Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безкофеинова Кола ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Безкофеинова Кола ?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Захарта изобщо не може да бъде набедена за вредна.
    Коя захар визираш? Ако е тази, съдържаща се в плодовете, ОК, но ако имаш предвид рафинираната, може много да спорим.

    Колкото до автора на темата, колата в заведенията за бързо хранене + Икеа също е нормална, просто е разредена с газирана вода и също е вариант.

    Коментар


    • #32
      От: Безкофеинова Кола ?

      Според мен истината е с нищо да не се прекалява, като ти се пие кола пийваш си една и готово, но ако пиеш по 2 литра всеки ден, също не е добра идея, така е и с всички "вредни храни" и "напитки" просто се иска умерена консумация в разумни граници.

      п.с. За мен съм установил че най-хубавата и вкусна кола от магазините, е само тази в малките стъклени бутилки от 330мл., както и тези стъклените бутилки от по 1 литър ако още ги има.
      Последно редактирано от Еделвайс; 23-08-19, 09:41. Причина: п.с.

      Коментар


      • #33
        От: Безкофеинова Кола ?

        Истината е че всички подсладени напитки са вредни включая сокчетата дори пресно изцедени.
        Плода като му махнеш фибрите и остава гола фруктоза и е все тази как ще си я набавиш.
        Като хапнеш плода поемаш и всички фибри които са ценното и полезното в плодовете.


        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #34
          От: Безкофеинова Кола ?

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Истината е че всички подсладени напитки са вредни включая сокчетата дори пресно изцедени...
          +1.

          Много хора се подвеждат и правят някакви безумни хранителни режими с умопомрачително количество плодове, което впоследствие им излиза през носа (и не само).

          Коментар


          • #35
            От: Безкофеинова Кола ?

            Всички тия заместители на захарта са бумкани с аспартам и накрая се получава, че е без захар и без калории, но едновременно се е получила напитка ала "трика на химика". Май ще излезе, че бистрата водица е най-хубавата напитка.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #36
              От: Безкофеинова Кола ?

              Особено планинска букова!Иначе от колите гледам новата Грийн Кола настопва яко .Пробвах я и не е зле!За ободряване обаче си е.най -добре чаша истинска кола и я мешам с кафе,стива мощен енерджи шок,но не е за всеки!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #37
                От: Безкофеинова Кола ?

                Нещо не ми допада грийн колата, а иначе съм съгласен с колегата горе които е написал че колата от стъклени бутилки е най добра на вкус особено студена. Имаше един период когато пиех много кола и кафе може би по 2 литра на ден кола, със ставането задължително кафе + кола. Всяка вечер ме болеше главата на умирачка и установих, че е от колата. Спрях да я пия и нещата се оправиха, вече пак пия но не по много.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #38
                  От: Безкофеинова Кола ?

                  Първоначално публикуван от Иван_Иванов Преглед на мнение
                  +1.

                  Много хора се подвеждат и правят някакви безумни хранителни режими с умопомрачително количество плодове, което впоследствие им излиза през носа (и не само).
                  Изяждайки килограми плодове на ден (вкусни са ми), какво да очаквам и горе-долу след колко време?


                  Коментар


                  • #39
                    От: Безкофеинова Кола ?

                    Максимум до стотина години си умрЕл.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Безкофеинова Кола ?

                      От последния ми престой в щатите насам, съм се отказал напълно от приложната химия на корпорациите и резултатът е 10 кила минус без да си давам никакъв зор. Сега безалкохолните са или с нечувани количества захар вътре, или с пак такива количества аспартам.
                      Захар си позволявам сутрин в кафето и чат-пат с някой сладкиш. Газирана вода обаче потребявам в големи количества, особено лятото.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Безкофеинова Кола ?

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Това дори да е вярно (а мисля не е) е голяма глупост. Малката бира сутрин има своя смисъл само при специфично изкарване на вечерта и си е път към алкохолизъм.
                        Ми не е глупост - в централна Европа водата е или много твърда, или миризлива и традиционно не ставала за пиене. Затова се пие бира. За упоменатото с бира за подрастващи, има свидетели даже от основателите на форума тук. Просто на детска група - 10-15 годишни, сутринта на масата сервираха по малка бира със земелчета и моравска салата за закуска. Естествено имаше въпроси, нали са деца? Отговора беше, да, тва е малка бира!

                        Сега много се изкривиха представите за бира, с модерните производители и рекламите, но хубавата истинска бира не може да се сравни с никаква кола....
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #42
                          От: Безкофеинова Кола ?

                          Аз съм бил в Чехия и такова нещо не съм виждал. В някои краища на България се прави попара с вино, ама това въобще не означава, че това е масово или още по-малко добра практика. Отделно едно от най-важните неща за хубава бира е много хубава вода.

                          Колата има само едно преимущество пред бирата - няма алкохол.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Безкофеинова Кола ?

                            Аз съм бил в Чех...ословакия когато бях на 12 години - и не пих бира само защото хич не ми харесваше. Моите връстници изпиха доста.

                            Прочее, хубава вода за производство на бира и за пиене са неща които не са абсолютно еднакви.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Безкофеинова Кола ?

                              Аз спрях колата окончателно преди 3 години нейде. Преди това потреблявах между две и седем кенчета дневно. Всяко кенче съдържа 35 грама захар... дали е истинска, дали не е няма значение. Паралелно с това, ограничих силно и шоколад, както и разни сладки неща, съдържащи захар.
                              Ами от тогава съм свалил 30 килограма. Но все пак е твърде вероятно и да съм развил инсулинова резистентност, тъй като сладко и кола съм лупал цял живот, а напълнях рязко.
                              С други думи, за всекиму е различно. Хората не обработват храната по един и същ начин, всеки си има особенности. Но спирането на колата е смислено за онези, които явно им действа зле...
                              П.С. Замених я със сода - пак е газирано, но не съдържа никаква захар. И няма мъки по това, че колата си е сменила вкуса. Само дето корпоративните номера и нея я засегнаха – голямото шише рязко стана 1.25 л вместо 1.5 и цената не се промени.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Безкофеинова Кола ?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ...

                                Прочее, хубава вода за производство на бира и за пиене са неща които не са абсолютно еднакви.
                                Ако успееш с кофти за пиене вода да направиш прилична бира ще получиш безсрочно много високо платена заетост.

                                Алкохолизъм е много повече съвсем реална диагноза, отколкото социален или културен феномен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X