Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УНГ хирург за сливици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УНГ хирург за сливици

    Моля препоръчайте болница и съответно УНГ хирург в София. Предстои ми операция за премахване на сливиците. Към момента съм се ориентирал към ВМА и ИСУЛ.
    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

  • #2
    От: УНГ хирург за сливици

    По кой метод си избрал да ти бъдат премахнати сливиците и защо ще ти ги махат, определено звучиш като да си над 6-7 годишна възраст?
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: УНГ хирург за сливици

      Там е проблема, че не съм наясно с методите. УНГ лекаря с който се консултирах и в последствие реши че трябва да се вадят не ми вдъхва доверие.
      От известно време се възпаляват или с лека болка или без, като само се подуват и после спадат. Само веднъж взимах антибиотик. Въпросния УНГ каза, че са настъпили промени в тях и само ще ми правят проблеми от тук тататък, не било спешно, но трябвало да се премахнат в планов порядък.
      Затова искам да се консултирам с добър специалист точно по тази част, защото пък преди този лекар попаднах на един УНГ, който не можа да различи възпалени от здрави сливици...
      На 40 год. съм.
      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

      Коментар


      • #4
        От: УНГ хирург за сливици

        Нека ти дам паралел за да си направиш изводите сам.

        Дъщеря ми за 6 месеца беше тежко болна 7 пъти и изпи 6 пъти силни антибиотици, толкова беше зле.

        Въпреки това едва след толкова много проблеми ни препоръчаха като вариант изваждане на сливици и аденоид(3та сливица), НЕ настояваха.

        Масово по 1-2 боледувания годишно се смята ЗА НОРМАЛНО, за деца 2-3 пъти повече и т.н.

        Аз смених покрай малката поне десетина УНГ лекаря, частни държавни светила селски лекари всякакви, иди при поне 1-2 други, хубаво е поне 1 да е частен и да почетеш малко за да се образоваш
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: УНГ хирург за сливици

          д-р. Карен Джамбазов в Пловдив. 150 км. мисля, че не са ти проблем.
          Преди 3 г. ми оперира носа. За него се чака с месеци защото има пациенти от цяла България.
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            От: УНГ хирург за сливици

            Аз ти препоръчвам един лечител на сливици от Монтана. Водил съм при него трима приятели в много тежко състояние, единя не беше ял два дни. Като отидохме го накара да легне на леглото на една страна дръпна му ухото и каза лягай на другата страна. Дръпна му другото ухо и каза, че е готов вече няма сливици може веднага да яде сладолед и да пие студена бира. Тръгнахме си и след половин час нямаше никакви болки в гърлото. Това беше преди десет години и досега няма проблеми.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • Дочев
              Дочев коментира
              Редактиране на коментар
              Здравей колега, от 4 месеца ме дразни една сливица. Изпих два антибиотика и не минава. Твоят коментар ме заинтригува можеш ли да ми дадеш някакво инфо за този лечител?

            • Паджеровод
              Паджеровод коментира
              Редактиране на коментар
              Аз съм ходил при същия, водих и децата. Тях гърло повече не ги е боляло, но при мен сливиците бяха извадени вече и ефектът беше нулев. Фарингитът си ме мъчи постоянно

          • #7
            От: УНГ хирург за сливици

            В УНГ в ИСУЛ са много добри специалисти. Помагали са ми много пъти, оперирали са и мен и мои приятели и ги препоръчвам. Съветът ми е да отидеш да те видят и да дадат мнение, защото не винаги изваждането на сливиците е най-доброто решение.
            LZ1GYY
            0898 436 956

            Коментар


            • #8
              От: УНГ хирург за сливици

              Д-р Александър Райнов, ИСУЛ.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #9
                От: УНГ хирург за сливици

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Нека ти дам паралел за да си направиш изводите сам.

                Въпреки това едва след толкова много проблеми ни препоръчаха като вариант изваждане на сливици и аденоид(3та сливица), НЕ настояваха.

                Масово по 1-2 боледувания годишно се смята ЗА НОРМАЛНО, за деца 2-3 пъти повече и т.н.
                Различно е при всеки човек. По "мое време" (60-те и 70-те год. на миналия век) ги махаха на всичките деца. Заради работа на баща ми в чужбина мен ме бяха подминали. Всичките ми съученици лапат сладоледи, пият "кола" и "швепс" с лед, аз - не. Година-две по-късно всички пият студена бира, че и разни алкохолни коктейли с лед си забъркват , а аз - не смея да ги опитам Щото моментално ме заболяваше гърло, подуваха се тъпите сливици и вдигах температура. Ама на секундата. На 16 г. възраст заявих на родителите ми, че искам да ми се махнат сливиците независимо какви ще са последиците. Оказа се трудна задача. "Здравната политика" в Народната репубика се беше сменила и всички лекари категорично заявяваха, че на тази възраст и при това състояние няма никакви причини да се отстраняват. Накрая намерихме "на черно" един лекар-пияница в една поликлиника, който тайно, в една неделя ми ги отряза срещу две бутилки "Смирнофф". Еми, родих се. Децата ми пък нямаха абсолютно никакви проблеми със сливици...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #10
                  От: УНГ хирург за сливици

                  Дядо ми на времето си ги е изгорил с гаргара с 96 градусов спирт и ми предлагаше и на мен подобно решение,но бях малък и не поисках.За съжаление,вече е покойник.В Нета има рецепти и за изгаряне на сливиците с газ за горене,и може би скоро ще приложа това-изглежда ми много по-безрисково и безболезнено за възрастен човек

                  Коментар


                  • #11
                    От: УНГ хирург за сливици

                    И аз съм с извадени от преди повече от 40 години.
                    Въпреки това не пипам газирано и студено, и горещо... и люто. Нищичко, иначе лошо.
                    Много е индивидуално.

                    Коментар


                    • #12
                      От: УНГ хирург за сливици

                      Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                      ...
                      От известно време се възпаляват или с лека болка или без, като само се подуват и после спадат. Само веднъж взимах антибиотик. Въпросния УНГ каза, че са настъпили промени в тях и само ще ми правят проблеми от тук тататък, не било спешно, но трябвало да се премахнат в планов порядък.
                      ...
                      Мен по принцип гърло ме боли всяка есен към Ноември - един, два пъти. Но без сериозни възпаления и гнойни ангини. После цяла зима почти никога не се случва.

                      Преди 10-тина години при една настинка и на мен ми казаха точно същото. Лекар, специалист по УНГ. Каза: "Отвори устата" и само погледна: "Тея сливици трябва да се извадят". Питам "Защо се налага" - доктора взе да мънка на някакъв неразбираем език и беше категоричен че ако не ги махна, само лошо ме чака.

                      Видя ме майка ми и ми каза "Абе защо не идеш при :..."

                      Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                      д-р. Карен Джамбазов в Пловдив. 150 км. мисля, че не са ти проблем.
                      Преди 3 г. ми оперира носа. За него се чака с месеци защото има пациенти от цяла България.
                      Е, отидох. Прие ме, прегледа ме както трябва, натиска сливиците. И ми каза "Нищо ти няма, хроничен фарингит". Предписа лекарства ...

                      Казвам: "Докторе, тука един твой колега иска да ги вади, каза че било наложително иначе лошо..."

                      Че като се ядоса Джамбазов и ми издекламира поне половин часова лекция за сливиците. Разказа какво са сливиците, каква им е функцията, кога се вадят и кога не се вадят. Коментира ми точно моето състояние и че другия просто иска да прибере пари по НЗК. Тезата му беше, че сливици се вадят само в краен случай - ако са толкова поддути че пречат на дишането или пък правиш по 3-4 тежки гнойни ангини за една зима и това се повтаря няколко години наред.

                      Послушах го и до момента положението си е същото без да имам никакви нови проблеми.

                      Същия човек оперира едното ухо на тъща ми. Тя не е чувала с него 30 години. А слухът на другото ухо беше намалял до 10% от нормалното. Първо тя не искаше операция. Но той със страхотен подход я убеди да се оперира. С много обяснения и без да я задължава. Постоянно и повтаряше, че винаги може да си сложи слухов апарат. Та след сложна 6 часова операция, жената си чува съвсем нормално и го благославя всеки ден.

                      Д-р Джамбазов вече е професор. Специализирал е и пластична хирургия. В момента е директор на УМБАЛ "Св. Георги" - Пловдив. Съответно постоянно се плюе против него. Не го знам как е като директор, но за мен той си остава един от малкото истински ЛЕКАРи.

                      Горещо го препоръчвам като хирург по УНГ.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #13
                        От: УНГ хирург за сливици

                        Преди време имах сериозни грижи със сливиците и ушите,по няколко гнойни ангини и едно две възпаления на ушите годишно.Приятел ме прати при др. Попов във ВМА.Моите проблеми ги реши трайно,без нищо да вади.Ползва малко нетрадиционни методи и не е много по обясненията.
                        На синът ми му извади третата сливица,преди това повече от година опитва да мине без операция.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #14
                          От: УНГ хирург за сливици

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          ........Въпреки това не пипам газирано и студено, .......... Нищичко, иначе лошо.
                          Много е индивидуално.
                          +1000

                          Е аз съм така ама от около 30 години. Даже и бира не пия. Ма сега ако се случи ме бие в лимфните възли. Последния път преди да ги извадя едвам се отървах с 30 инжекции мисля пеницилин и стрептомицин и правех по 3 гнойни ангини на година.
                          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                          Коментар


                          • #15
                            От: УНГ хирург за сливици

                            Благодаря за съветите, май ще се ориентирам към ИСУЛ при д-р Райнов или проф. Джамбазов в Пловдив. Преди всичко искам да разбера дали наистина съм за операция, защото предния лекар беше доста категоричен. Предвид че е от една болница дето обичат да оперират за едното нищо и факта, че в интернет намерих само отрицателни отзиви ме накара сериозно да се замисля.
                            Колкото и на майтап да изглежда, махането на сливици на възрастен си крие рискове. Като чета и ме хваща страх. За последната година - два смъртни случая след такива операции.
                            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X