Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъкла за очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стъкла за очила

    Някой да има познати, които се занимават с това? Като ще давам сума пари, поне да е на свой човек.

  • #2
    От: Стъкла за очила

    Братовчедка ми има оптика на една пряка на Витошка. Ако решиш свиркай да и звънна.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Стъкла за очила

      Търся някой който е в бранша да обясни разликите между различните типове стъкла за очила. Говоря за диоптрични стъкла. Напоследък се предлагат предимно пластмасови заради редица предимства, като тегло, по-лесна обработка и т.н. Сменил съм вече няколко чифта такива стъкла и не мога да попадна на качество като на първите ми очила с пластмасови стъкла. Всички след първите се драскат много лесно, след една две години ползване и стават почти матови. Грижа се за тях както подобава. Мия ги с вода и сапун и след това подсушавам със специална кърпичка за тази цел. Не си позволявам да почиствам на сухо. И въпреки това - трайност година до две. Не бих казал, че са от евтините, цената на едното варира между 200 и 300 лева. Ако има някой във форума да разбира или да е попаднал на нещо качествено и доказано след ползване на практика, моля да сподели.
      LZ1GIB
      TOYOTA HZJ80,
      TOYOTA LC150

      Коментар


      • #4
        От: Стъкла за очила

        И аз ще се радвам да прочета такава информация.
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: Стъкла за очила

          А защо не стъклени?? Наскоро ми ги направиха за 60 лв. С рамката барабар.

          Коментар


          • #6
            От: Стъкла за очила

            Моите си 5 стотинки са за джамените стъкла определено.
            Нося очила вече 40 години.
            "Маспласовите" ги пробвах 2 пъти - е, еФтино, ама не е за мен. Като пръсне СО-то и край.
            Едните ги държах за резерва в калъф- само от ваденето и слагането в него се надраха.
            А стъклените си държат определено по-вече.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Стъкла за очила

              Така е, и аз като хвана нещо да правя по джипката слагам стъклените. Държа си ги на рафта при инструментите. Ама човек като свикне на убавото и си го търси. Най-вече са по-леки. В комбинация с удобни рамки понякога даже забравям че нося очила.
              LZ1GIB
              TOYOTA HZJ80,
              TOYOTA LC150

              Коментар


              • #8
                От: Стъкла за очила

                Първоначално публикуван от Ivk0v Преглед на мнение
                Мия ги с вода и сапун и след това подсушавам със специална кърпичка за тази цел. Не си позволявам да почиствам на сухо. И въпреки това - трайност година до две..
                Не знам, дали не ги съсипва сапунът примерно?!? Аз ползвам такива, почиствам ги само на сухо, но изкарват до пет години, и то на последните им се счупиха рамките, а стъклата бяха горе-долу добре. Когато ги поръчвам, изрично искам да са с покритие против надраскване. Усеща се при избърсване - кърпичката се пързаля много по-леко по "стъклото", предполагам е изпарен твърд материал по повърхността.
                Разбира се за работа с електрожен, шлайф в работилницата вкъщи ползвам стъклени от пазара за по 5 лева

                Коментар


                • #9
                  От: Стъкла за очила

                  Не съм ползвал пластмасови стъкла за очилата ми, моите са си стъклени и ми карат повече от 10г. При мен обикновено рамките не издържат и затова правя следния номер. Като си правя нови очила си вземам няколко еднакви рамки и едни стъкла. Така като дефектира рамката или се захаби просто премествам стъклата на следващата нова и готово. Излиза ми по на далавера от колкото всеки път да правя нови очила в оптиката. Моите стъкла ги съсипвам най вече с електрожена и флекса, а и не ползвам специални кърпи за бърсане, бърша ги с каквото ми попадне Нося очила от 14годишен, сега съм на 54г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стъкла за очила

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Не знам, дали не ги съсипва сапунът примерно?!? Аз ползвам такива, почиствам ги само на сухо, но изкарват до пет години, и то на последните им се счупиха рамките, а стъклата бяха горе-долу добре. Когато ги поръчвам, изрично искам да са с покритие против надраскване. Усеща се при избърсване - кърпичката се пързаля много по-леко по "стъклото", предполагам е изпарен твърд материал по повърхността.
                    Разбира се за работа с електрожен, шлайф в работилницата вкъщи ползвам стъклени от пазара за по 5 лева
                    Първите ми пластмасови които си направих са вече на 7-8 години, като 3 години не ги носих защото си направих други, с фотосолар и т.н. екстри. Е тия с фотосолара в момента не стават за гледане, а предишните имат само няколко леки наранявания - почти незабележими и една пръска от флекса. Третирал съм ги по един и същи начин. Не е от сапуна. Ако той беше причината нямаше да е такъв ефекта върху стъклата.
                    За съжаление не съм запазил нищо от документите за старите ми очила и сега не знам какво да търся да си купя.
                    LZ1GIB
                    TOYOTA HZJ80,
                    TOYOTA LC150

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стъкла за очила

                      Стъклените се драскат по-трудно, но са доста тежки и се чупят ако ги изпуснеш, а пластмасовите (органичните) са доста по леки, не се чупят, но се драскат, ако не ги пазиш. Ако ги пазиш съвсем спокойно можеш да изкараш една петилетка та и повече.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X