Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безкофеинова Кола ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Безкофеинова Кола ?

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Ако успееш с кофти за пиене вода да направиш прилична бира ще получиш безсрочно много високо платена заетост.

    Алкохолизъм е много повече съвсем реална диагноза, отколкото социален или културен феномен.
    Ще получиш течност за пиене в която не живеят всякакви тахтаби.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Безкофеинова Кола ?

      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
      Изяждайки килограми плодове на ден (вкусни са ми), какво да очаквам и горе-долу след колко време?
      Със сигурност ще получиш излишък в нивата на кръвна захар и донякъде ще се отрази на теглото и начина на качване на килограми (+ още на куп други неща, като състояние на зъби, работа на бъбреци, черен дроб и т.н). Това са си въглехидрати + захар. За "след колко време" никой не може да каже, защото всеки организъм обработва приеманите храни/напитки по различен начин. Отделно на това, спазването на плодова диета (което в твоя случай предполагам просто, че не е така) по никакъв начин не влияе на нагона за протеин и мазнини, което пък от своя страна често до преяждане. Какви плодове ядеш на ден, че ги измерваш в килограми? Имаше интересни проучвания преди известно време, но трябва да ровя сега... Беше много наболяла темата за фрутарианците, писаха много глупости и един виден защитник изреди по списък колко и какви витамини приема на хапчета на седмица за да може тялото все пак да функционира нормално. Не мисля, че е ОК да бягаш от неща, които спокойно можеш да приемаш с храната. Както много хора писаха вече, важното е да не прекаляваш с какво и да е, пък ако някой успее да свали приема на въглехидрати до 20-30гр. на ден, като захарта да не присъства изобщо, нека се похвали, аз съм го правил експериментално за около 2 седмици и бих продължил, просто ежедневието в момента не го позволява, но знае ли човек...

      Коментар


      • #48
        От: Безкофеинова Кола ?

        Съмнителна е тая работа със захарта на днешно време, предвид мащаба на разпространението и в цялата хранителна индустрия. То за можене-може...ама за обикновен човек, несвикнал на режим и четене на етикети, ще е канска мъка. Свинския бут в Кауфланд е с 40-60% месо (пише го на етикета) и дори в него има захар...
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #49
          От: Безкофеинова Кола ?

          По горе четох мнение че са намалили разфасовката на литър и половиновата кола на 1.25л. Направило ми е друго впечатление, че по магазините вече почти няма фанта в разфасовка 2 литра, само по 330мл кен, половинка бутилка и бутилка от 1.25 литра на цена 2 лева както беше 2та литра. А кока кола си има в разфасовка 2 литра на цена 2.70лв., даже освен 1.25 съм виждал и такава от един литър.Всичко е маркетинг 1.25 на цената на 2 литра.
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #50
            От: Безкофеинова Кола ?

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Съмнителна е тая работа със захарта на днешно време...
            Така е, изисква се много добро планиране и четене, просто е трудно. Обработени меса (визирам колбаси, пушени, мариновани и т.н.) се избягват при такива режими, а и като цяло е добре да се ограничава приема им, освен ако сам не си правиш суджуците и луканките. Най-лесния вариант е мляното месо и каймата, стига да е истинска, но там си остава мистерия какво купуваме в опакованата тарелка. Лично за мен проблемът е повече в течните калории, освен ако не си като колегата с килограмите плодове. Там много по-лесно се достигат инсулинови пикове, особено с прием на алкохол...

            Коментар


            • #51
              От: Безкофеинова Кола ?

              Първоначално публикуван от Иван_Иванов Преглед на мнение
              Така е, изисква се много добро планиране и четене, просто е трудно. Обработени меса (визирам колбаси, пушени, мариновани и т.н.) се избягват при такива режими, а и като цяло е добре да се ограничава приема им, освен ако сам не си правиш суджуците и луканките. Най-лесния вариант е мляното месо и каймата, стига да е истинска, но там си остава мистерия какво купуваме в опакованата тарелка. Лично за мен проблемът е повече в течните калории, освен ако не си като колегата с килограмите плодове. Там много по-лесно се достигат инсулинови пикове, особено с прием на алкохол...
              Алкохола нали сваля нивото на захар в кръвта?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #52
                От: Безкофеинова Кола ?

                Имах предвид изпиването на 12 коли като разредител примерно.

                Коментар


                • #53
                  От: Безкофеинова Кола ?

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Алкохола нали сваля нивото на захар в кръвта?
                  Това не е вярно!
                  Алкохола съдържа концентрирани въглехидрати - вдига захарта в кръвта.


                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Безкофеинова Кола ?

                    Иска да яде, но не иска да работи... и захарта му е виновна - що е то и колко кила е?
                    Представете си ленив автомобил с голям апетит, който е намерил безплатна бензиностанция и започне да налива нафта за удоволствие - нафтата ли ще е лошото гориво и ако е с витамини или диетична, налятото количество дали ще спаси от преливане?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Безкофеинова Кола ?

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Аз съм бил в Чехия и такова нещо не съм виждал. В някои краища на България се прави попара с вино
                      И биберона топнат в ракия, за да заспят.
                      В Чехия си спомням че бях тинейджър и имаше доста връсници по кръчмите вечерта, с по една от онези огромни халби с размер на футболна топка. Казаха ни че на 16г е разрешена бира и беше кеф.

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Алкохола съдържа концентрирани въглехидрати - вдига захарта в кръвта.
                      Докторският съвет към диабетици на инсулин е че алкохолът води до ниска кръвна захар. В началото действително се вдига захарта, но след това алкохолът пречи на черния дроб да пуска гликоген, т.е. ще има липса на захар. В нормални ситуации, ако човекът е пийнал няколко бири с вечерята, това опасно спадане на захарта се получава след като е отишъл да спи. Спадът може да се случи и чак на другия ден, което е кофти изненада.

                      Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                      По горе четох мнение че са намалили разфасовката на литър и половиновата кола на 1.25л.
                      А на малката бутилка 500мл вече пише че е "две порции", демек за двама души, хаха.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Безкофеинова Кола ?

                        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                        Докторският съвет към диабетици на инсулин е че алкохолът води до ниска кръвна захар. В началото действително се вдига захарта, но след това алкохолът пречи на черния дроб да пуска гликоген, т.е. ще има липса на захар. В нормални ситуации, ако човекът е пийнал няколко бири с вечерята, това опасно спадане на захарта се получава след като е отишъл да спи. Спадът може да се случи и чак на другия ден, което е кофти изненада.
                        ..
                        Практическия опит от повече от четвърт век казва същото.
                        Тия с мненията или да си сменят източника на познанието, или да не пишат "компететно".

                        Прочее, примера с бирата не е добър - тя е достатъчно бързоразградима, за разлика от твърдия алкохол. Помислете, защо не трябва да сте зад волана минимум 8 часа.

                        Нейсе, бъдете живи и здрави.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Безкофеинова Кола ?

                          Само да питам:
                          Като избягвате всякакви видове захар и т.нар. "вредни храни" за колко години живот се стягате да живеете?
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Безкофеинова Кола ?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Само да питам:
                            Като избягвате всякакви видове захар и т.нар. "вредни храни" за колко години живот се стягате да живеете?
                            Аз без да избягвам каквито и да било храни се стягам да живея между 1000 и 2000 години. А захарта е хубаво и важно нещо.

                            Тоя дето смята че алкохолът съдържа захари го съветваме да смени алкохола и да остави дамските питиета на дамите.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Безкофеинова Кола ?

                              Първоначално публикуван от Иван_Иванов Преглед на мнение
                              Със сигурност ще получиш излишък в нивата на кръвна захар и донякъде ще се отрази на теглото и начина на качване на килограми (+ още на куп други неща, като състояние на зъби, работа на бъбреци, черен дроб и т.н). Това са си въглехидрати + захар. За "след колко време" никой не може да каже, защото всеки организъм обработва приеманите храни/напитки по различен начин. Отделно на това, спазването на плодова диета (което в твоя случай предполагам просто, че не е така) по никакъв начин не влияе на нагона за протеин и мазнини, което пък от своя страна често до преяждане. Какви плодове ядеш на ден, че ги измерваш в килограми? Имаше интересни проучвания преди известно време, но трябва да ровя сега... Беше много наболяла темата за фрутарианците, писаха много глупости и един виден защитник изреди по списък колко и какви витамини приема на хапчета на седмица за да може тялото все пак да функционира нормално. Не мисля, че е ОК да бягаш от неща, които спокойно можеш да приемаш с храната. Както много хора писаха вече, важното е да не прекаляваш с какво и да е, пък ако някой успее да свали приема на въглехидрати до 20-30гр. на ден, като захарта да не присъства изобщо, нека се похвали, аз съм го правил експериментално за около 2 седмици и бих продължил, просто ежедневието в момента не го позволява, но знае ли човек...
                              Килограмите ми са едни и същи през последните 20+ години, с отклонения не по-големи от 4-5%.
                              Извледванията до момента (редовни, минимум веднъж годишно) не показват промени в референтните стойности.
                              Общо физическо състояние - отлично за годините.
                              Ябълки, например. Обикновено ям по 5-6 докато съм на работа, а вечер ям и други плодове вкъщи. Разбира се, ям и всичко друго.

                              20-30гр. въглехидрати на ден е nonsense, който е вреден за здравето със сигурност. Добиването на енергия от мазнини не е безплатен процес. И цената не е отслабване.


                              Коментар


                              • #60
                                От: Безкофеинова Кола ?

                                Без въглехидрати мозъкът ще ви се види в чудо. Иска си глюкоза и това е. Може за кратко да папа и кетонови тела, но си е белег на гладуване и не е хубаво нещо.
                                Тази кола, дето я водят без захар, не е много вкусна, поне на мен. Затова си пия истинска. И в кафето слагам по 1тон захар, че ми горчи. Странни ми са хората, да речем пушачи като мен, дето се опитват да живеят “био”, и всичко видиш ли вредяло, ама продължават да пушат по 1кутия цигари. На това му викам “на гол г*з чифте пищови”.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X