Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парадонтоза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Парадонтоза

    Не питай старило, а патило, както казваше баба ми - докторицата. Моя дядо прехапваше варени раци с черупката, я на 69 г. баба за ръка го заведе на зъболекар - за първата му пломба... При внук му - терапии, токове, анти., анти- .. и вече нищо не го боли, кеф - като протеза на еднокрак...
    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Нема мале нема нищо което да спре товаВсичко е от ядове аз знам всеки разклатен зъб от какво ми е
    Ти си голям късметлия, Старий, аз никога не съм имал толкова много зъби.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #17
      До: Парадонтоза

      Бяхса съм с половината Акъв гот е да имаш зъби и да си ядеш с тях
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #18
        До: Парадонтоза

        От баба /бог да я прости/ помня някои рецепти.....

        Верно е че един път ми излекува хремата със сок от кромид....... само веднъж и дадох да капне.

        За кървящите венци ме изпрати до гората да си надялкам кори от "млада дъбица". Няколко дни ми вари отвара и трябваше да се жабури поне по полови час на ден. От тогава насам /поне 25 г./ не ми се е случвало.

        За пародонтоза не знам дали ще помогне , но поне няма да навреди. А и разходка до гората ще си направиш.....
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          До: Парадонтоза

          Аз също имах такъв проблем.
          Забележка - медицинските лица се изказват в смисъл, че това е нелечимо, така че не знам прав ли съм като пиша във минало време, но при мен поне със сигурност стабилизирах нещата.
          За какво става въпрос, преди петнайсетина години, вече не помня кой ми препоръча една паста за зъби - Дуромед, немска, производство от фирма "Доктор Шелер". Главна активна съставка - екстракт от някакво растетие: Азадиракта Индика. Понятие си нямам като що за чудо е това, но свърши голяма работа. Преди около седем-осем години, тази паста изчезна от магазинната мрежа, отидох във офиса на вносителя и ми обясниха, че е спряна от производство. Започнах да търся друга паста за зъби, като критерия беше съдържание на въпросния екстракт от тази Азадиракта. Намерих я в лицето на паста за зъби Хималая, нейния внос също е цикличен, но аз си взимам по пет тубички като намеря и напрактика постоянно си мия зъбите със нея.
          Положението беше стигнало до там, да ми тече кръв от венците при най-малкото докосване, в момента нямам никакъв проблем, а-ма абсолютно никакъв. Вервайте ми!!!
          Последно редактирано от davc; 21-03-10, 17:46.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            До: Парадонтоза

            И след поредното ходене на зъболекар.. Изчистихме мааалко зъбен камък и направихме една процедура с лазер - въпреки, че зъболекарката ми каза, че едва ли ще помогне при мен, тъй като нямам нито кървене, нито възпалени венци, но поне няма да навреди - така ми каза тя. Другата седмица пак лазер и така още няколко пъти, пък да видим!
            Имало вариант с взимане и присаждане на кост... и някакви такива абсол. неизвестни за мен неща, но според нея било доста сложно и си трябва ходене при друг док.-специалист, който да ме прегледа и да каже дали може, колко ще ми струва и дали има смисъл..
            Засега е това
            Спокойна вечер на всички
            Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

            Коментар


            • #21
              До: Парадонтоза

              И така. Присъдата след вчерашното ходене - рецесия на венеца . Ама съм била някакъв по-специален случай, защото според стоматоложката ми и другата докторка, която ме преглежда - имам добра хигиена, венците са ми спокойни... Е защо тогава, м**ка му рецесия..
              Казаха ми също, че това положение може да остане без промяна и 15 години, но може и изведнъж да се срине и нещата да станат много сериозни за кратко време. Кой знае?...
              Сега има два варианта - да се оставя така или да легна под ножа - взимане на присадка от небцето и поставяне на мястото на отдръпнатия венец. Всичко това под упойка, разбира се, шевове и т.н. /леле, как само го обясних../
              Ако някой е запознат с тия неща, да сподели, моля.
              Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

              Коментар


              • #22
                До: Парадонтоза

                Ако пушите спрете цигарите ще видите колко бързо ще се успокоят венците,а за прополиса наистина помага,но трябва постоянство.
                877104344

                Коментар


                • #23
                  До: Парадонтоза

                  Първоначално публикуван от trophy_hunter1 Преглед на мнение
                  Ако пушите спрете цигарите ще видите колко бързо ще се успокоят венците,а за прополиса наистина помага,но трябва постоянство.
                  Да, пуша. мога да кажа, обаче, че съвсем съм ги намалила.
                  Доколкото за венците - те са си съвсем спокойни и точно заради това е учудването и на док.
                  Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Парадонтоза

                    Вода лакалут , паста лакалут и чистене на зъбен камък и полиране два пъти годишно и съм забравил отдавна за проблема ! Иначе си е наследствено и лекарите казват , че не се лекува. /те обаче за всичко така казват/

                    Коментар


                    • #25
                      До: Парадонтоза

                      Първоначално публикуван от trophy_hunter1 Преглед на мнение
                      Ако пушите спрете цигарите ще видите колко бързо ще се успокоят венците,а за прополиса наистина помага,но трябва постоянство.
                      Всъщност ефекта може и да е обратен, за съжаление. При мен се получи така предния път като спирах цигарите. Сигурно половин година кървяха зверски.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Парадонтоза

                        Може ли някой да даде координати за София на зъболекар който работи по гореспоменатите методи - с ток или лазер, защото като ми каже някой лекар антибиотици и ми иде да...
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          От: Парадонтоза

                          Аз страдах от остра форма на парадонтоза и ми изпадаха всички зъби до един.
                          От зор, за фейс направих кастанети, но те ме съсипваха психически. Беже ужасен период.
                          Случайно чух за доктор, който прави импланти, а това преди 10 год. беше новост.
                          Отивам при него и в продължение на 1 година работи по зъбаците.
                          Сега съм с 16 титанови импланта, които държат останалите на корони.
                          Нямам никакви проблеми и се преродих с тях./ Оги, да си жив и здрав приятелю/
                          Ако някой иска надежден доктор-зъбар казвам веднага:
                          Доктор Огнян Смуков -Варна.

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Парадонтоза

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Може ли някой да даде координати за София на зъболекар който работи по гореспоменатите методи - с ток или лазер, защото като ми каже някой лекар антибиотици и ми иде да...
                            Аз и в другата темичка писах за д-р Иванова. /0887 787 302/
                            При нея /в кабинета, имам предвид/ има и лазер и рентген.
                            Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Парадонтоза

                              Тук да бутна темата след 8 години.
                              Имах остра форма на пародонтит,заболяване от ранна възраст и следствия от това ,които няма да изброявам.
                              Сега решението,поне за мен:
                              инжекции с алое вера в коста и от двете страни на устата,правят се на кръст и по схема.
                              Ударна доза vit.C,поне 2 пъти годишно по 2 седмици,и жабурене с клеева тинктура.

                              Сега като ходя на зъболекар,никой не разбира че имам парадонтит,ако все още го имам,но отвреме на време прокървяват венците.
                              Панорамната снимка показва добра костна плътност,венците се прибраха.
                              Много е важно и редовното почистване на зъбния камък.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • #30
                                От: Парадонтоза

                                Имам и аз проблем с венците, лесно се възпаляват.
                                Зъболекарката ми даде съвет, задължително да ползвам конец за зъби.
                                Пробвах, обаче си е голяма мъка. Много бавно става и си е играчка.
                                И аз нали съм малко мързелив и все търся по-лесен начин ако има, попаднах на информация за зъбните душове.
                                Мненията в интернет са положителни, почистването било в пъти по-добро от колкото с конец, за леснота е ясно.
                                Някой ползва ли тук такава джаджа?
                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X