Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Правил съм си бъзици във форума като бях по-млад, а сега съм наистина в чуденка. На Пламен да кажа, че виждам промиването на мозъци при малките в реално време. Толкова се изпе.ерастиха нещата за 2-3 години, че не е истина.
    Абе, на нашата възраст трудно се одъртява за десетина години... ама ще приема чуденката ти. И знаеш прекрасно, че си правиш сметките без кръчмар.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #47
      От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

      Правил съм прости сметки - в Единбург не излиза много по-скъпо... В 1000лв не се вместваме отникъде - 350-400 паунда е квартирата (стая от апартамент с други студенти) на ръба. Като добавиш няколко дреболии (нет, ток, газ и т.н.) и храната - 500-600 паунда са ОК...
      Обаче ако не бе във Варна, а например в София, нещата нямаха да изглеждат много по-различно, особено като добавиш такси, учебници и т.н. които в Шотландия ги нямаш (с изключения на някой друг учебник през първата година докато се ориентират в библиотеките)...
      Да, в Единбург сина преди година и нещо си намери почасова работа - on demand - когато заявиш, че си свободен - работиш... И която работа през учебно време според изискванията на сина бе с натоварване 50% (т.е. 4 часа на ден/ 5 дни в седмицата), а лятото - 100% (да, месец от това време си бе в България, ама това не му пречеше да си работи). Което правеше приходи за него около 1400паунда на месец при пълно натоварване.. Т.е. след втората година има шанс да се самоиздържа..
      Като обучение - ами май няма нищо общо с нашенското...
      Сега например Гугъл и още няколко такъв ранг компании им дали да правят проекти... Изпитването - пак по същия начин - пред компаниите и учителите разбира се.
      По друг предмет проекта им в момента е да се състезават с друга група (групите по 7 човека за този проект) по създаване на робот, който да играе мач срещу робота на другия отбор... С цялостното конструиране (да, робота е модулен с части на ЛЕГО но конструкцията я избираш ти, управляваш го с външен компютър, който получава информация от видеокамера. Софтуера за обработка на видеоизображението и управлението и т.н. и т.н. - всичко го правиш от нула...
      Това - трети курс... Виртуалната реалност бе в първи курс...
      Радвам се, че им раздвижват мозъците и имат възможността практически да видят резултата от наученото...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Като обучение - ами май няма нищо общо с нашенското...
        Сега например Гугъл и още няколко такъв ранг компании им дали да правят проекти... Изпитването - пак по същия начин - пред компаниите и учителите разбира се.
        Някой ако не е разбрал, тука е заровено кучето. В едните университети правиш проекти за топ компаниите в бранша, а в нашите мили и родни най - много да нае*еш някоя студентка, дето уригва на евтина водка след чалготека.

        Коментар


        • #49
          От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

          Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
          Цецо,

          Лично мнение като на завършил преди 10г ТУ - София. Средата е кофти, 90% от студентите не знаят защо са там, а както знаем битието определя самосъзнанието. Нивото е ударило дъното. Практически занятия клонят около 0%. Преподавателите са скъсали връзка с бизнеса. Абе трагедия. За мен образование в реномиран западен университет, с наблягане на стажове е правилното решение на задачата.
          Който има желание да учи средата грам не го бърка . Преди няколко години местих един колега от форума че блока в който го бяха настанили много купонджийски а човека иска за учи . Във всеки ВУЗ поне половината не знаят защо са там ама мама и тате плащат .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Образование след 12-ти къде? Предимства и недостатъци?

            Относно незаинтересоваността на студентите, лично според мен си зависи. Една година може да са супер несериозни, а другата година да е коренно различно. Определено нивото на образование в България няма място за сравнение с повечето университети в Западна Европа.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X