа по нашенско щяха да са необходими поне 20-на души, по-голямата част от които щяха да подпират лопатите, да пушат или да се наливат с бира ...

                    Та, Свенсон бачка по-яко, държавата му дере кожата с яки данъци и колкото повече изкарва, толкова повече искат да му приберат.
                    На всичкото отгоре не му и дава много-много да шава. Примерно, на Свенсон му иде нагорно, ако иска да си пийва вечер по ракийка. Пази боже пък да прави някакви купони и да черпи приятели! Щото алкохол се продава само в магазините на държавния монопол, само от понеделник до петък и то на едни цени ...
                    Даже една истинска бира не може да пие Свенсон като хората. Щото и тя се продава на същото място. В обикновените магазини - само безалкохолна или нискоалкохолна бира.
                    С цигарите - същата тояга. Държавата пере яки наказателни данъци. Ако преди време стек Ротманс без данъци и такси струваше 7 долара, то от павилиона на улицата с тези пари можеше да се купят в най-добрия случай 1.5 - 2 кутии ...

                    Т.е. дава държавата, ама преди това прибира яко.

                    На свой ред, и Свенсон действа държавата и не я оставя да му пилее парите току-тъй. Свенсон дава персонални коли само на краля, председателя на парламента и министър-председателя. Това там министри, дупетати и т.п. да разполагат с персонален шофьор, той и прислужник - няма такова нещо. Свенсон не дава!

                    Ама била си популярен министър, втори човек в управляващата партия и почти сигурен следващ министър-председател. Може, ама Свенсон не ти дава да си посрещаш лични нужди с негови пари и си заработваш оставката, ако даже и по погрешка си платила някаква дребна лична сметка със служебната кредитна карта ...

                    Та, такива ми ти работи. Вместо да гледат в чуждата паница и да преглъщат завистливо, взели хората, та си подредили държавата така, както им харесва. Хубава им е държавата, подредена. Ама е такава, защото са я подреждали шведите, а не Ганьо Балкански ...

                    Вярно, че техните деца може да нямат по-големи нужди от нашенчетата. Ама за разлика от тях са случили на родители и на баби и дядовци.

                    Така че, колкото и да не ви се харесва, несъстоятелни са механичните сравнения, без отчитане на всички други фактори. Ако твърдите друго - бъркайте се дълбоко в джоба и давайте пари на Манго за да може той да осигури на чаветата същия стандарт, какъвто вие сте осигурили на своите деца. Тъй де, да не би вашите деца да са с по-големи нужди от неговите!


                    А съвсем конкретно по темата. Работата на държавата е да ми осигури нормални условия, в които да мога да отглеждам децата си. Не да ми ги изхранва ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Грижи за децата

                      Горното го пропускам без дори да го чета защото няма общо с темата и проблемите на Свенсон не ме касаят. На последните две изречения ще обърна внимание обаче, а именно:
                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      А съвсем конкретно по темата. Работата на държавата е да ми осигури нормални условия, в които да мога да отглеждам децата си. Не да ми ги изхранва ...
                      Предполагам, че ти имаш нормални условия за отглеждане на деца, та позволи да те попитам: ти колко деца отгледа? Едно, две, или?...
                      А дали всички имат твоите възможности? Според мен не трябва да се принизява нуждата от по-високи помощи за майките с думите "да ми ги изхранва"... Така казано звучи зле и обидно за тези , които раждат децата ни и изнасят цялата тежест за отглеждането им.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Грижи за децата

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Горното го пропускам без дори да го чета защото няма общо с темата и проблемите на Свенсон не ме касаят.
                        Т.е., просто потвърждаваш това, което съм казал по-горе. Българинът Умре да завижда на по-пълната паница на другия, без да се интересува какво му е струвало на онзи да я напълни. Е, може би и затова Швеция е Швеция, а на България й викат Абсурдистан ...

                        Извинявай, ама такава позиция ми прилича на тропането с краче на дете, което иска от баща си това, което има съседчето Гошко, без ни най-малко да се интересува защо на Гошко бащата може да си позволи това, което неговият не може.

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Предполагам, че ти имаш нормални условия за отглеждане на деца, та позволи да те попитам: ти колко деца отгледа? Едно, две, или?... А дали всички имат твоите възможности? Според мен не трябва да се принизява нуждата от по-високи помощи за майките с думите "да ми ги изхранва"... Така казано звучи зле и обидно за тези , които раждат децата ни и изнасят цялата тежест за отглеждането им.
                        4 (четири). И една внучка имам вече. Баща й и майка й бачкат като алтави едновременно на много фронтове и не чакат държавата да им нахрани и облече детето ... И справят не зле, да са живи и здрави!

                        Ако ще си говорим кое е обидно, то за мен ще е обидно да наредя повече деца, отколкото мога да си позволя да отгледам нормално, и да застана с протегната шепа да искам държавата да вземе от другите и да ми даде на мен.

                        А за помощите ... В семейството на майка ми са 3 деца. В семейството на баща ми - 4. Отгледани и отраснали в годините преди и по време на Втората Световна война. В бедни селски семейства. БЕЗ помощи от държавата ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Грижи за децата

                          Браво, V93! Браво за смелостта! Споделям вижданията ти!

                          С жена ми имаме общо три деца и бихме искали още едно поне, но си признавам, че малко се дърпам. Осъзнавам, че имат нужда от по-голяма жилищна площ и разни други неща, които не мога да им осигуря засега. Да не говорим, че и годинките напредват и не искам да съм нещо като дядо-татко за детето си...
                          Поздрави от Lincoln, UK! :)

                          Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Грижи за децата

                            Хубаво е, че споделяте еднакви гледни точки, но тази сутрин дори Станишев призна по Btv, че държавата е в огромен дълг към към инвалидите , пенсионерите и майките , и потвърди , че ще има повишения на пенсии и помощи за отглеждане на деца. Значи не само аз смятам, че парите за детските са малко.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Грижи за децата

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Хубаво е, че споделяте еднакви гледни точки, но тази сутрин дори Станишев призна по Btv, че държавата е в огромен дълг към към инвалидите , пенсионерите и майките , и потвърди , че ще има повишения на пенсии и помощи за отглеждане на деца. Значи не само аз смятам, че парите за детските са малко.
                              Държавниците ни са в ОГРОМЕН Дълг към всички нас и особено към неравнопоставените, но това е НАШ проблем, да си го решаваме!
                              Аз също си плащам Всички данъци и със сигурност допринасям макар и с малко към Бюджета, но карам по Разбити улици (ЛУНЕН Пеизаж!!!) непочиствани от години, Боря се като "Братчетата на Гаврош" да запиша Дъщеричката в детска градина (Неуспешно!), т.е. не разчитам на много от държавата (миналата година ми разбиха апартамента, отне ми 2 седмици да получа "входящ номер" от Полцията, а за намиране на извършителите дори не се и надявам), за детето си платих Всички ваксинации и прегледи... няма смисъл да изреждам.
                              Та така с нашата Държавност, но на изборите си ги Избрахме (не аз или ти, но съвокупният ИЗБИРАТЕЛ!!!) и сега няма какво да се оплакваме

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X