Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазерна корекция на зрение......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Лазерна коррекция на зрение......

    Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
    Относно Норбеков, чел съм книгата, малко е трудно приложима, но при мене имаше малък ефект (спадане с около половин диоптър за около две седмици), но мисля че се дължеше по скоро на внушение и на това че бях отпуска и очите ми бяха натоварени само с това да следя мацките по плажа. Ще пробвам пак, по сериозно.
    Успех на всички които се заемат с идеята.
    ... според мен не е толкова трудно приложимо. Всичко е въпрос на желание и малко тренировки.

    Коментар


    • От: Лазерна корекция на зрение......

      Искам да попитам на някой правено ли е залепване с лазер на частично отлепена ретина? В понеделник ми предстои подобно нещо, а толкова се шашнах, че не попитах дали веднага след това може да шофирам сама, дали мога да работя (и пред компютъра), какви са перспективите, има ли някаква опасност да се увреди окото при това "лепене" и пр. въпроси, които ми дойдоха наум едва сега.
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

      Коментар


      • От: Лазерна корекция на зрение......

        Току - що виждам темата Фани , когато има нещо подобно можеш да се обаждаш на мен или на Златко
        и ще ти дам инфо.Съжалявам, че не можах сега да помогна.

        Коментар


        • От: Лазерна корекция на зрение......

          През есента и аз ще направя преглед,
          че усещам нещо като запушване на слъзен канал на лявото око.

          Коментар


          • От: Лазерна корекция на зрение......

            Уф, Злате, ама вярно е, че като ти дойде нещо неочаквано на главата и колкото и да си оправен, и подходящи хора да познаваш, изключваш, забравяш и не действаш адекватно...
            Както и да е, при мен имаше съмнения за иридоциклит и д-ра ревматолог ме насочи към очен лекар, като ми каза да отида при д-р Джурджева (не я бях чувала досега) или при една друга в Пълмед, на която забравих фамилията. При прегледа се оказа, че нямам иридоциклит (и слава Богу!) но пък имам частични отлепвания на ретината на лявото око. Д-рката ми каза, че е добре да се залепи, за да не се притеснявам като работя здраво или вдигам тежко. Като пълен лаик и без никакви познания точно по този проблем, изпаднах в паника. Но д-ра ревматолог ме усети и ме нахока: "ще слушаш докторката, тя знае какво прави". Та отидох и ми го направиха - не болеше, само едни зелени светлинки виждах, когато пускаше лазера.
            За хора на които може да се наложи същото - разширяват зениците и е добре да имате придружител за след процедурата, защото при ясно и слънчево време светлината дразни очите и виждате леко размазано (не е като при едновремешното разширяване на зеници, когато ставахме като слепи котета за целия ден, че и малко отгоре), при мен беше за няколко часа. Цялата процедура трая около 30 мин. - с разширяването на зениците. Самото "лепене" като време може би зависи от тежестта на отлепването. След 6 месеца трябва да отида на контролен преглед. Питах дали след това трябва да се пазя да вдигам тежко - не било нужно (поне за мен); дали ще ме боли после - нямало. Въпреки това на другия ден и следващия ме заболя около окото, особено костта под очната ямка, после ме заболя и главата. Обадих се на лекарката да я питам дали има подобен пост-ефект - каза, че не, а че вероятно се налага промяна на диоптъра за гледане наблизо... Все още имам леки притеснения дали трябваше да го направя, но дано всичко е наред.
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • От: Лазерна корекция на зрение......

              Здравей,Фани.Предполагам , че си с някакъв диоптър късогледство и това е поизтънило ретината ти на места и затова се е наложило и лазер лечението.То представлява "заварка "на по - слабите места на ретината
              , за да се предотврати скъсване.Когато наближи времето за контролния преглед , ако искаш ми напомни , ще ти препоръчам лекар , на когото може да се разчита изцяло и за мнение , и за лечение.

              Коментар


              • От: Лазерна корекция на зрение......

                Здравеите колеги,аз и синът ми няколко пъти посещаваме клиниката на Фьодоров в гр.Калуга за лечение на мързеливо око,и за щастие на този етап има положителен резултат./в България където и да ходихме ни обясняваха че лечението е до 7гидишна възраст,и едвали ще постигнеме някакъв сериозен ефект/
                Късно видях темата,но дано тези които имат нужда от прегледи я видят навреме.От утре започват прегледите от руски лекари в Младост 4-Бизнес центъра.
                Фани питаше дали на някого е лепена ретина,да на синът ми,и пак успешно.Ако някой иска по подробна информация тел.0878671460/0878671469 Коце

                Коментар


                • От: Лазерна корекция на зрение......

                  Първоначално публикуван от GRAND Преглед на мнение
                  Здравеите колеги,аз и синът ми няколко пъти посещаваме клиниката на Фьодоров в гр.Калуга за лечение на мързеливо око,и за щастие на този етап има положителен резултат./в България където и да ходихме ни обясняваха че лечението е до 7гидишна възраст,и едвали ще постигнеме някакъв сериозен ефект/
                  Късно видях темата,но дано тези които имат нужда от прегледи я видят навреме.От утре започват прегледите от руски лекари в Младост 4-Бизнес центъра.
                  Фани питаше дали на някого е лепена ретина,да на синът ми,и пак успешно.Ако някой иска по подробна информация тел.0878671460/0878671469 Коце
                  Коце, най-искрено се радвам, че при малкия има положително развитие на нещата..... Поздрави в къщи.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • От: Лазерна корекция на зрение......

                    Здравейте, нов съм във форума, но живо се интересувам от лазерна корекция на зрението. Някой има ли информация за лазерна корекция в Луксор - Пловдив, че ми е най близко, а и лазера им бил на Карл Цайс. Моля споделете ако имате информация

                    Коментар


                    • От: Лазерна корекция на зрение......

                      Здравейте, преди време питах за лазерна корекция в Луксор- Пловдив но не получих отговор. Ето че се престраших и се подложих на лазерна корекция на зрението миналата седмица четвъртък - 9 Февруари в тази клиника. Имах минус 6.25 и минус 5.75 диоптри на дясното и лявото око и лек астигматизъм. Веднага след ставането след процедурата ме попитаха дали виждам часовника окачен на стената и аз го виждах. Дори виждах цифрите и точни час (преди корекцията на 2 метра не различавах пръстите без очила). Направо неможех да повярвам че веднага след операцията виждах без очила. Първия ден имаше леко дразнене в очите и затова редовно трябваше да капя капки. На следващата сутрин нямаше дразнене- нямаше проблеми- и вече виждах без очила. По навик се обърнах към нощното шкафче да си потърся очилата но нямаше нужда. Наистина трудно се престраших но вече 1 седмица зрението ми е перфектно - на прегледа виждах и най- малките букви от таблицата- дори ме пробваха на 120 процента зрение и буквите там ги виждах също. Още немога да повярвам. Хора - правете си лазерна корекция наистина си заслужава и определено чувството да виждаш без очила неможе да се опише с думи. Дано моят опит помогне и на други. Успех

                      Коментар


                      • От: Лазерна корекция на зрение......

                        Чудесно, че сте доволен. Споделете колко струваше операцията, работят ли по здравна каса или се заплаща изцяло от пациента, колко време след записването чакахте, някой Ви беше препоръчал манипулацията или е по ваше решение?
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • От: Лазерна корекция на зрение......

                          Да и аз много се радвам, защото носенето на очила ми беше голям проблем. Графичен дизайнер съм и много се притеснявах дали ще виждам детайлите и цветовете както с очила. Сега съм много доволен, мина почти месец и всеки ден е по- добре и по- добре. Относно касата - не се поема защото не е спешна процедура, а за детайли по добре питайте тях, за да не стане като реклама. Само да кажа, че се съобразиха изцяло с моя график защото живея/ работя в София, въпреки че съм от Пловдив

                          Коментар


                          • От: Лазерна корекция на зрение......

                            Да повдигна малко темата ...След много четене и разпитване (около 4 години) на01.06.13 се реших и я направих.Диоптрите ми бяха -3.5 -3.75 с астегматизъм 1.5.Операцията трае около 15 мин.-това с лягането на масата до прибирането обратно в стаята.Болка няма ... има известен дискомфорт когато ти "хванат"окото с вакум ... но нищо особено.Предния и този месец цената на корекцията е
                            промоционална 1000.00 лв. за двете очи.В тази сума влиза предварителен преглед 2.5-3 часа операцията 3 вида капки за следоперативния периоди 5-6 следоперативни прегледа до навършване на една година от операцията.Нарочно не пиша къде си я направих да не се приеме като реклама,който го интересува да пише на лични.Лазера с който се работи е последно поколение(по думите на лекаря).Ако някой модератор реши,че не е проблем ще напиша името на Клиниката.
                            При мен след 6 дни и един контролен преглед положението е следното (при контролния преглед ми казаха,че диопдтрите ми са на НУЛА- и на двете очи)Очила нося защитни - против прах и си капя капки 2 вида по 3 пъти на ден.На близко разстояние (до метър) виждам отлично на средни и далечни дистанции виждам леко размазано,но смея да твърдя по-добре отколкото с очила.Според думите на лекаря до месец и след като спра единия вид капки(които изсушават окото) и се възстанови нормалния "слъзен филм" ще започна да виждам не размазано.Пак според него зрението ми било на 120 % - да бе да -може ама не съм убеден.Това го твърди защото видях (познах,налучках) 4 от 6 цифри от най-долния ред на таблицата.Не че не го виждам но трябва да премигна няколко пъти енергично за да ми се насълзят (образно казано) очите и тогава да виждам и най долния ред.
                            За сега нямам време да пиша повече,ако имате въпроси ще отговоря доколкото ми е възможно ...

                            Коментар


                            • От: Лазерна корекция на зрение......

                              напиши коя е клиниката, щото преди 3 години във Варна беше 600 Е на око със старата машина и 800 с новата, егати промоцията е твоето, че и с последно поколение машина.
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Лазерна корекция на зрение......

                                Щом този във Варна ,който прави операцията още е с очила си правете сами изводите! За Митов говоря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X