Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зърнен спирт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зърнен спирт

    След като поумувах дали да не я сложа тая тема в раздел "Криминална хроника", реших да спазя добрия тон и да я сложа тук. С три думи- търся зърнен спирт. С една дума- НЯМА. С повече думи:
    Моя приятелка се възстановява от тежко заболяване. Обръща сериозно внимание на здравето си, интересува се от народна, интернационална и всякакви медицини, хомеопатии и т.н. Преди години изнамери някаква американска рецепта за някакъв екстракт от билки, но за успешното приготвяне на илача, авторът строго препоръчва зърнен спирт. Понеже аз се водя човек с познания, връзки и какво ли не в химическите среди (аз не знам защо околните ми лепнаха тоя етикет) бях натоварен да намеря въпросната пущина. Ся... между нас да си остане, при 97 % алкохол, едва ли има значение, дали тоя алкохол е добит от грозде, картофи, зърно или трици. Вероятно "изискването" идва от факта, че рецептата е стогодишна и, както казах, американска. По онова време, ония са нямали друг по- достъпен алкохол. Може да е и грешен превод... можем да гадаем. Такааааа, запретнах аз ръкави, да оправдая доверието. Питам, разпитвам, навсякъде греда. Има винпроми, дето го ползуват, ама не продават. След два месеца лутане, няколко телефонни разговора шепнешком, предупреждения да съм сам и кви ли не простотии, в една закътана уличка, в едно закътано село, един съмнителен тип ме снабди с жадуваното шише. 10 л, щото по- малко не можело. Метна го в багажника, взе парите и потъна из задните дворове. Не ме остави да почерпя поне, едвам му благодарих, ама чу ли ме- не знам. Припомням, това беше преди десетина години.
    Сега съм със същата задача и съм на ръба на псувните. Искаш да си купиш нещо, а се оказва, че е по- лесно да го откраднеш? Съгласен съм да си платя пазарната цена и акциза, а съм принуден пак да влизам в някакъв измислен екшън, със съмнителни екземпляри, шепнещи неразбираеми неща, оглеждащи се като подгонени сурикати...все едно ще укриваме труп.
    Някакви идеи как да се снабдя с 2-3 литра чист зърнен спирт?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: Зърнен спирт

    Може би ако направиш двойна -тройна преварка на марково хубаво уиски ще добиеш зърнен спирт.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Зърнен спирт

      Ако обещаеш да си послушен през тази година ще те науча как да си го правиш. Да речем, че и от екстракти и настойки поразбирам и тук мога да подскажа.

      Коментар


      • #4
        От: Зърнен спирт

        Михов, по принцип, има начин и от сажди да се получат диаманти, само дето иде леко нерентабилно. Предлагаш ми, меко казано, вандалски начин за добив. Дали няма да ти дойде нещо по- природосъобразно наум?
        Ице, това с дестилацията го забравям. Откраднаха ми двесталитровия казан от село, барабар с кавука.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Зърнен спирт

          Влагай по-широк смисъл в думата "правиш", не винаги означава произвеждаш. Всъщност до офиса ти има аптека, просто слез и си купи, там е около 8 лв. литъра.

          Коментар


          • #6
            От: Зърнен спирт

            Спиритус вини 97 % има и в магазина за химически реактиви и стъклария, ама не е зърнен. Рецептата иска зърнен, не ме питай защо, обяснил съм подробно. Настойките си ги ползувам, като реша да си правя пелин за 5 минути.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #7
              От: Зърнен спирт

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Спиритус вини 97 % има и в магазина за химически реактиви и стъклария, ама не е зърнен. Рецептата иска зърнен, не ме питай защо, обяснил съм подробно. Настойките си ги ползувам, като реша да си правя пелин за 5 минути.
              Това 97 е максимум 95,5 и ... кое те кара да мислиш, че не е зърнен.

              Коментар


              • #8
                От: Зърнен спирт

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                След като поумувах дали да не я сложа тая тема в раздел "Криминална хроника", реших да спазя добрия тон и да я сложа тук. С три думи- търся зърнен спирт. С една дума- НЯМА. С повече думи:
                Моя приятелка се възстановява от тежко заболяване. Обръща сериозно внимание на здравето си, интересува се от народна, интернационална и всякакви медицини, хомеопатии и т.н. Преди години изнамери някаква американска рецепта за някакъв екстракт от билки, но за успешното приготвяне на илача, авторът строго препоръчва зърнен спирт. Понеже аз се водя човек с познания, връзки и какво ли не в химическите среди (аз не знам защо околните ми лепнаха тоя етикет) бях натоварен да намеря въпросната пущина. Ся... между нас да си остане, при 97 % алкохол, едва ли има значение, дали тоя алкохол е добит от грозде, картофи, зърно или трици. Вероятно "изискването" идва от факта, че рецептата е стогодишна и, както казах, американска. По онова време, ония са нямали друг по- достъпен алкохол. Може да е и грешен превод... можем да гадаем. Такааааа, запретнах аз ръкави, да оправдая доверието. Питам, разпитвам, навсякъде греда. Има винпроми, дето го ползуват, ама не продават. След два месеца лутане, няколко телефонни разговора шепнешком, предупреждения да съм сам и кви ли не простотии, в една закътана уличка, в едно закътано село, един съмнителен тип ме снабди с жадуваното шише. 10 л, щото по- малко не можело. Метна го в багажника, взе парите и потъна из задните дворове. Не ме остави да почерпя поне, едвам му благодарих, ама чу ли ме- не знам. Припомням, това беше преди десетина години.
                Сега съм със същата задача и съм на ръба на псувните. Искаш да си купиш нещо, а се оказва, че е по- лесно да го откраднеш? Съгласен съм да си платя пазарната цена и акциза, а съм принуден пак да влизам в някакъв измислен екшън, със съмнителни екземпляри, шепнещи неразбираеми неща, оглеждащи се като подгонени сурикати...все едно ще укриваме труп.
                Някакви идеи как да се снабдя с 2-3 литра чист зърнен спирт?
                Преди 40 г. имаше Столична, а малко по късно Житная, 5 лв половинката. И двете се правеха от зърно(не ечемик, а пшеница). Сега не знам как стои въпроса с водките (но руските от същите марки сигурно пак са зърнени), от 30 г. не съм пил водка, щото се бях алкохолизирал и днес още като ми замирише на водка ми се разтреперват ръцете и ме стяга гърлото.
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #9
                  От: Зърнен спирт

                  И според мен ти трябва просто шише добра водка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зърнен спирт

                    Водките се правят от спирт получен от преработката на нефт и газ. Всич-ки-те.

                    Иначе няма как да струват колкото струват на магазина.

                    Разликите във водките се състоят в това колко добре е преработен спиртът.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зърнен спирт

                      Прочее, доколкото рецептата разчита главно на плацебо-ефекта, всякакъв спирт върши работа. Важното е да не кажеш на жената че не е зърнен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зърнен спирт

                        Тъпа ситуация. До преди 10-тина години деситилираха спирт в с. Дълго поле - това като тръгнеш към Карлово, на отбивката за с. Калояново, завиваш надясно. Със сигурност зърнен. Бях състудент със сина на един от шефовете там и ми е носил няколко пъти по 2-3 литра. Но после ги хванаха, арестуавха сума народ и май спряха производството там. Тогава синът твърдеше, че само те и Винпром Пещера произвеждали такъв спирт в района.

                        Като вариянти някой познат от:
                        - Винпром Пещера
                        - с. Катуница - дали е останало някакво незаконно производство ..?
                        - ВИХВП - катедра "Технология на виното и пивото ..?"
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зърнен спирт

                          Заводът на разклона за Веринско, до Ихтиман, произвежда зърнен спирт.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зърнен спирт

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Заводът на разклона за Веринско, до Ихтиман, произвежда зърнен спирт.
                            Там мисля. че е от картофи. И в Пещера, силно се съмнявам да е зърнен - това би било безсмислено до глупост. В Катуница пък хептен (там всъщност, спирт дали изобщо се произвежда).
                            А наистина, медицински спирт от аптеката - със сигурност ще свърши работа, каквото и да пише в рецептата.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зърнен спирт

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Заводът на разклона за Веринско, до Ихтиман, произвежда зърнен спирт.
                              Чувал съм, че там го правят от царевица.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X