Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

    Здравейте. При мен всичко е наред. Благодаря отново и отново на всички които откликнаха на темата и съчустваха на болката ми. Благодаря на Венцислав Петров който ме запозна с такъв кадърен лекар като ЕМО. Благодаря и на семейството си което ме подкрепи в онзи труден момент. Не бих желал темата да се затваря защото благодарение на тази тема много хора разбраха истината за проблемите и болките в кръста но ако модераторите преценят могат да я затворят .

    Коментар


    • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

      Ако не катастрофа или подобно,не трябва да правите операция на гърбичен стълб,тое неврологична болезн,трябва интервак,иглотерапия,кални бани итн.

      Коментар


      • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

        Мноооого ,,умно" и опасно, за съжаление.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

          Емо, остави малко място и на естествения подбор...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Емо, остави малко място и на естествения подбор...
            Eй kulagineu аз съм Костадин Рачков и заставам с името си пред теб и ти заявявам да не приказваш глупости и простотии и да не объркваш хората с твоите"вудо" глупости . Достатъчно се изговори по темата не ги обърквай и заблуждавай отиди при ЕМО поговори с този ЧОВЕК и разбери за какво става на въпрос. Ако ти е неудобно срещни се с мен и щи разбереш и ще видиш чудесата които е сътворил този златен човек

            Коментар


            • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

              Да взема да я побутна тази тема.

              Малко предистория.
              Баща ми е трети месец с болки в дясната лопатка (плешка) и тръпнене на дясната ръка и пръстите.

              Ходи по Плевен за седмица на лечение, ама нищо, разни инжекции, системи, масажи и там подобни, но уви нищо. Като преди това му бяха изписали дипрофост няколко инжекции, за вкъщи.

              След това отидохме до Авис Медика - Плевен да му направят скенер. Там бил ново поколение, модерен и т.н. Той не се нави за ядрено магнитен резонанс понеже има страх от затворени помещения.

              Та от там от изследването излезе това:

              КТ - Находка: От представените 3D реконструкции липсват данни за добавени шийни ребра. Съхранена шийна лордоза. Дегенеративни промени в интервертебралните стави.

              На ниво C4-5 липсват КТ данни за дискова херния и протузия. Свободни спинален и интервертебрални канали. Дегенеративни промени в интервертебралните стави.

              На ниво C5-6 се скенирра дискова портрузия с компресия на дуралния сак и частична двустранна неврофораменална стеноза. Дегенеративни промени в интервертебралните стави.

              На ниво C6-7 се скенира парамедианна към фораменална доскова херния в дясно със стеноза на рецесуса и десния интервертебрален канал. Дегенеративни промени в интервертебралните стави.

              Заключение : Дискова протузия на ниво На ниво C5-6. Парамедианна дискова херния на ниво C6-7 в дясно. Шийна остеохондроза и спондилоартроза.

              Провел изследването: д-р Ц. Балтова и д-р И. Василев

              Т.е. дискова херния на шийни прешлени.

              Ходихме за консултация (преглед, мнение) в Св. Иван Рилски, както и в Токуда. И на двете места неврохирурзите казаха: Операция и импланти на мястото на диска, като все пак държат да се направи ЯМР за да преценят дали два диска ще трябва да сменят/имплантират.

              Обяснили са му че единия диск между прешлените бил пукнат
              .
              От Токуда му обяснили, че била лесна операцията

              Както и да е, за подобно нещо си трябва добре да се обмисли преди да се оставиш в ръцете на някой да реже с възможности да те остави жив труп или само труп.

              Та тогава така и така бяхме в София, та го оставих при един човек за няколко процедури иглотерапия.
              Но за съжаление и от нея нямаше ефект.


              Колко повече чета из нета за подобни случки, толкова по-объркан и нерешителен ставам.

              От миналата година само във Варна (св. Анна) слагали някакви динамични импланти с които не се налагало да носиш яка на врата и съответно произлизащите от нея неприятности (все пак 2-3 месеца я носиш)
              От токуда му казали, че 3-4 дена след операцията го изписват и едва ли не всичко е птички и цветенца, като за яка не са споменавали.

              Така и не съм на ясно какви импланти други слагат .

              Ето една статия за динамичните импланти
              http://www.varnautre.bg/2012/12/11/1...diskova_hernia

              За другата седмица сме записали 10 дена за процедури в Павел Баня, да видим какво ще излезе.

              Но силно се съмнявам да има подобрение, та все пак разучавам за добър екип/неврохирург , някакви насоки и т.н.

              Стана доста дълго, но ще съм благодарен за някакви насоки.



              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                Здравейте!От Варна съм и искам консултация с вас.След ЯМР неврохирург от МБАЛ Света Марина Варна директно иска да лягам под ножа,а аз все още не съм преминавал никакво лечение- за първи път сериозно ми се обади кръста .Имам някои въпроси лично към вас,ако е удобно моля за ваш мейл където да опиша случая си или директо трябва да се срещна с вас?
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                  Здравейте Емануилис!
                  Писах Ви на лични, но тъй като се регистрирах днес и не съм много наясно с правилата на форума незнам дали съм успяла да Ви изпратя успешно съобщението си и Ви пиша и тук в тази тема.
                  Отчаяно Ви моли за помощ една самотна майка.
                  Казвам се Биляна Колева, на 32 години съм от Димитровград.
                  От 2004 година до 2010 година съм претърпяла 4 операции за дискова
                  херния на L5 S1.Имах оплаквания от болки ниско в кръста от дясната
                  страна и десния крак, които започнаха по време на бремеността ми през 2001 година. През 2004 година ме оперираха на ниво L5 S1 вдясно, но една година след това получих рецидив на дисковата херния на същото ниво L5 S1 в дясно. Последваха втора и трета операция през 2006 година и 2010 година които бяха извършени погрешно от лявата страна на гръбначния ми стълб, където аз никога не съм имала оплаквания. В резултат на това, получих силни болки и от лявата
                  страна - ниско в кръстa, отиващи към слабините, тазобедрената става, вътрешната част на бедрото и по целия крак до стъпалото, като също имам и почти постоянно изтръпване на целия крак,особено,когато съм седнала. На четвъртата операция ми беше махната
                  херния на ниво L5 S1,но само вдясно. Сега имам силни болки вляво, които не се влияят от никакво консервативно лечение - нестероидни противовъзпалитрелни лекарства,кортикостероиди, опиоидни аналгетици, антиепилептични лекарства, както и антидепресанти.Болката в ляво е от юни 2010г.след извършената ми трета операция, постоянна е, не мога да стоя седнала, нито права, боли ме дори и при покой.На направеният Ядерно-магнитен резонанс се видя,че нервното коренче L5 е обхванато от сраствания,но има съмнения и за дискова херния,както имаше и рентгенологични данни за спондилодисцит, но беше отхвърлено от неврохирург .Почти никой в БГ не се ангажира да ми помогне, но в същото време ми отказват и лечение чрез операция в чужбина. Бях се консултирала в нета с професор в Германия и неговото мнение е операция за почистване на срастванията и декомпресия на нервното коренче от ляво на нива L4 L5 (понеже там също има увреждане на гръбначният диск и прешлен) и L5 S1, и укрепване на двете нива, чрез метода спондилодеза. Незнам как да живея с тази постоянна болка, непоносимо е..Ако се съгласите да ме консултирате, ще съм Ви много благодарна и мога да Ви изпратя изследването с ядрено-магнитен резонанс или каквото предложите Вие.Благодаря Ви предварително!Бъдете здрав!

                  Коментар


                  • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                    Отговорих, на ЛС.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                      Реших да се разпиша и аз в тая тема.Отдавна я следя,но ето,че сега ми се отдава възможност и да пиша.
                      Имам дискова херния от около 9-10 години.Тогава бях на 17-18 сега съм на 27 години.
                      Получи се от прекомерна работа в комбинация с неправилни тренировки във фитнес залата.
                      Допълнително височината ми от 190см в комбинация с тогавашното ниско тегло си казаха думата.
                      Но както и да е.Това е миналото.
                      От както разбрах за хернията профилактично посещавах санаториума в Павел Баня,а при по сериозни болки се прибягваше и до инжекции.
                      Криво ляво бутах я до сега.Работата ми е свързана с постоянно вдигане на тежко,изкачване на стълби и т.н. противопоказни за болестта дейности.
                      Тази пролет за да е пълна картината паднах от една от тези стълби и счупих няколко ребра.
                      И това го оправих с времето.Но въпреки всичко тъй като знам,че с настъпване на зимният период нещата отново ще се обърнат и болката ще се завърне съм решил да взимам някакви превантивни мерки.Преди няколко дни направих и ново изследване.
                      "МРТ на лумбосакрален отдел на гръбначен стълб"-цитирам дословно от документа.За "непросветените" да кажа,че си направих магнитнорезонансна томография.

                      Ето и разчитането дословно:

                      Изгладена физиологична лордоза.Хоризонтиран сакрум.
                      На нива Л1-Л2 и Л2-Л3 остеохондрозни промени,без данни за значими дискови протрузии.Фасетна и лигаментарна хипертрофия.
                      На ниво Л3-Л4 остеохондрозни промени.Малка медианна дискова протрузия.Фасетна и лигаментарна хипертрофия.
                      На ниво Л4-Л5 остеохондрозни промени.Циркумферентна дискова протрузия ангажираща двустранно неврофорамените.
                      Фасетна и лигаментарна хипертрофия.
                      На ниво Л5-еС1 остеохондрозни промени.Циркумферентна дискова протрузия,ангажираща двустранно неврофорамените.
                      Парамедианна дясна дискова херния с вкалцявания.

                      Конус медуларис и кауда еквина без данни за патологични промени.
                      Не се визуализират патологични промени в сигналната характеристика на костният мозък на телата,дъгите и израстъците на прешлените.


                      Предварително се извинявам ако съм написал нещо погрешно,но терминологията ми е доста чужда и не е било нарочно.
                      Разчитането е направено от направилият МРТ Д-р Костадинов.
                      Не съм се консултирал с друг лекар след това тъй като беше преди ден,два и все още не съм имал тази възможност.

                      Специално към emanuilis ще бъда много благодарен,ако може да разясни както точно са в момента при мен нещата,но на малко по "прост" език.

                      Да се върнем и към това което съм решил да правя и защо реших да пиша.
                      Тъй като ме посъветваха многократно да се насоча към укрепване на мускулатурата на гърба реших,че е време да ги послушам.
                      Но преди да го направя е хубаво да се чуе още някое мнение.То никога не е излишно,а и не се знае кой може да даде полезен съвет.
                      Какво и как да предприема.Кое ще навреди още и кое ще помогне.
                      Мисля си за гребен тренажор в комбинация с комбиниран уред за набирания,коремни преси и т.н. упражнения.
                      Дали би ми се отразило добре как мислите?
                      Поздрави на всички и бъдете здрави!
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                        Отговорих, на ЛС, отново.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                          ми аз се оперирах в Токуда на шийните прешлени и след това съм добре няма болка и нямам изтръпвания

                          Коментар


                          • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                            ,,Ми" странно първо и единствено мнение в целия форум...
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                              Е да е странно,да е странно пък колко да е странно.Реклама като реклама.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Операция на дискова херния + имплант, моля за съвет?

                                Здравейте,
                                Отдавна следя темата и най- накрая се реших да пиша и аз в нея.
                                Ще съм много благодарен за мнение и съвет от emanuilis и да го помоля- по кой начин му е най- удобно да се свържа с него.
                                На 46 години съм. От десетина години имах "леки" проблеми с кръста-по 2-3 пъти в годината се схващах и трудно даже си обувах обувките, но всичко се оправяше за 3-4 дни. Всичко се оправяше от само себе си- даже не пиех лекарства. Но миналата година нещата не протекоха така. Пак схващане- мина 1 месец, а подобрение няма. Отидох на невролог, който ми предписа лекарстваза пиене и ми би Diprofos- общо 3 бр. през ден. Ренгенова снимка, по която не се виждат проблеми. И така....още 1 месец. На стол като седна, не мога да стоя повече от 15 минути. Болки силни в седалището- отдясно. Болки в гръбнака долу ниско и на около 5-6 пръста от дясната му страна- където е "кокала" и като го разтривам с пръсти "хруска". А вечер започваше "големия зор". Десният крак направо изгаряше през цялата нощ и отпускаше чак сутринта. И когато вече не можех да стъпвам на пета и като ходя, десния крак да не мога да го контролирам от коляното на долу-пареза на стъпалото- се паникьосах сериозно. След това нещата се развиха бързо- ЯМР, операция. После физиотерапии, гимнастика в къщи, лекарства за възстановяване. И така точно 8 месеца. И тъкмо мислех, че ми е разминало и си "повярвах" -положението май започва да се повтаря. Болката в седалището отдясно е същата. Вечер не мога да лежа по гръб и мога да заспя само ако се обърна наляво.Ако започне и парещата болка в десния крак- лошо !
                                Ето и разчитането от преди 9 месеца:
                                Начално изглаждане на лумбалната лордоза. Начални дегенеративни промени. Нормален интезитет на сигнала на лумбалните прешлени в Т1 Т2 за възрастта.
                                На ниво Л 2-3 данни за начална дискова протрузия. Начално ангажиране на двата рецесура и неврофорамените. Без компресия на двете коренчета.
                                На ниво Л 3-4 данни за протрузия на диска. Тя е асиметрична и повече вляво. Начално ангаж на левия неврофорамен. Свободен десен неврофорамен. Начална компресия на двете коренчета от дисковата протрузия.
                                На ниво Л 4-5 данни за протрузия на диска. Двата рецесура и неврофорамените са ангажирани от дисковата протрузия. Дискова херния в областта на десния рецесур. Тя е с добре изразена краниална пропация. Компресия на двете коренчета от протрузията.
                                На ниво Л 5-Ес1 данни за дискова протрузия. Началмо ангажиране на двата рецесура и неврофорамените. Начална компресия на двете коренчета.
                                Заключение: Дискова херния на ниво Л 4-5.
                                ОТ ЕПИКРИЗАта (преписвам) : Оперативна интервенция: Операция : код: МКБ 9 80.51 ексцизия на интервертебрален диск.
                                ОПЕРАТИВНА ИНТЕРВЕНЦИЯ:ОИА.Полфраментирана, екстериоризирана дискова херния с тежка компресиа на Л5 коренче.
                                Стана много дълго, но ще съм благодарен за всякакви съвети и напътствия !
                                Благодаря предварително !
                                Поздрави на всички и бъдете здрави !

                                Последно редактирано от STROIL; 21-01-14, 08:18.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X