Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с коляното и офроуд планове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с коляното и офроуд планове?

    Здравейте ! След едно падане и лято с доста планински преходи се оказах с някакъв проблем с коляното . Единият лекар натиска за артроскопия заради скъсан менискус, другият казва, че е възпален хрущял и ще мине от физиотерапия. Приемам съвети за изпитани специалисти в София или Варна. За това лято планирам да пробвам каране на АТВ, крос мотор или планинските офроуд колелета - зависи как ще решим с компанията. Въпросът е, че предполагам вибрациите и сътресенията пречат? Ще се радвам да споделите опит и мнения, благодаря !

  • #2
    Преди 10-тина години си ударих коляното доста лошо. 2-3 години по-късно се обади травмата, чувствах болки и дискомфорт. Ходих по лекари, пих някакви хапчета, мазах с мазила и отшумя. От тогава насам понякога отново имам леки болки, но просто съм го приел, че вече ще е така...
    Та не го мисли, ако не ти пречи на нормалните дейности от живота.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Като ще се самолекуваш поне кажи години, килограми, заболявания, стари травми, професия ( начин на живот), те такива дреболии.........
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        Ако имате съмнения за сериозна травма препоръчвам консултация в клиниката на д-р Хубенов. Бързо ще намерите контакти в Гугъл. Оперирал ми е и двете колене през 15 години и още карам ски
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          Всичко зависи от състоянието,болки,отоци и т.н.Атроскопията е визуален оглед на колянната става и евентуално отстраняване,или в някои случаи зашиване на менискуса.Вариант е и първо да се направи ЯМР и после да се решава,аз лично така постъпих,макар че трима доктори прочетоха три вида диагнози.Мен също ме оперира Хубенов,преглеждаше в Драгалевци .Преди десет години ми сложи нова предна кръстна връзка и все още гоня топката.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Като ще се самолекуваш поне кажи години, килограми, заболявания, стари травми, професия ( начин на живот), те такива дреболии.........
            Няма да се самолекувам, имам ЯМР и консултация с лекари ортопеди. Чух какви ли не диагнози - освен скъсан заден рог на менискус, другата е плика синдром. Преди 2г ударих коляното, малко оток и синина, мазах 2седмици и мина. До тогава имах физическа активност по 1 час почти всеки ден ( бягане + упражнения), после рязко намаля, донякъде заради Ковид, донякъде заради травмата. Миналото лято правих няколко планиски прехода, последния 14км с голяма денивелация и от тогава пак се появи проблема - особено по стълби или като нося багаж. Затова правих и ЯМР. Наднормено тегло нямам - под 55кг съм. Правим планове за лятото и се чудя, забраниха ми да тичам, катеренето също не е особено препоръчтелно. С джипа си ходим офроуд, но отдавна се каним да пробваме с АТВта и крос мотори. Ако товари много крака обаче ще се насоча към нещо друго предполагам. Все пак всякакви съвети ще са ми добре дошли - за специалисти, физиотерапия, наколенки, упражнения

            Коментар


            • #7
              За доктор не знам,далеч съм от там и проблем с коляното спомогна за това.

              За планинско колооздене препоръчвам LEATT 3DF Хибрид EXT
              За ски - DonJoy Armor
              За мотокрос - Mobius X8

              Не съм доктор,прост ползвател съм,коляно мое нямам от 20 години,парче титан е,като на Татра полуоската😝
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X