Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

    Случи се на 13.09.2008г,в с.Румянцево. Като резултат от това, претърпях три коремни операции в Пирогов, както и една на лявата подбедрица- поставиха ми пирон, и една на дясната предмишница- поставиха ми планка.
    Коремните операции, възпрепятстваха в началото другите две, така че те бяха направени съответно на 06.10.2008г-на крака, и на19.11.2008г- на ръката.
    Всъщност проблема ми е, че до този момент няма никакво срастване, нито на костта на подбедрицата, нито на предмишницата. Лекарят, който ме оперира в Пирогов ми насрочи за 13.01.2009г приемане отново в Пирогов, за да ми махнат един от двата скрепителни винта, които захващат пирона към костта от горната страна (от долната е само един винт), защото според него костите трябва да се допрат, т.е. парчето от коста откъм коляното да се спусне надолу, докато се допре до долното.
    Не зная доколко добре го обяснявам, но нещо ми подсказва, че проблема ми е по-сериозен, а и нещо не ми е съвсем ясно. При положение че винтовете са два, които фиксират коста, как само с премахването на единия ще се освободи костта, за да се плъзне надолу?
    Проблема с ръката е подобен- няма срастване. Двете части на костта отново не се допират челно по цялото си сечение. Гледах ги на снимките.
    Просто съм объркан и не зная какво да правя.
    Имам нужда от съвет.
    Последно редактирано от cveti; 04-01-09, 14:03.

  • #2
    До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

    Костта ще се плъзне надолу, благодарение на околната мускулатура. Ако имаш притеснения относно правилността на лечението, потърси мнение от друг ортопед. Но това няма да стане виртуално в подобен форум.
    PS А и тази тема е за малко по-различни проблеми.

    Коментар


    • #3
      До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

      Аз си ходя с видичките и изобщо не ми пука. Казаха ми да отида на втора операция за изваждане. Отвърнах им, че няма да обеднее болницата с няколко пирона и че няма да легна втори път, освен ако пак не се натроша. Така че съвета ми е да си тупаш топката.

      Коментар


      • #4
        До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

        Много , много кофти пич..
        Не мога да ти помогна с нищо повече от добри пожелания и морална подкрепа.
        Зная много добре какво е.
        Един от коремните хирурзи е член на форума - Деян.

        Ти нямаш сраствания, аз пък страдах от точно обратното, прекомерно
        бързо и масивно срастване. Което доведе до други проблеми.

        Само недей да губиш надежда. Тия мъки ще свършат и после ще се сещаш
        с насмешка.

        Горе главата и не се предавай Дай някакъв телефон за връзка
        и ако успея след работа да мога да мина да те видя в болницата
        И да ти домъкна няколко списания OFF-Road BG. Помагат, изпробвано е
        не един път

        П.С. И аз си ходя с 2 рапидки в коляното

        Коментар


        • #5
          До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

          Не е мъдро да се ходи с винтове, които не са предназначени за оставане завинаги. Не мога да разкажа много подробности, но е свързано с естественото преразпределение на костната маса в зависимост от натоварванията.

          Във всеки случай, ваденето е по-скъпо от самите винтове.

          Коментар


          • #6
            До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

            Здравей колега и аз претърпях три счупваня на левия глез... твоята диагноза ме потресе . А и ако ти дам съвет това значи да те объркъм още повече . Венци малкия е прав горе главата и несеотчаивай . От мен по бързо въстановявъне.
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #7
              До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

              Над сервиза на "Голди" в Горна Баня е основната болница по ортопедия,...удължаване, ремонт и подмяна на крайници ако искаш иди там.....преди време ми смениха шарнир на Вампира ..... бедрена става на тъщата не е безплатно но са добри .
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

                Значи: 0888 25 48 79 ,тел на доктор Свилен Шидеров, мн. опит и добро отношение към"жертвата",дори и само за консултация-няма да навреди. Бая приятели са минали оттам.

                Коментар


                • #9
                  До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

                  Благодаря искренно на всички,които се отзоваха!!!!!
                  Ще се обадя на доктора,а също така ще се опитам да отида и в ортопедията в Горна баня.Зная че проблема няма да се реши "виртуално",и не съм и разчитал на това,а просто съм малко объркан и имам нужда от малко насока.Колкото до форума,причината е същата.....Този форум ми се стори подходящ,тъй като все пак търся помощ,но ако има по-подходящ,тогава ще попитам и там.
                  Зная,че всичко това един ден ще е история.Вярвам в това и съм благодарен че уцелях.Не зная каква е вероятноста и до каква степен да си възвърна един ден двигателните функций,но към днешна дата реално съм нещо като инвалид.
                  Колкото до офроуда-а......мотора ми беше,...да беше.......ендуро.....
                  карам един Т3 синхро,който може би някои от вас ще си спомнят отпреди няколко години в един излет до седемте рилски езера.....а и на някои други места....)
                  Още веднъж благодаря,че се отзовавате! Хубаво е усещането че не си сам!
                  П.С. Решен съм да направя всичко,което е необходимо за да се възстановя напълно.Още не зная какво,но всеки съвет ще ми е от полза.
                  телефоните ми са: 0897 442842 ; 0878 442842 ; 02 8453273
                  Последно редактирано от vip; 04-01-09, 17:48.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

                    А така човек
                    Нищо ти няма.. няколко месеца рехабилитация и си готов

                    Коментар


                    • #11
                      До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

                      Да и аз ти препоръчвам да отидеш до ортопедията в Горна Баня. Добри специалисти са там, от опит казвам.

                      Хайде стискаме ти палци да се оправяш!
                      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                      A2 (+)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

                        Моят съвет към теб ще е малко закъснял! Никога не ходи в Пирогов!!!
                        Преди няколко години си счипих ръката, отидох в Пирогов, при което ми сложиха пирон под ренген. След 50 дена чакане (не зарастваше) отидох в ортопедията в горна баня. Диагнозата беше Незарасване на костта поради неточно наметване и неичистване на няколко малки парченца кост и започнало срастване в ставата. Предложиха ми операция за наместване, която отказах. След няколко месечни рехабилитации започнах да си свивам пръстите докрай.
                        Задължително отиди на друг лекар за консултация.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

                          А някой пращал ли те е досега на физиотерапия?Физиотерапията има средства за стимулиране на калусообразуването,така че преди да решат да ти завиват или развиват винтове ти препоръчвам да ползваш нещо много по-щадящо!Успех с възстановяването!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

                            От всичко,което ми казахте до сега,стигнах до извода че е време да се поразмърдам.....
                            Утре тръгвам по доктори и физиотерапевти.Икакто изглежда ще трябва да започна с личната си лекарка.
                            Дано намеря правилните решения....

                            Коментар


                            • #15
                              До: Катастрофирах с мотоциклет. Имам нужда от съвет.

                              Здравей,
                              Да кажа първо имам си и аз контузии, патил съм си, но сериозни катастрофи с мотор не съм имал засега (да чукаме на дърво, засега само се наврях под един камион натоварен с пясък и се отървах само с "ощипване" от гумата по ръката и психическа травма ). Причината за контузийте ми е главно сноуборда. Преди 11 месеца в София на езерото Ариана отвориха парк със скок и парапети и т.н. и понеже си се занимавам с това си ходих да разпускам там. Обаче стана фал едната вечер излетях накриво и тръгнах да се "гмуркам" с глава към асфалта (прекалих със скороста към скока, а и снега се беше почти разтопил) и за да не си счупя главата, недай си Боже, или да си докарам поредния комоциум, реших да се подпра с ръце, обаче лявата не издържа и се счупиха двете кости на предмишницата, всичко беше на сол. Ужас, шок, болка. Имаше още няколко момчета там ама незнаеха как да реагират, а едното припадна от гледката. Добре че ме видяха едни приятели от Орлов Мост и ми помогнаха. Оперираха ме в Исул сложиха ми по 2 пластини на всяка кост. Доста време отне докато ми зарасна коста (още не е напълно поне допреди 3-4 месеца все още имаше лека пукнатина на външната кост). Все още ми е изключително ненадеждна ръката, много е слаба и си щракат костите честичко. Лекарите казаха "След 1 година ела да ги махнем пластините, ако желаеш, както прецениш". Още не съм решил как да процедирам. Преди месец срещнах на улицата едно момче с познатите белези на ръката и го питах още ли е с пластините вътре, той ми отвръща "От 9 години съм с тях не ми пречат ". Често имам доста некомфортни болки в ръката, от промяната на времето, от студ и т.н. Но мисля че не ми се ляга пак да ме оперират, освен ако не се наложи. Като реша окончателно ще ти напиша.
                              Един МНОГО ВАЖЕН съвет: Недей да правиш въртеливо движение с китката, преди лекар / терапефт да ти разреши. На мене ми отне 2-3 месеца да го направя, защото докато коста не зарастне като хората пак ще се размести, ще изкочи от пластините и кофти.
                              Пожелавам ти да оздравяваш бързо и извинявай но само за ръката мога да те посъветвам, надявам се за друго да не разбирам Както и на всеки го пожелавам същото. Другия ми съвет е в дадена ситуация, ако не изпитваш и грам страх, значи нещо не е наред, откажете се, не правете глупости че после се пати. Преценявайте нещата доколкото е възможно
                              Успех още веднъж.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X