Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Умъртвяване на нерв в днешно време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Умъртвяване на нерв в днешно време

    Привет колеги, от години ходя при един и същ зъболекар и да чукна на дърво, винаги при дадено лечение на зъб, ми е е минавало нормално и успешно лечението, през годините когато се е налагало да ми се умъртвява даден нерв, винаги ми се е слагал Арсен и до два дена ми маха арсена почиства го и след още 3 дни, тогава вади нервите и чистене на каналите, вчера ми се наложи по спешност да ми се умъртви зъб поради начален стадий на гангрена, процедурата е същата сложи ми Арсен и до 2 дни ще ми го маха и после чак в понеделник, ще вади умъртвените нерви.
    Питането ми е породен от факта, че на много места в днешно време било абсурдно да се ползва Арсен за умъртвяване на нерва, ползвало се само упойка и директно се вадело нерва, попитах зъболекаря защо не ползва упойка, и ми каза ми че въпросния зъб е с два канала и е по-сигурно с Арсен и ще е без излишно кръвотечение при вадене на нерва от зъба при упойка?

  • #2
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Аз по ред причини съм доста редовен клиент на шлосерите. Арсен не са ми поставяли от има-няма 15 години. Включително на зъби с 1, 2 и 3 канала.

    Коментар


    • #3
      От: Умъртвяване на нерв в днешно време

      Ъ?
      Аз съм точно на това дередже в момента, дори тази сутрин бях при зъболекаря и ми сложи арсен на зъба за втори път. Първия път беше миналата седмица.
      Сега ме вкарахте в размисли - трябва ли да се притеснявам от нещо и какви са другите методи за умъртвяване?

      Коментар


      • #4
        От: Умъртвяване на нерв в днешно време

        Изчетох доста мнения, включително и от зъболекари че Арсена ако е сложен както трябва, много е важно да е с точното количество, както и времето на действието му, всичко това ако е спазено, няма да има никакви проблеми, лично аз съм спокоен защото същия зъболекар ми е умъртвявал нерви с Арсен преди години и не съм имал никакви неприятни последици, "да чукна на дърво", но все пак исках да чуя още мнения относно Арсена и защо в днешно време е толкова страшна реакцията при мисълта за умъртвяване на нерв чрез Арсен, дали защото днешните по-млади зъболекари не работят с Арсен и от там съответно нямат опит с манипулациите му за безопасно ползване и произтичащите му от това, такава категоричност против Арсена?
        Последно редактирано от Еделвайс; 17-11-15, 15:46. Причина: пояснение

        Коментар


        • #5
          От: Умъртвяване на нерв в днешно време

          Абе имаме си няколко форумни зъбовредителя ама си траят.

          Коментар


          • #6
            От: Умъртвяване на нерв в днешно време

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Абе имаме си няколко форумни зъбовредителя ама си траят.
            Те си траят, защото вече са ювелири, дялкат си ябълки и други работи..
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Умъртвяване на нерв в днешно време

              Само едно ще ви кажа.От упойка може да си останете на стола,докато от арсен не съм чувал да става нещо.Има още за писане ама ме мързи.Това стига.

              Коментар


              • #8
                От: Умъртвяване на нерв в днешно време

                Моя хаймана буха упойка в нерва, вади, чисти и промива, пълни, и си тръгваш с пломба. Това при "нормално" състояние. При усложнени истории ходиш на проверки и промивки няколко пъти. Използва нещо, миришещо на белина, обилно, и това докато прецени че има нужда. Прелекува по същия начин - прокарва каналите с разни мищящи машинарии, промива обилно, затваря, и си тръгваш с пломба, за един сеанс.

                За арсена ми е казвал че е отживелица, отделно дето при мен ефект няма, а съм стоял и по 2 седмици при предишин зъболекари - умъртвява се горния милиметър от нерва, а надолу си е жив и здрав и ваденето на живо хич не е приятно преживяване - имаш чувството че ти се навива цялата физиономия върху иглата.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Умъртвяване на нерв в днешно време

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ... имаш чувството че ти се навива цялата физиономия върху иглата.
                  Е, на мен са ми вадили нерв без упойка и без арсен. Не имаш чувството, ами реално ти се навива цялата физиономия на иглата.

                  ----
                  това че нещо е отживелица не значи че не се практикува. Медиците са страшно консервативен народ и вода от 9 кладенеца носят за да си ползват старите методи и клещи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

                    Ми моя е на другата "крайност". Ползва новото, в пълния му обем, спазва процедури, ползва набори от препарати и материали и т.н., и прави от прости пломби до операции, импланти, и т.н. Зъб не ми е умъртвявал де. Само покрай обясненията ми че арсен при мен не работи ми е обяснявал какво прави и какво се ползва сега. Казвал ми е че ако е възможно пациента от веднъж да си тръгне с решен проблем, е редно така да се работи.

                    Мен на определени места и упойка не ме хваща (или не са уцелвали къде да я бият), та цирка е пълен - като си плащах след подобна процедура банкнотите в задния ми джоб се бяха намокрили от пот. 3 нерва, горе на последен кътник - сигурно за минута човъркане бях свалил поне половин кило. После няколко дена и с чук да ме бяха халосали по канчето, нямаше да ми направи впечатление.

                    Поне ако зъболякаря е чевръст, процедурата не трае дълго де.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Умъртвяване на нерв в днешно време

                      Преди година и половина ми ремонтираха зъб.
                      С иглата директно в нерва и така няколко пъти във всички канали, и веднага скубане с тирбушона.
                      Първите 2-3 боцкания ми се къдреха ноктите на краката, и се изпъвах като уморен ресор, после болеше, но по-малко.
                      Споделих ситуацията с един физиотерапевт-разбирач (това с него е съвсем друга работа) и той каза, че към 2015 като ходиш на зъболекар не трябва да усещаш нищо, и да ходиш с кеф, както и той правел при неговият, а последният път бил уморен, щото било и късно, та чак заспал.
                      (Това е повод да му звънна за координатите му.)

                      Един друг познат, който не търпи болка, каза, че зъболекарката му за вадене вика хирург, и докато той си е гледал филмче му извадил 3 зъба, а след това тя му направила и пломба без да усети нищо.

                      Що не, все пак сме 2015.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Умъртвяване на нерв в днешно време

                        На мен също ми вадиха нерви днес с упойка и после веднага снимка да видят какво са направили

                        Коментар


                        • #13
                          От: Умъртвяване на нерв в днешно време

                          Не знам как трябва да де умъртвяват или вадят нерви, но още през 1990 г. лелята на мой приятел, която е стоматолог и работи в Италия каза, че при тях е недопустимо пациент да изпитва болка. Това го каза по повод, че в Бг стоматолозите за да разберат кой зъб те боли почукват по зъбите с метален предмет. А в Италия правят снимка. Още тогава в кабинета и имаше апарат за зъбни снимки и си водеше досие на компютър за всеки пациент.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Умъртвяване на нерв в днешно време

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            ...недопустимо пациент да изпитва болка.
                            За съжаление интересите на пациента често се разминават с това изискване. Особено за някои значения на думата "болка".

                            Обезболяващите средства си имат токсичност и други странични ефекти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Умъртвяване на нерв в днешно време

                              За статистиката, аз ходя на един зъболекар от юноша.Навремето умъртвяваше с арсен, сега слага упойки.Но когато пълни канали, предпочита да използва болката от боцването на иглата, за обратна връзка... демек щом измрънкам, значи е стигнала края на канала.Работи безотказно, нямам недопълнен канал, а е много важно това.А с болката се свиква и като знаеш какво те очаква, не е толкова неприятно.Упойката в тоя случай е излишна, а ако се ползва, после задължително снимка...
                              Последно редактирано от Frysco; 30-11-15, 19:24.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X