Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

    Привет колеги, от една седмица при определени моменти почва така да ми пищят ушите, все едно са ми пуснали китайска прахосмукачка в мозъка (примера е съвсем точен), на моменти е толкова силен шума, че почти не си чувам гласа и трябва да говоря високо за да надвиквам вътрешното пищене , ходих на лекар, обясних му подробно че - шумът в ушите се появява САМО като изляза навън, в метрото, при оживените кръстовища, тогава почват да ми пищят жестоко, нямам виене на свят или главоболие, НО, в момента в който съм в къщи на тишина и пусна тихо телевизора и нормално говорене до 2 часа пищенето ми изчезва, появява се отново и всеки път САМО като изляза сред шумна среда, особено в метрото направо си е ужас от шума на мотриците и така докато не съм на тихо място, до 2 часа веднага ми изчезва пищенето, лекаря ми изписа сутрин и вечер по една таблетка Бетасерк и по обяд по едно саше Ноотропил 2400mg, пия го вече 4-ти ден, по-добре е, но пак в момента в който вляза в метрото или в близост до коли, за 15 минути почва да пищи и изчезва магически като бъда за 2 часа на по-тихо място, какво значи това? Четох че много хора които имат пищене в ушите, не им изчезвал с месеци и е постоянен, а при мен поне ми трябва само тихо място и изчезва веднага, също така през нощта спя като бебе, никакъв проблем?

  • #2
    От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

    Павка, този проблем е от компетентността на отоневролог. Ето един, който е от малкото отоневролози у нас, не работи със здравна каса, но прегледа е 49 лева:

    http://kukushev.com/

    http://kukushev.com/tchesto-zadavani-vaprosi/
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

      Като пийнеш една ракия в хубава компания -спира ли ? Въпросът е сериозен.

      Коментар


      • #4
        От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Павка, този проблем е от компетентността на отоневролог. Ето един, който е от малкото отоневролози у нас, не работи със здравна каса, но прегледа е 49 лева:

        http://kukushev.com/

        http://kukushev.com/tchesto-zadavani-vaprosi/
        Мерси Дани за препоръката, лекаря ми каза че ако не ми мине до няколко дни след приема на лекарствата, то тогава ще се наложи да ми сканират главата, скенер - ЯМР, въпроса беше дали има и друг колега, който да е имал шум в ушите точно по моите причини за шума?



        Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
        Като пийнеш една ракия в хубава компания -спира ли ? Въпросът е сериозен.
        Вечер си пия по една малка ракия или по 2 малки чаши червено вино, няма как да разбера дали ми помага, понеже съм си в къщи на тихо и пред телевизора, тогава нямам шум в ушите по принцип, трябва да изляза в метрото например или на оживен булевард за да ми се появи шума в ушите, и тогава да глътна една ракия за проба , знам че има значение кръвното налягане, затова писах в друга тема - какъв качествен апарат за кръвно да избера, знам също че ако пия една чаша ракия но не повече, смъква кръвното но не мога да разбера дали е от това, все още не съм избрал апарат за кръвно налягане. Така и иначе много е важно да знаете че шума в ушите ми изчезва магически, в момента в който съм в нормална не-шумна среда, в моя случай в нас. Мнозинството от хората с шум в ушите изобщо не могат да го спрат с месеци, а при мен е достатъчно да не съм в шумна среда и съм ок, това е различното при мен.

        Коментар


        • #5
          От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

          Ама ти прочете ли какво пише човека в сайта си? Точно ЯМР и Скенер НЕ могат да дадат информация, а той си прави специално отоневрологично изследване, което е специфично и е с продължителност един час.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Ама ти прочете ли какво пише човека в сайта си? Точно ЯМР и Скенер НЕ могат да дадат информация, а той си прави специално отоневрологично изследване, което е специфично и е с продължителност един час.
            Целта за скенера и ЯМР, е да се провери със сигурност, не дай си Боже, наличието на някакъв тумор, ако нямам нищо, то тогава ще се прави отоневрологичното изследване, така мисля?

            p.s. Прочетох го, мисля да го посетя ако не ми хареса сегашния лекар как ще процедира по-нататък. Благодарности Дани за линка и препоръката

            Коментар


            • #7
              От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

              Мене ме пита личния ми лекар и ми обясни ,че след като в това състояние не се появява е чисто психологически проблем-нерви. Аз затова не му обръщам внимание и гледам колкото се може по -спокойно да го давам. А и в чужбина не се появява.

              Коментар


              • #8
                От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                Ще следя темата с интерес. При мен проблемът е подобен, но не същият. Първият ушен каза, че имам още едно ухо, кво се правя на глух? И ми изписа бетасерк. Вторият ми спря бетасерка и ми изписа клариназе плюс едно пищене в ушите с някакъв уред на различни честоти. Издържах три дни и съм в изходна позиция...
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #9
                  От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                  Колега, по стечение на обстоятелствата съм наясно с проблема, но за да не ти вкарвам притеснения няма да питам за съпътстваща симптоматика, и да обяснявам вероятните причини.
                  Съвета ми е: Отоневролог, като всички искат кешовица, с малки изключения.
                  Проф. Карапанчев в ИСУЛ, работи с касата, с направление за УНГ, всеки делничен ден до 12:00.
                  Може да се наложи и консултация с невролог.

                  ... и още един съвет, докато не си решиш проблема, не употребявай алкохол.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                    Все болезни от нервов, только сифилис от удовольствия.... (с) Баща ми, Бог да го прости......

                    Според мен проблем е психосоматичен. Инак казано стреса ви идва в повече....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                      а как си с кръвното налягане?
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                        Колега прескочи до невролог . Да не те плаша ама щом са ти изписали Бетасерк това са първите симптоми на миниеров синдром . Поне при мен така започна преди бая години . В последствие и шипове във врата ми се появиха та и те допълнително влошават нещата . Бетасерка за да има ефект се пие 2-3 месеца . При всеки човек е различно то за това има доктори .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          Мене ме пита личния ми лекар и ми обясни ,че след като в това състояние не се появява е чисто психологически проблем-нерви. Аз затова не му обръщам внимание и гледам колкото се може по -спокойно да го давам. А и в чужбина не се появява.

                          Със сигурност не е на психична основа, най-прост тест го доказва за себе си - когато ми се появи силния шум в ушите, и се наложи да говоря по телефона, тогава едвам чувам какво ми говорят и усилвам звука на максимум за да "надвика" шума в ушите ми.


                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          ...


                          ... и още един съвет, докато не си решиш проблема, не употребявай алкохол.
                          От снощи за първи път реших да не пия нищо и реших да е така докато не приключа с лекарствата, мислех си че една-две чаши червено вино или една малка ракия няма да е проблем, но разбрах че лекарствата които пия - Бетасерка - товари бъбреците, а Ноотропила - черния дроб, та поне един месец нито капка алкохол, та си напълно прав в случая, не се бях замислил че и една чаша не е добре!






                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Все болезни от нервов, только сифилис от удовольствия.... (с) Баща ми, Бог да го прости......


                          Според мен проблем е психосоматичен. Инак казано стреса ви идва в повече....
                          От известно време съм безработен и сега играя ролята на домакинята в къщи, освен малкия стрес че съм безработен, не мисля че чак толкова ми влияе, даже по-добре че сега съм безработен че с този шум в ушите хич нямаше да е добре за мен.




                          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                          а как си с кръвното налягане?
                          Когато ходих при лекаря ми показа нормално кръвно, още не съм си взел апарат за кръвно налягане, ще го поръчвам скоро евентуално от амазон...






                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Колега прескочи до невролог . Да не те плаша ама щом са ти изписали Бетасерк това са първите симптоми на миниеров синдром . Поне при мен така започна преди бая години . В последствие и шипове във врата ми се появиха та и те допълнително влошават нещата . Бетасерка за да има ефект се пие 2-3 месеца . При всеки човек е различно то за това има доктори .
                          Малко предистория - преди 1 месец, тогава получих първия шум в ушите, ходих при лекаря и ми предписа Бетасерка и Ноотропила, пих ги 5 дни и се оправих напълно, грешката ми е че спрях да ги пия лекарствата в момента в който изчезна проблема, няколко дни по-късно пак ми се появи и това става когато писах тази тема, разбрах от лекаря че е трябвало да ги пия месец, дори и да съм оправил по-рано вече, та ще ги пия до началото на ноември и ще се види.... Вече ако пак се появи проблем, то тогава ще се правят другите изследвания, така мисля.
                          Последно редактирано от Еделвайс; 11-10-15, 10:29. Причина: Пояснение

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            ...освен малкия стрес...
                            Обикновено "собственика" на стреса трудно преценява дали е "малък" или "голям". Често и последствия от такива стресове се появяват 2-3 месеца след като е минала причината за тях. Тоест като имаш стресов момент в живота си, на момента устискваш, а след няколко месеца се "скапваш". Как и колко точно ще се "скапеш" си е индивидуално, но винаги ти идва като гръм от ясно небе.

                            Та, ако не могат да се намерат физиологични причини за състоянието ти, не се шашкай твърде. Ще отмине. Вярно, по-бавно отколкото ти се иска, ама това е положението.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                              На мен пък "лекаря" ми каза , свиквай .. .така ще е . Водят ме с двустранна неврална загува на слуха , обаче според мен това не е диагнбоза а състояние . И методите им на изследване са някви мноо странни .. пускат ми шум , който е точно същия, като тоя дето го чувам постоояно ,как да разбера от тях ли е от мен ли е
                              Бях в болница 2 пъти . Даже единия лекар ме успокоява - Ще оглушеешм, ама спокойно , може и да умреш преди това. .......
                              Вече се отказах да се мъча с нашите "лекари" , ако спечеля от тотото ще опитам навън , ама първо трябва да почна да играя тото А идеята да си имаш извинение , ч не си чул жената е ... дота блазнеща
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X