Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся лонгета за десен крак(глезен)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся лонгета за десен крак(глезен)

    От 10 дни съм с гипсиран десен крак - вероятно частично разкъсване на връзки при глезена. Тоя гипс ме побърква. Ако някой има лонгета за десен крак, моля да помогне. Трябва да съм обездвижен още 2 седмици. Нова ми е скъпа да купувам. Казаха, че са на размери - може и да се лъжа - моя крак е 42.5-43 номер за обувка. Та това е.
    Борислав Русенов - 0889593977

  • #2
    До: Търся лонгета за десен крак(глезен)

    Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
    От 10 дни съм с гипсиран десен крак - вероятно частично разкъсване на връзки при глезена. Тоя гипс ме побърква. Ако някой има лонгета за десен крак, моля да помогне. Трябва да съм обездвижен още 2 седмици. Нова ми е скъпа да купувам. Казаха, че са на размери - може и да се лъжа - моя крак е 42.5-43 номер за обувка. Та това е.
    Приятел ,работил съм 7 год.ортопедия и травматология и от оскъдните данни които даваш за състоянието ти ще ти кажа :
    1. Първо връзковите увреди на глезенната става-медиално и латерално не са шега работа-някои медицински школи ги оперират до шестия час така нар.реституцио лигаменторум(демек възстановяване на връзката напр Плевен)
    2. Второ -при поставяне на ригидна имобилизация като гипс се постига определена позиция на доближаване на отдалечените краища на скъсаната връзка един към друг с цел контакт и по добро възстановяване спонтанно(макар консервативното лечение да не е съвършенно в случая)
    3. Тези лонгети които масово се продават макар и с положителни страни(възможност за сваляне,хигиенизиране или дори едно почесване на засегнатия крайник) в твоя случай е неподходяща и вредна.
    4. И все пак ако намериш и я ползваш връзката няма да заздравее добре,ще получиш една ставна халтавост,т.е. едни абнормни движения ,които ще бъдат предпоставка за бъдещи подобни травми.
    5. Така ,че носи си доброто старо гипсче,ако има нещо ще ти правим компания.Успех.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      До: Търся лонгета за десен крак(глезен)

      Явно ще е с гипса още две седмици. За връзките вероятно не са скъсани ама кои да каже. Ще трябва да правя ЯМР след това. Уж положението не е много лошо. Надявам се на добър завършек. И аз ходих в Плевен на ортопед, защото в Троян е пълна трагедия.
      Борислав Русенов - 0889593977

      Коментар


      • #4
        До: Търся лонгета за десен крак(глезен)

        За да не отварям нова тема,някой може ли да ми препоръча ортопед в София.Става въпрос за 6-месечно бебе,трябва ни консултация дали със ставите му всичко е наред,доколкото знам се гледа на скенер или ехограф или нещо такова.

        Коментар


        • #5
          До: Търся лонгета за десен крак(глезен)

          Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
          За да не отварям нова тема,някой може ли да ми препоръча ортопед в София.Става въпрос за 6-месечно бебе,трябва ни консултация дали със ставите му всичко е наред,доколкото знам се гледа на скенер или ехограф или нещо такова.
          Търсиш д-р Васил Яблански Началник отделение ортопедотравматология в болница Токуда и му пращаш поздрави от мен.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            До: Търся лонгета за десен крак(глезен)

            Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
            За да не отварям нова тема,някой може ли да ми препоръча ортопед в София.Става въпрос за 6-месечно бебе,трябва ни консултация дали със ставите му всичко е наред,доколкото знам се гледа на скенер или ехограф или нещо такова.

            Привет
            Нашето дете го водихме при Д-р Драганов във ВМА. Кординатите които имам са от преди 3 години и не знам дали все още са актуални:
            Д-р Николай Драганов - детски отропед-травматолог
            Адрес: София, ул. "Г. Софийски" №3, Поликл. на Военномедицинска академия, каб. 111
            тел. 0898 503010

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X