Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за гнойна инфекция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за гнойна инфекция?

    Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
    Нямах идея, че медицината от наука се е превърнала в занаят. Да ме прощава sparkybg, но думите на Стефан в посока на българските лекари - "слабограмотни, тъпи и не знаят занаята", не мога да ги възприема, като нищо друго освен арогантност. Да, трябва да му се признае, че накрая някак неумело е опитал да замаже това впечатление с - "Но се гордея че познавам тях, а не чалгаджиите от спешно отделение", но това аз го възприемам, като още по-обидно. Значи, слабо грамотни, тъпи и не знаещи занаята, но все пак има и по-зле от тях.
    Струва ми се, че да преценяваме грамотността на друга професия, която ние нямаме е най-малкото некоректно.
    Абе хора, вие за понятието "иронизиране" не сте ли чували? Пак ви казвам - не четете това, което първосигнално и по инерция ви карат мозъците да четете. Четете написаното, по смисъл. Прочетете го ако трябва по 5 пъти, и сами ще се усетите най-накрая. Пък ако пак не се получи, прочетете му всичките мнения по нястоящата тема.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за гнойна инфекция?

      Да уточня - изказването на Стефан не е арогантно или обидно към българските лекари и администрацията на Форума няма да взема мерки по този повод. Ако някой мисли другояче, моля, да преговори уроците по текст и стил в българския език.

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за гнойна инфекция?

        Да, изясни ми се Вашата идея, къде ми е мястото/всички сме равни, но някои сте по-равни/във Форума. И притчата за свещената крава съм я чел, и то на български език.
        Съжалявам, че съм БГ лекар, спечелил по етичен начин спор в темата/четете внимателно, само в интерес на пострадалия/, и отговора Ви беше "иронизирана" похвала! Ако това е начина да го покажете, спирам да пиша/а не се и натискам!/
        Сещам се за една друга тема "...за дебилите, пребозали с американско кино",от същия автор, в същия изискан, недостижим за мен стил. Та понеже в горната тема съм нежелан, да кажа нещо по тази: предпочитам "Младите лъвове" на Ъ.Шоу пред "Разораната целина" на Шолохов, и съм горд, че и синът ми мисли така! Бъдете здрави!
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за гнойна инфекция?

          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          Да, изясни ми се Вашата идея, къде ми е мястото/всички сме равни, но някои сте по-равни/във Форума. И притчата за свещената крава съм я чел, и то на български език.
          Съжалявам, че съм БГ лекар, спечелил по етичен начин спор в темата/четете внимателно, само в интерес на пострадалия/, и отговора Ви беше "иронизирана" похвала! Ако това е начина да го покажете, спирам да пиша/а не се и натискам!/
          Сещам се за една друга тема "...за дебилите, пребозали с американско кино",от същия автор, в същия изискан, недостижим за мен стил. Та понеже в горната тема съм нежелан, да кажа нещо по тази: предпочитам "Младите лъвове" на Ъ.Шоу пред "Разораната целина" на Шолохов, и съм горд, че и синът ми мисли така! Бъдете здрави!
          Каквото сам си направиш, никоя висша сила не може да ти направи.

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за гнойна инфекция?

            Моите уважения giorgio, но смятах, че не е нужно да познаваш някого или да те познават за да имаш право на собствено мнение в този форум или ти си на друго мнение? Още по-любопитно ми е, че само модератори нападнаха мнението ми и някак като, че ли започна да става лично?! Моля да ми простите невежеството в посока Стефан и благородното му занимание с поддържането на доброволни начала на медицинска техника, за което предавам от тук уважението си и като човек и някогашен пациент. Простете господа модератори, но не разбирам, как човек четящ неговият пост без да познава него и дейността му ще разбере, че се е опитал да иронизира?! Може би, ако иронията бе в кавички щеше да е по-ясно за нас невежите!
            "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за гнойна инфекция?

              Включвам се със закъснение за което се извинявам.
              Колега Hamilton, ако прецениш мога да те свържа с лекар на място. Лично аз не мога да преценя дистанционно тежестта на актуалното ти състояние (въпреки приложените снимки).
              Написаното в книгите не е от мен (това за ,,преценката на Форума") - повечето от нас учат по тях. В тази връзка освен остеомиелит мога да добавя още куп ,,бомбастични" диагнози, като например некротизиращ фасциит - все ,,екзотични" усложнения на неадекватно лекувани ,,банални" инфекции.
              p.s. изказването на Стефан си е умело иронизиране и аз го възприех точно като такова на пръв прочит - лично мое мнение.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за гнойна инфекция?

                Предлагам да се съсредоточим върху темата. Аз лично се извинявам ако съм засегнал коегата doc_vd - обичам фактологичните спорове и за момента си стоя на позицията.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за гнойна инфекция?

                  Айде сега ... Естествено че се подигравах. И естествено че похвалих. Именно българските лекари. След толкова години по болниците, отлично знам че могат и невъзможното. За разлика от разглезените си чужбински колеги.
                  Просто не знаех, че в среда от такива специалисти, трябва да предъвквам и обяснявам всяка фраза.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за гнойна инфекция?

                    Простете дързостта ми господа модератори, но къде изчезнаха последните три мнения, на Пенчо /който ме подкрепи/, на emanuilis /който се извини на dok_vd/ и на Стефан /което бе интересно да се прочете/? Струвам ми се с нищо не са нарушили правилата във форума или пък е някакъв вид цензура?!
                    "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за гнойна инфекция?

                      Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
                      Моите уважения giorgio, но смятах, че не е нужно да познаваш някого или да те познават за да имаш право на собствено мнение в този форум или ти си на друго мнение? ...
                      Не разбрах кой кого познава и какво общо има това с правото на мнение. Не разбрах и какво значение има, дали съм модератор, или обикновен потребител... или като съм модератор, може би нямам право на собствено мнение?
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за гнойна инфекция?

                        Уважаеми колеги, много ми се ще, когато някой от вас пише нещо, да го прави за да бъде полезен, без оглед на това, дали този друг ще му отговаря тук, или след години анонимно ще прочете мнението му... Това е и единственото важно..., което би следвало да ви касае... Само и единствено, това доколко, как евентуално, ще сте полезни... А това дали ще докажете ли на някой нещо, или пък ще се изявите, не би следвало да ви интересува... Заобиколени сме ежедневно от много злоба, доказвания, надпревара, надлъгване и ръгане с лакти... Оставате тези неща, опитайте се поне тук, да се отърсите от манията да доказвате на някой нещо... Просто се стремете да бъдете полезни... и не се засягайте от това, че някой не споделя вашето мнение... Дали сте прави или не, не е важно, важното е, само стремежът да сте полезни...

                        Аз намерих за себе си полезни неща в тази тема, оставете настрана другото...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за гнойна инфекция?

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Уважаеми колеги, много ми се ще, когато някой от вас пише нещо, да го прави за да бъде полезен, без оглед на това, дали този друг ще му отговаря тук, или след години анонимно ще прочете мнението му... Това е и единственото важно..., което би следвало да ви касае... Само и единствено, това доколко, как евентуално, ще сте полезни... А това дали ще докажете ли на някой нещо, или пък ще се изявите, не би следвало да ви интересува... Заобиколени сме ежедневно от много злоба, доказвания, надпревара, надлъгване и ръгане с лакти... Оставате тези неща, опитайте се поне тук, да се отърсите от манията да доказвате на някой нещо... Просто се стремете да бъдете полезни... и не се засягайте от това, че някой не споделя вашето мнение... Дали сте прави или не, не е важно, важното е, само стремежът да сте полезни...

                          Аз намерих за себе си полезни неща в тази тема, оставете настрана другото...
                          Съгласен съм, но избирателния и предубеден подход при затриването на мнения, не мисля да помага.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за гнойна инфекция?

                            Първоначално публикуван от Ivan_Botevgrad Преглед на мнение
                            Живовляк няма нищо общо с Дебела мара това е лека за краката за два дни тиа възпаления няма да ги познаеш.. А ако ти пратя в саксия .
                            Вероятно имаш предвид семпервивум.
                            http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...w=1073&bih=642

                            Продават ги в градинските центрове, така, че вероятно може да си го купи и там. Като бяхме деца, баба ни лекуваше с него - от порязан пръст до възпалено (от водата в реката) ухо . Много е полезно.
                            Но това е просто мнение за растението. Мнение за лечението на питащия естествено нямам.
                            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за гнойна инфекция?

                              Моля, колегата hamilton, да сподели какво стана с раната. Надявам се да е зарастнала!
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за гнойна инфекция?

                                За съжаление не е.Пак ходих в болница на преглед,едвам ги склоних да ми направят поне рентгенова снимка за да се види дали няма инфекция на коста,слава богу няма.Но за сметка на това гнойчица продължава да има,но за тях съм ок.Потърсих това растение "Дебела мара",намерих го,но растяло само пролетта,сега го издирват дали не е останал в някой градински център.Та к'во да ви кажа хора американските лекари....са си тежък случай
                                Аз немога да се върна в Бг.по рано от един месец,продължавам да го промивам каналите с кислородна вода и след това ги пълна с йодсептадон,за нищо друго не се сещам,а незнам дали е правилно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X