Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Септопластика.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Септопластика.

    Може ли някаква полезна информация по въпроса със този вид операция.Изправяне на носната преграда.
    Преди 5 дена претърпях такава и си задавам въпроса дали си струваше да преживея всички мъки и дискомфорт.
    Действително манипулациите са супер гадни,болезнени и неприятни.Просто си е операция с пълна упойка.
    Разбира се че не подлагам на съмнение професионализма на докторите,но аз лично не мога да си обясня смисъла.
    Наслушах се на доста противоречиви мнения по въпроса.То естественно че времето ще покаже но ще се радвам да чуя мнения.
    Благодаря !

  • #2
    От: Септопластика.

    Ако не си имал затруднения с дишането може би е безмислено. И аз имам крива носна преграда, която от вън не си личи, но ми създава затруднения. Вече сума години съм на капки за нос, инак не мога да спя нормално. Обмислял съм го и аз да се подложа. Викаш гадно е а?

    Коментар


    • #3
      От: Септопластика.

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      Ако не си имал затруднения с дишането може би е безмислено. И аз имам крива носна преграда, която от вън не си личи, но ми създава затруднения. Вече сума години съм на капки за нос, инак не мога да спя нормално. Обмислял съм го и аз да се подложа. Викаш гадно е а?
      Съжалявам че със тая тема ти вкарвам тревоги,но бях може би на твоето дередже.Сега какво ще е не знам.За това пуснах темата да попитам.
      Докторите ме уверяват че си е струвало но ще видим.!

      Коментар


      • #4
        От: Септопластика.

        Струва си според жена ми. Тая зима направи процедурата в току да.

        Коментар


        • #5
          От: Септопластика.

          Мисля, че питаш със закъснение от 6 дена. Ако ти е причинявало дискомфорт си е заслужавало, иначе не.
          При мен си личи, но не ми пречи на дишането.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Септопластика.

            Kъм днешна дата нещата са доста добри.Дишането през носа е перфектно и се чувствам по добре.
            На 15 ще ми свалят шините и ще споделя за окончателния резултат !

            Коментар


            • #7
              От: Септопластика.

              При нас дъщерята (на 18 e) освен изкривена носна преграда има и полип на алергична основа.
              Не знам дали изкривяването само по себе си е проблем и възможно ли е да съществува самостоятелно.


              Та ние ходихме при най голямото светило в Пловдив, изгубихме няколко дена в чакания и доста месеци преди това докато ни дойде реда.
              Общо взето гаранция при тези операции нямало и полипа можело да се появи пак след година-две.
              Трябвало и непрекъснати лекарства до гроб дет се вика евентуално за да не се появи.
              Решихме да не причиняваме допълнителни страдания на детето.
              Последно редактирано от rosen_offroad; 09-10-18, 15:06.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Септопластика.

                Подложих се на такава операция преди повече от 2 години, причината беше, че не можех да дишам без употребата на капки за нос. От тогава не съм имал проблеми с дишането. При мен освен изправяне на носната преграда ми направиха и процедура по прибиране на носната лигавица. Преди тази операция съм се подлагал на горене с ток на носната лигавица с местна упойка - невероятна болка и няколко месеца по-късно отново почна да ми се запушва носа.

                Коментар


                • #9
                  От: Септопластика.

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Ако не си имал затруднения с дишането може би е безмислено. И аз имам крива носна преграда, която от вън не си личи, но ми създава затруднения. Вече сума години съм на капки за нос, инак не мога да спя нормално. Обмислял съм го и аз да се подложа. Викаш гадно е а?
                  На 90% според хвърления боб имаш алергия към домашен прах!

                  Не питай от къде знам, две малки деца, няколко операции, много лекари, снимки, тонове химии и литри с капки + самия страдах от алергии едни поне 30 години.

                  Ако не ти се занимава да смениш всички възглавници, завивки, калъфки, предпазители за дюшеци, да изхвърлиш всички губери и т.н. подложи се поне четири седмици на "изключваща диета", първото е по-бързо ама скъпо, а второто по-полезно и дълготрайно ама иска воля и четири седмици зверска диета.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Септопластика.

                    Нямам никакви алергии от нищо А алергия от прах как се лекува с диета?


                    Коментар


                    • #11
                      От: Септопластика.

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      Нямам никакви алергии от нищо А алергия от прах как се лекува с диета?
                      Малко сложно е но нека кажем, че първо от храната се получава хранителна чуствителност, следващ етап е хранителна непоносимост и на трети етап се стига до развитие или отключване на алергия, лошо хранене с тия първите две могат да ти отключат примерно сенна хрема или алергия към животни(привидно несвързани неща), след като премахнеш първите две, организма се освества, имунитета се възстановява и тогава нищо освен силна алегия не може да те събори, пак говоря ти от опит не от ЕЖК.

                      Диетата е ключа към премахване на първите две, или да сме точни установяване към кои храни е чуствителността, после полека лека се изчиства тялото и всичко кофти за организма се усеща веднагаи не го ядеш, а и да хапнеш може за известно време да понесеш и кофти храни, ако обаче си на ниво алергия то тогава организма ти не успява да се справи и имунитета е много зле, където диетата идва на помощ.

                      Сори за офтопика, Джарта моля за извинение и да се оправяш скоро!
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Септопластика.

                        Да , в понеделник ми свалиха пластинките от носа.
                        Невероятен ефект дишам много спокойно през носа и не съм въстановен на 100%.
                        Жена ми каза че изобщо не съм хъркал през нощта.
                        Бях със един приятел на когото правиха същата операция и той е също много доволен.
                        Все още имам някаква сухота в носа но полека лека отшумява,все пак съм на 17 дена от операцията.
                        Аз лично съм много доволен.При мен беше проблема само с носната преграда.

                        П.П. Да имаше едно момче с полепи което беше правена операция преди 3 години.Бяха рецидивирали,обаче при тази операция възстановяването е много по бързо и там не слагат шини . Почистват полепите и след два дена дишаш спокойно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Септопластика.

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          ...
                          Жена ми каза че изобщо не съм хъркал през нощта.
                          ....
                          А как спиш обикновено, в каква позиция и винаги ли е имало хъркане?
                          Щото аз съм с хроничен синузит и заспя ли по гръб, около мен не се трае, разправят.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Септопластика.

                            Все съм на една страна.И винаги на ниска възглавница.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X