Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки в гърлото специалист УНГ за диагностиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болки в гърлото специалист УНГ за диагностиране

    Здравейте колеги,
    от 3-4 месеца ме боли дясната сливица и усещам болка при преглъщане. Имам чувството, че имам чуждо тяло. Ходих при Личният лекар, изпрати ме да ми вземат гърлен секрет. Указа се, че имам някаква бактерия която се развива доста бързо. Изписаха ми антибиотих който пих 10 дни и не ми помогна. След това отидох на специалист УНГ който каза , че имам гнойни тапи на дясната сливица и ми изписа лечение с антибиотик Кландамицин 600 на 8ч. по едно заедно с Мидрол от 4мг. и Нурофен стоп кол. Пих ги 8 дни. на третият ден болката отшумя. След курса на лечение минаха три дни и болката се върна. Забелязвам, че ми се е подул врата от сраната на болката. Търся добър специалист УНГ за диагностика.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

  • #2
    Здравей.
    Аз съм от Казанлъшкия регион,преди 3-4 години ми се наложи да търся УНГ за майка ми и детето ми.Дочух добри отзиви за доктор Крема-работи в Пловдив.Той прегледа и оперира и двамата.Много съм доволен от него.Не знам къде практикува сега.Предполагам гугъл ще помогне,ако си заинтересован.Надявам се,съм бил полезен.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #3
      Ще ти препоръчам д-р Милослав Славов УНГ от Стара Загора . Синковеца имаше хроничен проблем и само той постави точна диагноза и успешно лечение след дълго ходене по доктори .
      Работи със Супердок.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        +1 за д-р Славов.

    • #4
      Значи отиваш в хипер модерната клиника "Каспела".
      Тя е създадена първоначално с отделение "уши-нос-гърло" и собственика
      е проф. Илиан Дойков, точно с тая специалност и покрай него са събрани добри експерти.
      Ще попаднеш точно където трябва

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        Здравей.
        Аз съм от Казанлъшкия регион,преди 3-4 години ми се наложи да търся УНГ за майка ми и детето ми.Дочух добри отзиви за доктор Крема-работи в Пловдив.Той прегледа и оперира и двамата.Много съм доволен от него.Не знам къде практикува сега.Предполагам гугъл ще помогне,ако си заинтересован.Надявам се,съм бил полезен.
        благодаря
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Ще ти препоръчам д-р Милослав Славов УНГ от Стара Загора . Синковеца имаше хроничен проблем и само той постави точна диагноза и успешно лечение след дълго ходене по доктори .
          Работи със Супердок.
          благодаря
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Значи отиваш в хипер модерната клиника "Каспела".
            Тя е създадена първоначално с отделение "уши-нос-гърло" и собственика
            е проф. Илиан Дойков, точно с тая специалност и покрай него са събрани добри експерти.
            Ще попаднеш точно където трябва
            благодаря
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #8
              Ако видиш някъде ХИПЕР-модерна, ХИПЕР-съвременна и ХИПЕР-оборудвана клиника - явно там има много пари и са АДСКИ добри да получават пари от здравната каса.
              Обикновено лечението на ХОРА не им е приоритет. Сети се сам кое е приоритета им.
              Според мен не са ти намерили причината за проблема а лекуват симптомите.
              Не си писал в кой град си.
              Пиши ми на ЛС и ще ти препоръчам лекар, който да потърси причината за проблема ти.

              Съвет - ако видиш лекар , който е супер богат и успешен бизнесмен - надали оздравяването на хората му е най-важното в живота.

              Коментар


              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Няма как да не се съглася 👍

              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                Аз да питам - някой от вас бил ли е във въпросната клиника или поне в болницата, че давате такива крайни мнения?

                Или типично по нашенски - щом някой изкарва пари, значи трябва да се плюе по него?

              • u_bo
                u_bo коментира
                Редактиране на коментар
                Не знам за #КОЯ точно клиника говориш. Но защо ли точно за нея се загрижи? Доста е смешно, нали? Или само аз така мисля?

            • #9
              Не знам за #КОЯ точно клиника говориш. Но защо ли точно за нея се загрижи? Доста е смешно, нали? Или само аз така мисля?+ Още опции
              Кое му е смешното, че не разбрах? Колега иска препоръки за УНГ специалист, друг му препоръчва клиника, а ти разтягаш локуми без дори да знаеш за коя клиника става въпрос, без да си ползвал услугите на някой от лекарите, без да знаеш за какво става въпрос! Ей така започваш да плюеш и да говориш общи приказки!

              Това е смешното и жалкото в случая.

              Аз говоря за УНГ клиниката в УМБАЛ Каспела, която препоръча Майкъл

              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
              Значи отиваш в хипер модерната клиника "Каспела"...
              Преди месец взех тъщата от село с ухо, от което тече гной и кръв и с адски болки. Закарах я първо в държавната УМБАЛ "Св. Георги", защото там има денонощни спешни кабинети. Беше към 20:00 часа. Пред кабинета, към който ни насочиха, чакаха 10-тина пациента, повечето сини заедно с родата. Разбирай поне 3 часа чакане, докато ни дойде редът.

              И понеже бабата не можеше да търпи, реших да опитам в Каспела. Там всяко отделение си има дежурен кабинет. Пред УНГ-то чакаше една жена и след 15-тина мин. дойде нашия ред. Дежурен беше д-р Мохамед Диба ( оказа се началника на отделението). Прегледа я, прати ни до лабораторията (там реално чакахме повече за резултати). После назначи лечение. Каза, че не е необходимо да остава в болницата, след 2 и след 7 дни да я водя пак на контролни прегледи. Можеше да я остави и да прибере пътеката за болнично лечение, но не го направи.

              Като резултат - след седмица всичко беше наред. Да подчертая, че тъщата има операция на това ухо преди 12 г. и чува само с него. Имаше вероятност отново да загуби слуха си.


              Отделно в това отделение почти всяка зима съм карал сина ми при д-р Милинич и д-р Консулов (от същото отделение) с редовни неспиращи хреми, с гнойни ангини и др. И винаги сме получавали адекватно и правилно лечение.

              Като идеш при д-р Милинич, тя първо те пита какви лекарства имаш в къщи - "това го ползваш, това -не, добавяш трето и четвърто от аптеката ..." Отделно има страхотен подход към децата.

              Та ти как мислиш - да пратя колегата да чака при циганите в държавната болница или и аз да му препоръчам да иде на място, където има екип от отлични специалисти и ще му обърнат необходимото внимание?
              Последно редактирано от bullet_pk; 13-08-22, 22:41.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • u_bo
                u_bo коментира
                Редактиране на коментар
                Мисля, че си имал късмет, което е радващо.
                Мисля, че не използваш аргументи които да противопоставиш на моите , а използваш квалификации и определения - тоест много прилагателни, а малко факти и аргументи.

            • #10
              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

              Кое му е смешното, че не разбрах? Колега иска препоръки за УНГ специалист, друг му препоръчва клиника, а ти разтягаш локуми без дори да знаеш за коя клиника става въпрос, без да си ползвал услугите на някой от лекарите, без да знаеш за какво става въпрос! Ей така започваш да плюеш и да говориш общи приказки!
              Това е смешното и жалкото в случая.
              Аз говоря за УНГ клиниката в УМБАЛ Каспела, която препоръча Майкъл
              Преди месец взех тъщата от село с ухо, от което тече гной и кръв и с адски болки. Закарах я първо в държавната УМБАЛ "Св. Георги", защото там има денонощни спешни кабинети. Беше към 20:00 часа. Пред кабинета, към който ни насочиха, чакаха 10-тина пациента, повечето сини заедно с родата. Разбирай поне 3 часа чакане, докато ни дойде редът.

              И понеже бабата не можеше да търпи, реших да опитам в Каспела. Там всяко отделение си има дежурен кабинет. Пред УНГ-то чакаше една жена и след 15-тина мин. дойде нашия ред. Дежурен беше д-р Мохамед Диба ( оказа се началника на отделението). Прегледа я, прати ни до лабораторията (там реално чакахме повече за резултати). После назначи лечение. Каза, че не е необходимо да остава в болницата, след 2 и след 7 дни да я водя пак на контролни прегледи. Можеше да я остави и да прибере пътеката за болнично лечение, но не го направи.
              Като резултат - след седмица всичко беше наред. Да подчертая, че тъщата има операция на това ухо преди 12 г. и чува само с него. Имаше вероятност отново да загуби слуха си.
              Отделно в това отделение почти всяка зима съм карал сина ми при д-р Милинич и д-р Консулов (от същото отделение) с редовни неспиращи хреми, с гнойни ангини и др. И винаги сме получавали адекватно и правилно лечение.
              Като идеш при д-р Милинич, тя първо те пита какви лекарства имаш в къщи - "това го ползваш, това -не, добавяш трето и четвърто от аптеката ..." Отделно има страхотен подход към децата.
              Та ти как мислиш - да пратя колегата да чака при циганите в държавната болница или и аз да му препоръчам да иде на място, където има екип от отлични специалисти и ще му обърнат необходимото внимание?
              Мисля, че си имал късмет, което е радващо.
              Мисля, че не използваш аргументи които да противопоставиш на моите , а използваш квалификации и определения - тоест много прилагателни, а малко факти и аргументи.
              Даването на 'пример от личния живот' е едно от първите неща, които се учат в PR специалностите
              Не съм 'плюл' по никоя клиника, защото освен в семейството, че има лекар, може да се сетиш и че много от близкия кръг са лекари.
              "Много хора са пратени на оня свят от лекари" - мога конкретно да пиша за повече 'хипе дупер мега зупер ЯМР УНГ ВГЗ' отколкото се сетиш.
              НО - няма смисъл.
              Казвам на човека очевидните факти, които евентуално той не е взел предвид и го оставям сам да си вземе решение.
              само как така ти реши, че го пращам в "Св.Георги" е мистерия за мен
              ИМА отделения там, където БИХ ГО ПРАТИЛ ПРИ ОПРЕДЕЛЕН ЛЕКАР.
              Но има и отделения където влизането е равносилно на игра на руска рулетка.... но не само с един патрон в барабана

              Надявам се, че си искрен за тъщата, а не си поредния набиращ клинични пътеки за дадена клиника....
              Между другото - лежал съм в 'Каспела' , но разбира се не в това отделение

              Коментар


              • #11
                Понеже в живота и тук във форума не влизам в спорове и пререкания с никого,
                създалото се напрежение заради определението "хипер",
                модераторите да затрият думата и да настане спокойствие.
                Ако не е възможно, ето вземам си думата назад.
                Каспела е съвсем обикновена болница, като всички други.

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                  само как така ти реши, че го пращам в "Св.Георги" е мистерия за мен

                  Би ли уточнил къде съм казал, че ТИ пращаш колегата някъде?

                  Аз споделям пресен случай, на който съм жив свидетел. А също и мнението ми за други двама лекари, които многократно успешно са решавали проблемите на сина ми.


                  Всъщност имам и други лични примери на до-о-оста по-сериозни проблеми, решени успешно в такива "ХИПЕР-модерни, ХИПЕР-съвременни и ХИПЕР-оборудвани клиники", които може и да точат касата, но са спасили живота на мои близки. Но нямат общо с темата

                  НЗОК се точи и от частни и от държавни болници. Само че директора на държавната болница се назначава от министъра на здравеопазването, който е най-често сменяния министър. Съответно директорът днеска го има, утре друг идва на негово място. Гледа да прибере повече, докато е на поста си. Всички държавни болници имат десетки милиони дългове.

                  Докато директорът на частната "ХИПЕР-модерна, ХИПЕР-съвременна и ХИПЕР-оборудвана клиника" работи за себе си, и за да е на пазара, трябва да инвестира в модерно оборудване и добри специалисти. Предлага в пъти по-добро заплащане на лекарите и много по-добри условия на труд. За това и повечето добри специалисти работят в частните болници и клиники.


                  П.П. Не съм лекар, нито имам нещо общо с въпросната болница/отделение.
                  Последно редактирано от bullet_pk; 14-08-22, 11:07.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • u_bo
                    u_bo коментира
                    Редактиране на коментар
                    Любимата ми детска книжка имаше една фраза: "Драги ми Смехурко, ...."
                    МНОГО ЧЕСТО в гадните държавни клиники карат по спешност пациент докаран до прага на смъртта в някоя хипермодерна ЧАСТНА болница.
                    И там го спасяват а дори често и излекуват! Ти да видиш !
                    Айде със Здраве и ти желая късмет!

                  • Самодържец
                    Самодържец коментира
                    Редактиране на коментар
                    Случва се и обратния вариант.

                  • u_bo
                    u_bo коментира
                    Редактиране на коментар
                    Предполагам , че се случва и обратното, но аз просто знам за доста такива случаи свързани с хирургични интеревенции. Моето наблюдение е , че обратното е по-скоро изключението, което потвърждава правилото.

                • #13
                  През миналата пролет внезапно ме заболя гърлото, постоянно, силно, като попарено. Нямах други оплаквания, като повишена температура, кашлица, отпадналост и т.н. Опитах церене с гаргари със сода, мазане с гранофурин , но най-бързо ми мина след гаргари с нишадър. Боля ме 8 дни, което не ми се беше случвало преди. Болката изчезна през нощта без последствия. Не се появи при другите в семейството.
                  Не препоръчвам това лечение, само споделям личен опит!
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X