Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за гнойна инфекция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съвет за гнойна инфекция?

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Съдейки по това, то всичко е наред.
    Даа...може върху хамериканската флора да се насложи и тайландска....
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #77
      От: Съвет за гнойна инфекция?

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Съдейки по това, то всичко е наред.
      След като се прибрах в България направих едни снимки,които никой не можа да разчете на 100% и да локализира точно какъв е проблема.Посетих Деян в Пирогов ,но на този момент нямаше изтичане на гной,просто последвах съвета му,а именно да се чака да зарасне или да се прояви на ново.За сега уж зараства,поболява от време на време,но нищо на 100%.

      Коментар


      • #78
        От: Съвет за гнойна инфекция?

        Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
        След като се прибрах в България направих едни снимки,които никой не можа да разчете на 100% и да локализира точно какъв е проблема.Посетих Деян в Пирогов ,но на този момент нямаше изтичане на гной,просто последвах съвета му,а именно да се чака да зарасне или да се прояви на ново.За сега уж зараства,поболява от време на време,но нищо на 100%.
        Аре стига бе!!! Още ли го влачиш този проблем????

        Коментар


        • #79
          От: Съвет за гнойна инфекция?

          Здравейте,включвам се по темата,защото баща ми има сходен проблем?
          Вие излекувахте ли гнойната инфекция и как?
          Ето историята :
          След счупване на тазобедрена става на баща ми беше поставен метален имплант.На 54г. е,епилептик(счупването е вследствие на припадък),хипертоник.Операцията мина добре,но се получиха някои усложнения-инфекция на пикочните пътища от катетъра и инфекция на кожата и меките тъкани в областта на оперативната рана.и двете инфекции бяха своевременно лекувани с антибиотици.иначе се възстанови,проходи,нямаше болки в крайника.Един или два месеца след лечението на инфекциите се появи гнойна фистула на оперативната рана точно на мястото,където му се получи първата инфекция на кожата и меките тъкани.Лекарите казаха,че е от останал оперативен конец.правиха инцизии и лечение с антибиотик-линкомицин.проблема се разреши за момента,но фистулата пак се появи,а конец така и не се показваше.така беше лекуван с антибиотици в продължение на месеци.освен фистулата не е имал други оплаквания като температура,болки или затруднения в движенията.ТЪЙ като проблема не се реши ни казаха да направим микробиологично изследване-резултата беше ентерококи и втора операция за изваждане на импланта.така като се извадело чуждото тяло от организма нямало повече да се появява фистула.да,ама не.и втората операция мина и малко преди да се свалят конците на същото място пак се появи.веднага се консултирахме с операторите,които казаха,че е съвсем повърхностно,пукнаха фистулата,назначиха амоксиклав и всеки ден ходехме на превръзки в болницата.Помолих ги да му направят контролна рентгенова снимка,попитах дали имат съмнения за остеомиелит или дали има възможност за отхвърляне на костната присадка,тъй като при втората операция на засегнатите части на костта е поставена костна пластика,но отговора беше отрицателен.така с антибиотика и превръзките щял да се оправи.да оправи се за момента,но ето че сега имаме отново същия проблем.Моля ви посъветвайте ме как да го решим,за да се разбере най-накрая от какво избива тази фистула.вече нямам надежда,че баща ми ще се оправи.След това многократно сме ходили в Пирогов-гнойно септина хирургия.Т ам му правиха две операции.На първата поставиха перли септопал и след три месеца ги извадиха,защото даде странини реакции на токсичност.Изписан е с диагноза остеитис феморис декстри.Пил е десетки видове антибиотици-линкомицин,клиндамицин,таваник,амоксиклав,сумамед,като клиндамицин и венозно му е прилаган,десетки пъти е инцизиран,поставяни са дренажи,десетки превръзки и шиене с конци,но тече и тече.Към момента това,което последно направихме е,че се обърнахме към ортопед-травматолог,който ревизира фистулата,взе материал за микролиологично изследване-стафилококи епидермидис,направихме отново рентгенова снимка и според него няма остеомиелит,няма секверсти на костта,дори каза че изглежда много по-добре на база предната снимка и последно ще се лекува с тейкопланин-антибиотик.От две години влачим този проблем всеки месец гной,антибиотици.Моля ви има ли лекар в София,който да го излекува.
          Дайте ми съвет.....

          Коментар


          • #80
            От: Съвет за гнойна инфекция?

            Неприятно. Подозирам две възможности - полимикроба флора и/или епителизация на фистулния ход с образуване на множество вътрешни джобове. Колегите явно са хвърлили доста усилия именно в тази насока...
            Според мен е въпрос на адекватна хирургична обработка в съчетание с удачна антибиотична комбинация - след коректна микробиологична диагноза.
            Много често се касае за резистентни на антибиотичното лечение микроорганизми.
            p.s. болният има ли нарушен глюкозен толеранс?
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #81
              От: Съвет за гнойна инфекция?

              Не знаем какво е глюкозен толеранс.Досега никой от лекарите не е споменавал това.Как се определя чрез някакво изследване ли?На последното ревизиране на фистулата ортопеда каза,че има джоб,постави локална упойка и чисти,чисти,докато накрая не каза-ето го фистулния ход и изтекоха множество гадости с кръв,после го заши,в момента вече конците са махнати и започнахме лечение с тейкопланин по 400 мг i.m.Ортопеда каза да сложим 14 инжекции.Смятате ли,че това лечение е подходящо.Първоначално ни изписа ванкомицин по антибиограма,за 10 дни 2*500мг,но после се оказа,че той не се поставял болус,а сама с бавна инфузия и после въпросния тейкопланин.Вчера личния лекар беше вкъщи,направи проба за алергична реакция,нямаше,постави и първата доза.Ето и микробиологията-S.epidermidis 10.5,amoxicillin-R,ampicillin-R,ampi/sulbac-S,AMOXI/CLAV-S,CEFUROXIME-S,Ciprofloxacin-R,Clindamicin-R,Penicilin-R,Vancomicin-S,linezreid-S.Само да добавя,че тейкопланин е глюкопептиден антибиотик,като ванкомицина.И пак да попитам дали смятате,че всичко необходимо е направено,ако не какво още да направим и къде и при кого?Много се страхувам за татко за крака му или да не се разпространи тази инфекция в целия организъм.Отчаяна съм....Вие хирург ли сте?Къде работите?Склонен ли сте да го прегледате и да го поемете за лечение или ако не някой Ваш колега...

              Коментар


              • #82
                От: Съвет за гнойна инфекция?

                здравейте,след проведенето лечение-хирургична обработка,антибиотик тейкопланин-15 инжекции,5 дни цефуроксим през устата раната продължава да чете.Към кой лекар в софия да се обърнем за поставяне на диагноза и лечение?

                Коментар


                • #83
                  От: Съвет за гнойна инфекция?

                  Към Еньо Миланов - билкар. Той оправи такава дълго незарастваща рана на мъжа ми. Преди това беше около 8 месеца по болници, превръзки и т.н. процедури и се превърна в една торба с лекарства, а ефект - никакъв. Лечението е с билки, ефектът на подобрение започва след около месец. В нашият случай за около 2 месеца раната се затвори напълно. От тогава минаха вече повече от 5 години и рецидив не е имало.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Съвет за гнойна инфекция?

                    може ли да ми дадете малко повече информация за раната на мъжа ви,на коя става е била крак,ръка,имал ли е прекарани операции като моя баща,засягане на самата кост изобщо с каква диагноза е бил,освен това искам да попитам в какво се състои лечението-ходи се при него,разказва се случая и назначава съответното лечение с билки и мехлеми или се ходи периодично,защото доколкото разбрах той живее в симеоново,приема ли събота и неделя,скъпоструващо ли е лечението?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Съвет за гнойна инфекция?

                      лично го познавам ЕНЬО МИЛАНОВ-приема нон стоп ,но билките са еднакви за всички болести,пробвал съм ги, ефекта...........

                      Коментар


                      • #86
                        От: Съвет за гнойна инфекция?

                        да си призная и аз съм малко скептично настроена към този вид лечители,но когато вече почти две години се влачиш по болници и традиционната медицина не помага и баща ми се отрови от антибиотици съм склонна да опитаме и това,ако и това не помогна поне няма да навреди.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Съвет за гнойна инфекция?

                          да така е -няма да навреди ,но от бивш летец -билкар ,малко скептично

                          Коментар


                          • #88
                            От: Съвет за гнойна инфекция?

                            така е,но вече и на лекарите гледам скептично,обиколили сме цяла софия,толкова специалисти,някои от тях видни в областта и нищо и нищо.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Съвет за гнойна инфекция?

                              жена ми работи в здр. касата и е много отворена-не,че ми е жена,кажи какъв лекар ти трябва и ще ти намери точния доктор

                              Коментар


                              • #90
                                От: Съвет за гнойна инфекция?

                                Първоначално публикуван от stefka2008 Преглед на мнение
                                може ли да ми дадете малко повече информация за раната на мъжа ви,на коя става е била крак,ръка,имал ли е прекарани операции като моя баща,засягане на самата кост изобщо с каква диагноза е бил,освен това искам да попитам в какво се състои лечението-ходи се при него,разказва се случая и назначава съответното лечение с билки и мехлеми или се ходи периодично,защото доколкото разбрах той живее в симеоново,приема ли събота и неделя,скъпоструващо ли е лечението?
                                Беше на левия крак над глезена първоначално, а после обхвана крака почти до средата на прасеца. Костта не беше засегната. Правиха му хирургически прочиствания на "джобове", слагаха му нещо, което наричаха изкуствена кожа /говоря дилетантски, защото не разбирам от медицина/, правиха някакви нагревки, през цялото време беше на превръзки ежедневно и пиеше антибиотици и някакви други лекарства. Правиха му и някакви посявки. Може и да пропускам нещо, защото много неща се направиха от страна на лекарите. Лежа първо в Бургас на 2 пъти, после при проф. Захариев в София /там откара около 20 дена/. Диагнозата до последно не беше ясна, но повечето доктори смятаха, че всичко е започнало от т.н. "червен вятър". Имаше и леко завишена захар, но глюкозният толеранс беше в норми. През това време, на други места по тялото също е получавал наранявания, но те си зарастваха съвсем нормално, като на всеки здрав човек.
                                Лечението при Еньо е евтино, в сравнение с другото. Не помня съвсем точно, но билките бяха нещо от порядъка на 10 лева, а мехлемът и той горе-долу толкова. Прегледът е безплатен, прави ирисодиагностика, която се оказа учудващо точна. Приема по всяко време, стига да се обадиш предварително и да се разберете. След като извърши първоначалния преглед и ни даде билките и мехлема, сме се чували по телефона за хода на лечението и отидохме на контролен преглед след около 3 месеца.
                                Не съм му рекламен агент, споделям всичко това единствено с желанието, ако мога, да съм ви полезна, защото знам какво е...Освен това не пречи да си продължите с традиционните лечебни мероприятия, а билковото да го правите като един вид спомагателно. Желая ви успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X