Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парадонтоза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Парадонтоза

    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
    И аз нали съм малко мързелив и все търся по-лесен начин ако има, попаднах на информация за зъбните душове.
    Мненията в интернет са положителни, почистването било в пъти по-добро от колкото с конец, за леснота е ясно.
    Някой ползва ли тук такава джаджа?
    1. НИЩО не може да замести конеца. Почистване в пъти по-добро от грамотно ползване на конец няма как да се случи, освен с ултразвук в кабинет. С това не казвам че душа не върши работа. Върши, но не е конец.
    2. Ползвах на Philips. Сдаде багажа - за разлика от батерийните им четки за зъби явно не е херметична. От тогава си ползвам конец, макар и не постоянно.

    За да си решиш проблемите:
    1. Купи си качествена електрическа четка за зъби. Мие в пъти по-качествено от обикновена четка. Невъзможно е да си измиеш зъбите с обикновена четка както с електрическа. Хубавите са 200+лв. Използвам Philips Sonicare от над 5 години - нула проблем. В началото са ти странни вибрациите, но се свиква. А още след първото миене ще усетиш колко по-добре чисти. Усещането при пипане с език на измитите с електрическа четка зъби няма нищо общо. Направо ги усещаш като по-чисти и много по-гладки. И не, електрическата четка няма да ти протърка зъбите, каквото и да ти говорят.
    2. Купи си и ползвай междузъбни четчици. Пак не заместват конеца, но за мързеливи моменти стават. Ако имаш задържане на храна между зъбите - също стават. Различни номера са в зависимост от разстоянията между зъбите - трябва да си намериш тия, дето на теб ти пасват.
    3. Ползвай конец, поне през вечер, желателно всяка вечер, докато положението се поукроти (моя критерий - 2 месеца без проблеми). Сутрин по-скоро няма смисъл - и междузъбни четчици са достатъчни.
    4. Ползвай вода за уста сутрин и вечер, а докато положението се укроти - след всяко ядене междузъбна четчица+вода за уста. Лично съм най-доволен от лилав Listerine (но тежката артилерия, а не безалкохолен), но не на всеки му понася и вкуса и усещането. Вкуса и на мен не ми понасяше, ама от 5-я ден нататък вече не ми пукаше - свиква се. Аз така съм свикнал че ако не ползвам ми е неестествено. В началото ще щипе, след като се укроти положението почти спира и просто си усещаш венците стегнати след жабурене. Доста приятно усещане.
    5. Ходи на чистене на зъбен камък редовно, първоначално на 6 месеца, а после ще се установи лично за теб какъв е периода. Различните хора, с различни навици на хранене, пушене и т.н. имат различна като скорост склонност да трупат зъбен камък, и съответно периода на чистене е различен - между 6 месеца и 2 години. Аз за щастие не трупам камък (може би и заради хигиената), и ако не са налепите от цигари мога да чистя и през 2 години.
    6. Но не и на последно място - намали стреса и недоспиването.

    Ако няма някакви състояния, изискващи намесата на специалист, или некачествено направени пломби, коронки, мостове, спазвайки горното след 2-3 месеца ще забравиш за лош дъх и възпалени венци. После можеш да си позволиш и да "олабиш" режима и да прилагаш горния списък в цялост само ако усетиш проблем.

    При сегашното ми състояние - сутрин и вечер междузъбни четчици, после електрическа четка и накрая вода за уста ми гарантират липса на проблеми в 99% от времето. Конец 1-2 пъти седмично, ако не ме мързи. Цялото това е около 3-4 минути като време.

    И не на последно място - с конеца също е до тренинг. Като посвикнеш и венците ти се стегнат се прави за около 2 минути.
    Последно редактирано от sparkybg; 31-01-19, 12:19.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Парадонтоза

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Имам и аз проблем с венците, лесно се възпаляват.
      Зъболекарката ми даде съвет, задължително да ползвам конец за зъби.
      Пробвах, обаче си е голяма мъка. Много бавно става и си е играчка.
      И аз нали съм малко мързелив и все търся по-лесен начин ако има, попаднах на информация за зъбните душове.
      Мненията в интернет са положителни, почистването било в пъти по-добро от колкото с конец, за леснота е ясно.
      Някой ползва ли тук такава джаджа?
      Водоструйката е екстра, изкарва разни неща дори след измиване на зъбите с паста, не си купувай на батерии, а стационарна на 220V. ORAL нещо си е моята, от римедията /беше на промоция/
      При мен конец не става, много са ми близко някой зъби, отделно доста мостове имам.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #33
        От: Парадонтоза

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        1. НИЩО не може да замести конеца. Почистване в пъти по-добро от грамотно ползване на конец няма как да се случи, освен с ултразвук в кабинет. С това не казвам че душа не върши работа. Върши, но не е конец.
        2. Ползвах на Philips. Сдаде багажа - за разлика от батерийните им четки за зъби явно не е херметична. От тогава си ползвам конец, макар и не постоянно.

        За да си решиш проблемите:
        1. Купи си качествена електрическа четка за зъби. Мие в пъти по-качествено от обикновена четка. Невъзможно е да си измиеш зъбите с обикновена четка както с електрическа. Хубавите са 200+лв. Използвам Philips Sonicare от над 5 години - нула проблем. В началото са ти странни вибрациите, но се свиква. А още след първото миене ще усетиш колко по-добре чисти. Усещането при пипане с език на измитите с електрическа четка зъби няма нищо общо. Направо ги усещаш като по-чисти и много по-гладки. И не, електрическата четка няма да ти протърка зъбите, каквото и да ти говорят.
        2. Купи си и ползвай междузъбни четчици. Пак не заместват конеца, но за мързеливи моменти стават. Ако имаш задържане на храна между зъбите - също стават. Различни номера са в зависимост от разстоянията между зъбите - трябва да си намериш тия, дето на теб ти пасват.
        3. Ползвай конец, поне през вечер, желателно всяка вечер, докато положението се поукроти (моя критерий - 2 месеца без проблеми). Сутрин по-скоро няма смисъл - и междузъбни четчици са достатъчни.
        4. Ползвай вода за уста сутрин и вечер, а докато положението се укроти - след всяко ядене междузъбна четчица+вода за уста. Лично съм най-доволен от лилав Listerine (но тежката артилерия, а не безалкохолен), но не на всеки му понася и вкуса и усещането. Вкуса и на мен не ми понасяше, ама от 5-я ден нататък вече не ми пукаше - свиква се. Аз така съм свикнал че ако не ползвам ми е неестествено. В началото ще щипе, след като се укроти положението почти спира и просто си усещаш венците стегнати след жабурене. Доста приятно усещане.
        5. Ходи на чистене на зъбен камък редовно, първоначално на 6 месеца, а после ще се установи лично за теб какъв е периода. Различните хора, с различни навици на хранене, пушене и т.н. имат различна като скорост склонност да трупат зъбен камък, и съответно периода на чистене е различен - между 6 месеца и 2 години. Аз за щастие не трупам камък (може би и заради хигиената), и ако не са налепите от цигари мога да чистя и през 2 години.
        6. Но не и на последно място - намали стреса и недоспиването.

        Ако няма някакви състояния, изискващи намесата на специалист, или некачествено направени пломби, коронки, мостове, спазвайки горното след 2-3 месеца ще забравиш за лош дъх и възпалени венци. После можеш да си позволиш и да "олабиш" режима и да прилагаш горния списък в цялост само ако усетиш проблем.

        При сегашното ми състояние - сутрин и вечер междузъбни четчици, после електрическа четка и накрая вода за уста ми гарантират липса на проблеми в 99% от времето. Конец 1-2 пъти седмично, ако не ме мързи. Цялото това е около 3-4 минути като време.

        И не на последно място - с конеца също е до тренинг. Като посвикнеш и венците ти се стегнат се прави за около 2 минути.
        Спарки благодаря за ценните съвети!
        Ще се опитам да се придържам към тях.
        Четката ми е електрическа, не е от скъпите, около 120 лв. мисля че беше. До колкото разбрах и от зъболекарката ми, по-важното е начина на миене на зъбите да е правилен, не толкова четката.
        За сега ще се въздържа от водоструйката за зъби, ще се опитам да свикна с конеца.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #34
          От: Парадонтоза

          А жабурене с кислородна вода някой практикува ли?

          Коментар


          • #35
            От: Парадонтоза

            С кислородна вода не. С Eludril (съдържа хлорхексидин).
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Парадонтоза

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              С кислородна вода не. С Eludril (съдържа хлорхексидин).
              Това не го бях пробвал, записвам си, а също и клеева тинктура от по-горе

              Коментар


              • #37
                От: Парадонтоза

                След почистване на зъбен камък и след 3 дни със следната паста и вода за уста, имам видимо подобрение.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpeg
Прегледи:1
Размер:9.1 КБ
ID:5808152Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpeg
Прегледи:1
Размер:8.9 КБ
ID:5808153

                Определено съм доволен за сега.
                Ще пиша и крайния резултат, но най-важното е доброто ежедневно почистване на зъбите според мен.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #38
                  От: Парадонтоза

                  Вместо скъпите води, ползвам Sandrin - БГ производство и същата работа върши.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #39
                    От: Парадонтоза

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    ...и клеева тинктура от по-горе
                    Това в моя случай не работи. Никак.


                    Eludril-а (то и Eludril-care - направо си е разреден) също работят при мен, но около 2 часа след ползване вкусовите ми възприятия са изкривени и притъпени.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Парадонтоза

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Това в моя случай не работи. Никак.


                      Eludril-а (то и Eludril-care - направо си е разреден) също работят при мен, но около 2 часа след ползване вкусовите ми възприятия са изкривени и притъпени.
                      Хмм интересно.
                      Това да не е от хлорхексидина?
                      Че нещо по-странно усещам на вкус ел. цигара откакто ползвам моята вода от по-горния ми пост.
                      И тя съдържа въпросното вещество.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Парадонтоза

                        Купувате си смрадлика, аврите отвара и се жабуркате. След всяко кафе, храна и т.н. Ще видите колко "мизерия" ще изкарате дори и след едно кафе.Отделно, хубава четка която да има досег и с венците. При движенията с нея, венците се насищат с кръв.
                        Премахване на зъбният камък.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Парадонтоза

                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          Хмм интересно. Това да не е от хлорхексидина?
                          Не знам от какво е. Във всеки случай ефекта проверено е временен и при дългосрочно ползване (месеци) нито се задълбочава, нито намалява, нито се появява друго.

                          Има и гел съдържащ същото. При моментни проблемни състояния венците може да се мажат вечер преди лягане. Аз съм с чупен нос и сравнително често се случва да спя с отворена уста, което при наличие на текущи проблеми с венците се оказва пречещ фактор за по-бързото туширане. Гелът помага.

                          ...и май съм пропуснал да кажа - всичките изброени от мен ефекти се получават при трайно спазване на нещата, дето съм писал. Тоест не се надявайте че след второто жабурене/почистване ефекта ще е траен. Да, ефект има веднага (от листерина особено), но за да се случи трайна липса на проблеми с венците трябва време - месеци, поне 2-3, понякога и година дори. При мен беше нещо като половин година, с уговорката че случаят ми изобщо не е бил от тежките. Просто имах натрупани проблеми от калпави зъболекари и освен обикновена четка друго никога не бях ползвал - нито вода, нито конец, нито четчици.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Парадонтоза

                            Мен лично "лъкчетата"по ме кефят от конеца. От литъл си купувам някакви техни 64 бр. За 3 и нещо. Комбинирани са с клечка за зъби.
                            За кофти дъх върши работа с чаена лъжичка да си остъргваш езика докъдето можеш. После миене и жабурене.
                            Срещнах и доста позитивни мнения за жабурене с кокосово масло или с обикновенно олио.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #44
                              От: Парадонтоза

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              ......
                              Срещнах и доста позитивни мнения за жабурене с кокосово масло или с обикновенно олио.
                              Това с олиото не помагаше ли за нещо друго ?
                              Нещо такова ми се върти в главата по спомен.
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • #45
                                От: Парадонтоза

                                Не знам кое е другото. Като поразпитах и почетох,се оказва че е било практика навремето да си жабурят с олио след вадене на зъб и инфекции.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X