Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хъркане!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хъркане!

    Взима се топка за тенис, зашива се в джоб на гърба на пижамата или фланелката и с хъркането - дотук!

    Защото се хърка само по гръб, а не е гот да ти убива нещо...

    Така поне спасяваш съня на съседите!

  • #2
    До: Хъркане!

    Ограничено приложение. Аз по гръб не спя, жена ми също, а все се бутаме да не си пречим.

    Дайте други идеи...

    Коментар


    • #3
      До: Хъркане!

      Интересно е,обаче аз не спя по гръб -99%,не мога.
      Нещо интересно за хъркането,незнам дали е полезно-като бях малка вярвах, че когато в стаята има човек, който похърква, мога да го накарам да престане, ако цъкам с език. Понякога това помагаше, но в повечето случаи езикът ми се изприщваше от цъкане, а хъркащият блажено донацепваше поредния тон дърва.
      П.П -А и това с топката явно помага

      Коментар


      • #4
        До: Хъркане!

        Зависи,колко е пиян хъркащия....
        Мен са ме заболявали лактите,да ръгам до мен спящ блаженно и хъркащ като тигър...
        За какво са ни закони,като не ги спазваме?!

        Коментар


        • #5
          До: Хъркане!

          Кислород.

          Коментар


          • #6
            До: Хъркане!

            Борбата с наднорменото тегло също помага в някои случаи...
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              До: Хъркане!

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Взима се топка за тенис, зашива се в джоб на гърба на пижамата или фланелката и с хъркането - дотук!

              Защото се хърка само по гръб, а не е гот да ти убива нещо...

              Така поне спасяваш съня на съседите!
              Явно спиш с младо, дет' не ти е свикнало...и търсиш начин да се куртулисаш.
              Последно редактирано от asenv; 19-05-09, 15:07.
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                До: Хъркане!

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Борбата с наднорменото тегло също помага в някои случаи...
                Нямам 70...

                Коментар


                • #9
                  До: Хъркане!

                  Този проблем при нас е много тежък.Аз хъркам и то доста добре ,понякога сам се буда от мойто хъркане,но хубавото е че на жената това ама хич не и прави впечатление. Обаче тя като почне няма по гръб,нама по корем,няма настрани хърка си и пет пари недава. Бутна я малко и тя спре за 30-40 сек. и пак почва,почвам да свиркам пак същата работа,комшийте се чудят какъв е този оркестър във нас. Тапи за уши също не помагат.
                  Хора ако имате някакви илачи помагаите
                  Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хъркане!

                    Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                    Този проблем при нас е много тежък..............
                    Хора ако имате някакви илачи помагаите
                    Не е толкова просто. Гледам, че си от София. Правилното място е ИСУЛ - Неврология, сектор за изследване и лечение на нарушенията на съня. Сънната апнея /ако я имаш/ е свързана с повишен риск от сърдечни ритъмни нарушения и други потенциално летални хубавини. Нещата не винаги са безобидни, изследвай се, после при нужда има портативни О2 апарати, решават ти въпроса. Е, не без пари.
                    Поздрави.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хъркане!

                      Който иска да не хърка, отива в клиника да му резнат едно парченце от гърлото и готово!

                      Така съм чувал...

                      А японците изгарят гласовите струни на кучетата си и нямат проблеми със съседите...азиатски похвати...

                      Преди години ме беше хванала тая работа със заспиването - голям купон...

                      Отиваме в ресторант, клюмна на масата, къде ли не... Върха беше като заспах на светофара на Военна болница и се чудя в съня си, какви са тия клаксони...

                      Разгеле, мина ми!
                      Последно редактирано от Volk; 19-05-09, 18:18.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хъркане!

                        Между другото, понеже е свързано с шофирането...

                        След стабилно хранене, кръвта отива в коремната кухина и мозъка остава недохранен, оттам следва и съня, което не е зле стига да не шофираш!

                        А това е най-големия проблем, как да не заспиш по време на шофиране!

                        Аз не открих никакъв друг начин, освен с дрямка, ни Ред Булове ни кафета, ни чайове, спасение от съня няма!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хъркане!

                          Ако не се вземат своевременни мерки, продължителното хъркане може да доведе до сърдечни проблеми, диабет, високо кръвно налягане, сърдечна атака, склонност към депресии, намалено либидо, потентност или дори удар. Този списък е достатъчно стряскащ, за да си зададем мигновено въпроса – от какво се получава хъркането и как може да се предотврати.

                          Може би вече никой не трябва да се учудва, когато разбере, че причина за хъркането се оказват отново дребните удобства и удоволствия, превърнали се в болежки на нашето съвремие.

                          Най-честите причини са:
                          Затлъстяването
                          Прекомерната употреба на алкохол вечер
                          Успокоителните и хипнотичните хапчета за сън
                          Настинките

                          Проблемът е, че когато човек заспива, мускулите на небцето, езика и гърлото се отпускат.

                          Ако някои от тях се отпуснат прекалено много, както се получава при по-пълните хора или онези, които са под въздействие на хапчета или алкохол, тогава въздухът, който преминава по дихателните пътища кара мускулите да вибрират, което предизвиква хъркането. Опасно е, защото когато тези мускули са отпуснати прекалено много, могат да затруднят дишането и затъпяват способността на мозъка да “рестартира” дишането. Особено опасно е, когато спим по гръб и под въздействие на гравитацията езикът пада в гърлото и стеснява пътя на въздуха. При възпаление на синусите и дихателните пътища отново имаме затруднение на дишането, което да доведе и до хъркане. Тапите за уши могат да помогнат само на околните. Тракането с тиган е удачно, само за да събуди спящия и да му помогне да възстанови дишането си, но за генерално разрешаване на проблема не може да помогне.
                          Решението е, както почти за всички проблеми, за които пишем:
                          Здравословен и екологичен начин на живот
                          нискокалорични храни и повече движение
                          по-малко алкохол
                          по възможност по-малко сънотворни
                          да обръщаме внимание и да лекуваме своевременно, дори и дребните на пръв поглед .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хъркане!

                            Явно работата е сериозна!

                            Вярно ли е това, че оперативно може да се отстрани това вибриращо парче или е слух?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хъркане!

                              А някой пробвал ли е кислородните маски против хъркане?

                              Междувпрочем, аз съм шампион по хъркане! Никой не ми е казвал, че е чувал някой да хърка по-силно от мен. Не се хваля...
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X