Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отлепване на ретина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отлепване на ретина

    За нашите лекари.......

    Преди 12г си направих мостове в България за 2 седмици ,зъболекарката беше твърдо против но нямах време и ми ми даде максимум 5г гаранция .Да ми е жива и здрава ,отдавна съм минал гаранмционния срок и дай Боже още.
    Лекарите ни си ги Уважавам!!!
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #17
      От: Отлепване на ретина

      Здравейте аз съм нов тук. Интересувам сe lamercheto дали си е подобрил зрението?

      Коментар


      • #18
        От: Отлепване на ретина

        Не знам дали темата е още актуална, но искам на кратко да разкажа какво преживях. Преди повече от три месеца, на рутинен преглед, беше установено, че имам отлепване на ретината на едното око. Така бях опериран два пъти, но неуспешно. На два пъти ми беше поставяна склерална пломба. Първоначално ретината ми слягаше, но след около седмица отново бях на изходно положение. В последствие ми беше казано да чакам близо 40 дни и после ще се мисли какво можи да се направи в моя случай. Започна тогава едно чудене, а аз се отчаях. Започнах обаче да търся други варианти за лечение и така попаднах при доцент Хюсеин Йетик в Истанбул. Изпратих му един мейл относно проблема ми и на следващия ден той ми се обади. Разбрахме се да отида при него да ме прегледа. Бях скептичен, но в последствие останах приятно изненадан. Д-р.Йетик беше уникално внимателен, прегледа ме обстойно и ми обясни подробно и ясно какво точно представлява моето отлепване, как изглежда, от какво е породено, какъв е точно проблемът ми и кое е особеното в моя случай (До този момент никой друг не беше направил това). Обясни ми и какви са вариантите ми за лечение и какво представлява всеки един от тях. Обясни ми, освен витректомия (която от доста места ме "офертираха" да ми направят) в моя случай имам реална възможност да бъда излекуван чрез т.тар.пневматична ретинопексия, която процедура е амбулаторна и много по щадяща от всички операции. Аз се съгласих и след две процедури постигнахме успех. В момента просто нямам думи с които да изразя благодарността и възхищението ми към д-р.Йетик. за мен той е уникален професионалист и човек.

        Коментар


        • #19
          От: Отлепване на ретина

          Първоначално публикуван от mm_man Преглед на мнение
          Не знам дали темата е още актуална, но искам на кратко да разкажа какво преживях. Преди повече от три месеца, на рутинен преглед, беше установено, че имам отлепване на ретината на едното око. Така бях опериран два пъти, но неуспешно. На два пъти ми беше поставяна склерална пломба. Първоначално ретината ми слягаше, но след около седмица отново бях на изходно положение. В последствие ми беше казано да чакам близо 40 дни и после ще се мисли какво можи да се направи в моя случай. Започна тогава едно чудене, а аз се отчаях. Започнах обаче да търся други варианти за лечение и така попаднах при доцент Хюсеин Йетик в Истанбул. Изпратих му един мейл относно проблема ми и на следващия ден той ми се обади. Разбрахме се да отида при него да ме прегледа. Бях скептичен, но в последствие останах приятно изненадан. Д-р.Йетик беше уникално внимателен, прегледа ме обстойно и ми обясни подробно и ясно какво точно представлява моето отлепване, как изглежда, от какво е породено, какъв е точно проблемът ми и кое е особеното в моя случай (До този момент никой друг не беше направил това). Обясни ми и какви са вариантите ми за лечение и какво представлява всеки един от тях. Обясни ми, освен витректомия (която от доста места ме "офертираха" да ми направят) в моя случай имам реална възможност да бъда излекуван чрез т.тар.пневматична ретинопексия, която процедура е амбулаторна и много по щадяща от всички операции. Аз се съгласих и след две процедури постигнахме успех. В момента просто нямам думи с които да изразя благодарността и възхищението ми към д-р.Йетик. за мен той е уникален професионалист и човек.
          Здравейте и от мен
          можете ли да ми дадете по-подробна информация за доцент Хюсеин Йетик ,как се свързвате с него,как се извършва прегледа,колко струва,колко се чака и т.н.? Аз също имам отлепена ретина и искат да ми щ залепят със силикон от д-р Шандурков .Казаха ,че е много добър.

          Коментар


          • #20
            От: Отлепване на ретина

            Първоначално публикуван от SIMETIA Преглед на мнение
            Здравейте и от мен
            можете ли да ми дадете по-подробна информация за доцент Хюсеин Йетик ,как се свързвате с него,как се извършва прегледа,колко струва,колко се чака и т.н.? Аз също имам отлепена ретина и искат да ми щ залепят със силикон от д-р Шандурков .Казаха ,че е много добър.
            Първо потърси в нета "ресбиомед". Не са Руснаци и клиниката им е на световно ниво.

            Коментар


            • #21
              От: Отлепване на ретина

              А ако сте от Варна - "Света Петка".... Колегата ми му лепяха там ретината... За щастие продължава да няма проблеми...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Отлепване на ретина

                Пропуснах да добавя - аз съм на 29 години. По въпроса за двете ми неуспешни операции - те ми бяха назначавани след едни около 30-секундни прегледи, но след втората, тогава започнаха да си задават въпроса какъв ми бил проблемът, защо така се получава и какво ще ме правят. Ходих и на други места, но резултатът беше подобен - след краткотраен преглед, без да ми бъде обяснено какъв точно е моят случай, започваше едно офертиране за операции. Единствено споменатият от мен лекар в Истанбул успя да ми постави точна диагноза (да ми обясни какъв всъщност ее моят проблем) която в последствие се оказа наистина вярна. А от двете склерални пломби ми остана един много увеличен диоптър, астегметизъм, който нямах преди операциите и спомен за доста болка, от която явно не е имало никакъв смисъл.

                Коментар


                • #23
                  От: Отлепване на ретина

                  Това е една много полезна информация и благодаря на колегата, че я сподели с нас. Оказва се, че този проблем с ретината освен доста сериозен е и доста често срещан. Ако знаете с колко хора съм говорил последните години да споделяме опит и за съжаление предимно негативен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отлепване на ретина

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Първо потърси в нета "ресбиомед". Не са Руснаци и клиниката им е на световно ниво.
                    Отзивите за тази клиника са доста противоречиви!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отлепване на ретина

                      Само искам да добавя, че първоначалните симптоми за това състояние, са така наречените "светкавици", т. е. виждаш присвятквания и трябва незабавно да се потърси лекарска помощ. И моят съвет е поне две мнения, защото на много места се злоупотребява!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отлепване на ретина

                        Това за поне две мнения е наистина така, но при мен какво се получи - беше ми обяснено, че трябва да бъда опериран незабавно, че състоянието ми е много спешно. Така - една операция, след нея още една, като пак ми беше казано, че трябва да бъда опериран спешно. Но след като и втората беше неуспешна, тогава бях отпратен да си ходя и да чакам близо 40 дни и тогава пак щели да ме мислят какво да ме правят. Дано другите с подобен проблем не попадат в такъв омагьосан кръг, но при повечето хора, с които съм разговарял, положението е подобно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отлепване на ретина

                          Здравейте,

                          Къде ви направиха въпросните (две) операции на ретината? В коя болница/ клиника?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отлепване на ретина

                            Предпочитам да не споменавам болницата, където ми правиха операциите. Не желая да злепоставям никой. Идеята ми да пиша в този форум е да споделя малко, надявам се полезна, информация.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отлепване на ретина

                              Здравейте, и аз се интересувам за по-подробна информация за доц.Йетик. Дъщеря ми е с отлепена ретина,направиха и две операции в София, но явно нещата не са добре и ако ще се налага трета операция,то поне да е при лекар,който може да ми обясни подробно за състоянието и и съответно какво да очакваме от тук нататък и да ми каже дали има шанс окото да се оправи. Ще ви бъда много благодарна за инфото.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отлепване на ретина

                                В България никой не може да ви помогне при отлепване на ретината, те правят това което се прави в целия свят, като ви вкарват силикон или газ в окото, при което резултата е плачевен и дори ако успеят зрението е много ниско. В света има само две места, където се прави успешно тази операция, при положение, че отидете в първия месец след отлепването, и на ретината все още няма големи поражения от това, че не се е хранила. Едното място е Израел, където цената е около 10 000евро(поне така беше преди около 4-5 години), а другото място е Белгия, при професор Клаас(не съм сигурна как точно се пише името, защото е от фламандски). Във България след като изпробват всички възможни варианти, също ги изпращат там, но за съжаление, когато вече е твърде късно и ретината е мъртва. Ако имате такъв проблем, още в първите дни след отлепването, си уредете среща с професора. Цената в Белгия е наполовина от тази в Израел. Адреса на клиниката и лекаря са известни в България на доц. Дъбов и проф. Ива Петкова, които са във комисията за изпращане за лечение на тежки случаи в чужбина. Но не съм сигурна, че може да разчитате на тяхното съдействие. Имам позната която преди години имаше отлепване на ретината и те веднага отидоха в Белгия и тя сега е със 100% зрение. Въпроса не е просто във апаратурата, а в техниката на залепване, която владеят само на тези две места. Всички очни специалисти в България са наясно с това и всички други обещания, които ви дават във връзка с вашия проблем, са комерсиални. Дано да съм ви била полезна, ако вече не е късно за вашия случай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X