Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За кучетата в парка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: За кучетата в парка

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    В сблъсъкът между хората и кучетата, последните не трябва да имат права. Кучето е звяр с неясно генно наследство и да се очаква предсказуемост е грешка. За това и подходът към звяра трябва да е като към такъв такъв. И гальовно умилителните, " ма видите ли горкинкото е бездомно и да ми дадем храна...", такива трътки да си го вземат в къщи и да му се умиляват колкото си искат. Синът ми не отива сам до спирката, а е в седми клас, защото милинките босичките си вършат работата, да налайват дори и собствената си сянка, охранени от местните трътки. Кой е господаря на улицата?
    Да Пламене - прав си. На абсолютно същото мнение съм с изключение на предсказуемостта - кучето е предсказуемо и достатъчно явно показва намеренията си.
    И ако съобразиш действията си с намеренията му, можеш бързо да му ги промениш.
    А безотговорните 'бабички', които отделят по 300лв от пенсията и рентата си за да събират и хранят градските животни - там каузата е загубена...
    Опитвах се да обясня на 2 бабички в двора на блока ни, че не е хубаво да ги хранят, защото събират бездомните животни от цялата околност. И ги бях помолил да си ги вземат вкъщи като им е толкова жал. Напразно... Животните мааалко намаляха когато въведоха глобата за хранене на бездомните животни. Обаче тази глоба я отмениха, и нещата отново стават неуправляеми...

    Успокоението, че децата ми са били прави, ама ухапани не ме топли... Да, при случка ще гоня правата...
    А и ако 'вълкодава' ухапе някого (не виждам как ще стане, защото е учен да се радва на хората, и никога не е проявявал агресия), ще си понеса последствията.
    Но възпитанието и начина на поведение при среща с животно продължават да са много важни за безопасността... Включително на децата.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #92
      От: За кучетата в парка

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Но възпитанието и начина на поведение при среща с животно продължават да са много важни за безопасността... Включително на децата.
      Надали някой го оспорва, за децата е полезно да общуват с животни, разбира се подобрява се и шансът им да преживеят по-успешно нежелана среща.

      Но това не изключва отговорностите, задълженията и необходимостта да спазват определено поведение на собствениците.

      Коментар


      • #93
        От: За кучетата в парка

        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
        Надали някой го оспорва, за децата е полезно да общуват с животни, разбира се подобрява се и шансът им да преживеят по-успешно нежелана среща.

        Но това не изключва отговорностите, задълженията и необходимостта да спазват определено поведение на собствениците.
        Кой отрича последното..?!!

        Коментар


        • #94
          От: За кучетата в парка

          До тук може да стигнем до следните изводи:
          -Кучетата са с равни или по големи права от тези на хората, и особено на децата, понеже те са полу-хора
          -Велосипедистите са по голяма заплаха от кучетата. (Не се заблуждавайте от безобидния им външен вид -велосипедистите имат вроден хичнически инстинкт)
          - Ако куче ухапе човек, то вината е преди всичко в ухапания. В редки случаи собственика има вина, но пък за сметка на това не носи отговорност! Спаравка - първия пост в темата!

          Сериозно по темата - има ухапано дете но собственика на помияра ухапал детето е изчезнал без дори да благоволи да каже дали същия помияр е ваксиниран!
          Вероятно вече на това дете са му набили инжекциите и сега освен доживотен страх от кучета, ще му е насаден и страх от доктори защото ваксинирането срещу бяс не е най приятното изживяване за възрастен, пък какво остава за дете...

          Не искам да засегна никого, защото знам, че членовете на форума, пишещи в темата да осъзнати и отговорни хора и знаят как се дресира куче, но това не отменя факта че такива стопани са твърде малко, болшинството нямат никаква идея как се отглежда и възпитава куче, а като стане някой сакатлък се покриват, като в този случай. Примери - колото щеш...

          Коментар


          • #95
            От: За кучетата в парка

            Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
            -Велосипедистите са по голяма заплаха от кучетата. (Не се заблуждавайте от безобидния им външен вид -велосипедистите имат вроден хичнически инстинкт)
            За съжаление, кинетичната им енергия не е в пряка зависимост от външния им вид, а основно от теглото, а с коригиращ коефицент за наклона на терена - от умствения им багаж и произлизащата от двете скорост.

            Не мога да отрека как си примирам от кеф, когато някой майсторски прелети край мен с елегантно завойче, на половин метър, движейки се с 30км. в час.

            Подобно чувство изпитвам и когато малокалибрена резачка ме изпревари отдясно, вещо засичайки ме след това и по възможност изпълнявайки тази волна програма на път в ремонт, със стеснения (да кажем Ботевградско шосе преди караулката, гр. София).

            Коментар


            • #96
              От: За кучетата в парка

              Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
              До тук може да стигнем до следните изводи:
              -Кучетата са с равни или по големи права от тези на хората, и особено на децата, понеже те са полу-хора
              -Велосипедистите са по голяма заплаха от кучетата. (Не се заблуждавайте от безобидния им външен вид -велосипедистите имат вроден хичнически инстинкт)
              - Ако куче ухапе човек, то вината е преди всичко в ухапания. В редки случаи собственика има вина, но пък за сметка на това не носи отговорност! Спаравка - първия пост в темата!

              Сериозно по темата - има ухапано дете но собственика на помияра ухапал детето е изчезнал без дори да благоволи да каже дали същия помияр е ваксиниран!
              Вероятно вече на това дете са му набили инжекциите и сега освен доживотен страх от кучета, ще му е насаден и страх от доктори защото ваксинирането срещу бяс не е най приятното изживяване за възрастен, пък какво остава за дете...

              Не искам да засегна никого, защото знам, че членовете на форума, пишещи в темата да осъзнати и отговорни хора и знаят как се дресира куче, но това не отменя факта че такива стопани са твърде малко, болшинството нямат никаква идея как се отглежда и възпитава куче, а като стане някой сакатлък се покриват, като в този случай. Примери - колото щеш...
              Чудя се дали имаш проблем с осмисляне на прочетеното или просто си си навил нещо на пръста и държиш да си изпееш песничката, без значение дали има връзка с казаното преди теб.

              Първият ти "извод" е чиста глупост, която не знам как си изсмукал от пръстите си.

              Вторият също е някакъв напън да се докарат нещата до абсурд. Тъй като нямам под ръка статистика, не мога да твърдя дали велосипедистите са по-голяма или по-малка заплаха от кучетата, но е факт, че един велосипедист, движещ се със съответна скорост по пешеходните алеи в парка, определено може да представлява сериозна заплаха за здравето и живота на хората там и най-вече за свободно щъкащи малки деца. Точно както и едно голямо куче ...

              Третият също е яко залитане. Не мисля, че може да се генерализира, без отчитане на конкретните обстоятелства. Ухапаният може да няма никаква вина, може да носи част от вината или пък напълно да си заслужава ухапването. Дали собственикът ще понесе отговорност също е "според зависи". Някой си бил изчезнал, след като кучето му ухапало дете и това е повод за истерия и обвинения срещу кучкарите като цяло? Много елементарно! По същата логика спокойно можем да обявяваме война на една или друга група хора!
              Не толкова отдавна неизвестно байкърче помля пенсионерка на туристическа пътека на Витоша и избяга. Да погнем всички байкъри като потенциални престъпници по този случай ?!? Преди 2 месеца някой с миниван ми потроши огледалото на колата и избяга в тъмното. Да обявя всички собственици на такива возила за потенциални престъпници?!? Някой с джип бил направил някакво ПТП. Ууууууууууууууу, смърт на джипарите, щото всичките са нагли мутри! Дето казваш ти - примери колкото щеш мога да ти извадя ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #97
                От: За кучетата в парка

                Велосипедистите са реална опасност, даже повече и от мотористите (по-известни с прозвището си донори) щото карат по тротоари, алеи и паркове и грам не се съобразяват.

                Всъщност, именно липсата на съобразяване с околните е големият ни проблем като общество.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #98
                  От: За кучетата в парка

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  ... Всъщност, именно липсата на съобразяване с околните е големият ни проблем като общество.
                  Точно!
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #99
                    От: За кучетата в парка

                    Не точно , в смисъл това е едно от следствията.Проблема е че не спазваме законите ,героизъм и проява на смелост и мъжество е да нарушиш забраната , а малодушие е да я спазваш.

                    Коментар


                    • От: За кучетата в парка

                      Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
                      Не точно , в смисъл това е едно от следствията.Проблема е че не спазваме законите ,героизъм и проява на смелост и мъжество е да нарушиш забраната , а малодушие е да я спазваш.
                      И пак опряхме до институциите,щото като няма кой да следи за спазването на законите е съвсем нормално да не се спазват.
                      В духът на темата-"Кучето скача според тоягата"
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: За кучетата в парка

                        Като стана дума за съобразяване -
                        Вчера, е в тоз парк :


                        имаше без преувеличение към 15 кучета със стопаните си, както и 4 или 5 семейства с децата си, както и сами деца. В продължение на час и половина беше лудница от топки, тичащи кучета и деца във всякакви посоки. Нито веднъж не се наложи да се крещи,, вика, хока било куче или друго дете. Кучетата отвреме навреме бяха викани да не си играят на самата площадка а да се борят на тревата. Дори за момент не съм видял някой да е пречил на някого с нещо. Дори напротив - за сефте виждам такава навалица по едно и също време там и хората и кучетата им беше приятно.

                        Коментар


                        • От: За кучетата в парка

                          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                          Като стана дума за съобразяване -
                          Вчера, е в тоз парк :


                          имаше без преувеличение към 15 кучета със стопаните си, както и 4 или 5 семейства с децата си, както и сами деца. В продължение на час и половина беше лудница от топки, тичащи кучета и деца във всякакви посоки. Нито веднъж не се наложи да се крещи,, вика, хока било куче или друго дете. Кучетата отвреме навреме бяха викани да не си играят на самата площадка а да се борят на тревата. Дори за момент не съм видял някой да е пречил на някого с нещо. Дори напротив - за сефте виждам такава навалица по едно и също време там и хората и кучетата им беше приятно.
                          Днес карах 100 км в града и наоколо. Нямаше нито една катастрофа. На хората им беше приятно да шофират, не си пречеха. За какви катастрофи говорят не знам.

                          Коментар


                          • От: За кучетата в парка

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Днес карах 100 км в града и наоколо. ......... На хората им беше приятно да шофират, не си пречеха. .....
                            Да бе! Това да го видя в София няма да го повярвам

                            П.П. Забравих да питам къде е бил мармота ..дето увива шоколада в станиол.
                            Последно редактирано от Slick; 19-08-14, 22:14.

                            Коментар


                            • От: За кучетата в парка

                              Малките деца нямат и не могата да имат разбирания за концепции като "феромони", "страх" и т.н Затова не е редно кучетата да общуват неканени с тях, а това се случва, когато кучетата се разхождат на местата определени за деца. За съжаление, не всички кучкари са като вас (съвестни), даже моите наблюдения в квартала (Изток, София) са, че сте малцинство - кучкарите са окупирали не една и две градинки за раздумки и разходки. Някой да си чисти след кучето съм виждал само на филм.

                              Освен децата, в обществото ни живеят всякакви хора - със специални нужди, затруднения или заболявания, и тъй като тези хора може да нямат уменията за общуване с животни е редно кучетата да са под постоянния контрол на собствениците си, които някои собственици за съжаление не упражняват (5 годишно момиче водещо ротвайлер е добър пример за това). Лелката с болонката е поредният.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X