Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зърнен спирт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Зърнен спирт

    Търсейки зърнен спирт из Google, попаднах на Вашия форум. Аз търся такъв по същата причина,поради която Вие търсите за Вашата приятелка. Аз направих една доза с изопропилов алкохол 99%, но след четене из нета/понеже познанията ми по химия не са добри/, разбрах, че е много токсичен, и при изготвянето на "лекарството" накрая остава и част от изопропиловия алкохол.От прочетеното в този форум останах с впечатлението, че имате познания по тази тема и Ви моля за съдействие или съвет. Ако наистина е така трудно да се намери зърнен спирт, тогава какъв разтворител мога да използвам? Различните разтворители, които се препоръчват са от чиста нафта, през петролев етер, изопропилов алкохол 99%, етанол, зърнен спирт /в САЩ използват Everclear 190/, зехтин и кокосово масло /като действието намалява при зехтина и кокосовото масло/. Затова и аз си мисля, че зърненият спирт /или някакъв друг, с който може да се замести/ е най-добрият вариант. Мога ли според Вас да използвам медицински спирт 95%, който се продава в аптеките. Той също ли е токсичен или е хранителен клас /може и глупаво да звучи, но някъде мисля, че така го четох - "хранителен клас"/? Ще бъда благодарна, ако дадете някакъв съвет!!

    Коментар


    • #47
      От: Зърнен спирт

      Взимай си от аптеката.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: Зърнен спирт

        Първоначално публикуван от marianapop Преглед на мнение
        ...Аз направих една доза с изопропилов алкохол 99%, но след четене из нета/понеже познанията ми по химия не са добри/, разбрах, че е много токсичен...
        Не е чак много токсичен (сравнен напирмер с метиловия, от който всяка година по празниците известно количество пиячи влизат в болница), но смисъла да се ползва точно за това е никакъв, при положение че етилов спирт (което е зърнен, плодов, картофен, ракиен...) се намира абсолютно без никакви проблеми.

        Та, влизаш в първата аптека и си купуваш "чист спирт", което значи 97% етилов алкохол. По фирмите за химически реактиви има и "абсолютен" (което е, 99.9999...% етилов спирт/алкохол). По-пречистено от това няма. И двата варианта са абсолютно достъпни и практическа разлика при твоите цели няма, освен в цената.

        Изопропиловия става за други неща - например да си чистиш прозорците и от сорта. Не че за същото етиловия не става, ама е няколко пъти (3 и повече, ако помня добре) по-скъп.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Зърнен спирт

          Първоначално публикуван от marianapop Преглед на мнение
          Търсейки зърнен спирт из Google, попаднах на Вашия форум. Аз търся такъв по същата причина,поради която Вие търсите за Вашата приятелка. Аз направих една доза с изопропилов алкохол 99%, но след четене из нета/понеже познанията ми по химия не са добри/, разбрах, че е много токсичен, и при изготвянето на "лекарството" накрая остава и част от изопропиловия алкохол.От прочетеното в този форум останах с впечатлението, че имате познания по тази тема и Ви моля за съдействие или съвет. Ако наистина е така трудно да се намери зърнен спирт, тогава какъв разтворител мога да използвам? Различните разтворители, които се препоръчват са от чиста нафта, през петролев етер, изопропилов алкохол 99%, етанол, зърнен спирт /в САЩ използват Everclear 190/, зехтин и кокосово масло /като действието намалява при зехтина и кокосовото масло/. Затова и аз си мисля, че зърненият спирт /или някакъв друг, с който може да се замести/ е най-добрият вариант. Мога ли според Вас да използвам медицински спирт 95%, който се продава в аптеките. Той също ли е токсичен или е хранителен клас /може и глупаво да звучи, но някъде мисля, че така го четох - "хранителен клас"/? Ще бъда благодарна, ако дадете някакъв съвет!!
          Аз по някаква причина си представих че ви трябва за екстракция от растителна маса.

          Ако "190-proof food grade" върши работа за вашите цели, то в българските аптеки се продава 95% спирт - това е точно 190-proof (има и 70% - той е 140-proof и не става за това). Има го в бутилки от литър (0.8кг) - 8лв в аптеката до офиса ми, и в малки разфасовки (100мл да речем).

          Спиртът в аптеките е със сигурност food grade (хранителен клас) и даже го превъзхожда като степен на пречистване. Освен че го знам на теория, познавам хора, които го пият всеки ден (разреден с вода) и каквито и здравни проблеми да имат, не са от некачествени напитки.

          Коментар


          • #50
            От: Зърнен спирт

            Добре дошла във Форума, marianapop. За постигането на спиртен извлек, мисля че можете да ползувате без притеснения спирта от аптеката. Ако Ви е крайно необходим точно зърнен спирт в медицински количества, мисля че мога да Ви съдействам. Добре е да кажете откъде сте, за да могат съфорумците да Ви дадат по- конкретни насоки като магазини и аптеки.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #51
              От: Зърнен спирт

              Интересно .... А откъде намирате орехи ?
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #52
                От: Зърнен спирт

                И тая отече...

                Коментар


                • #53
                  От: Зърнен спирт

                  Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                  Интересно .... А откъде намирате орехи ?
                  А-а-а зърно има!И субсидии има!
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Зърнен спирт

                    Не се шегувам. В рецептурата е описано: 50% р-р на "Зърнен" спирт и една тенджера зелени плодове на Juglans nigra.

                    Въпросът си е съвсем сериозен... Откъде в България намирате зелени Juglans nigra?
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Зърнен спирт

                      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                      Не се шегувам. В рецептурата е описано: 50% р-р на "Зърнен" спирт и една тенджера зелени плодове на Juglans nigra.

                      Въпросът си е съвсем сериозен... Откъде в България намирате зелени Juglans nigra?
                      https://en.wikipedia.org/wiki/Juglans_nigra
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Зърнен спирт

                        Знам какво е Juglans nigra. Също знам и какво е Juglans regia.
                        И спирт какво е знам. Най-отвратителната ракия дето съм пил беше една Китайска зърнена - 55%. Би била идеална за рецептурата. Може да се провери по разните китайски магазини, няма начин да няма.

                        Дай сега за орехите. Носиш ги зелени от Онтарио или как?
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Зърнен спирт

                          Не е важно хлябът да е бял, важното е хайверът да е черен. Таааааа, така и с орехите и спирта.
                          Еххх, знаех си че темата ще бъде бързо надушена от спецовете... новата съфорумка ще се позабавлява.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Зърнен спирт

                            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                            Знам какво е Juglans nigra. Също знам и какво е Juglans regia.
                            И спирт какво е знам. Най-отвратителната ракия дето съм пил беше една Китайска зърнена - 55%. Би била идеална за рецептурата. Може да се провери по разните китайски магазини, няма начин да няма.

                            Дай сега за орехите. Носиш ги зелени от Онтарио или как?
                            Бе, вий за едни морски Хамериканци с нашенско потекло не сте ли чували, а?
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #59
                              От: Зърнен спирт

                              Ами значи вижте, най-добър извлек от Български орехи се ... постига ... с Български спирт. От най-близката аптека.

                              С Американски зърнен спирт се ... постига ... извлек от Американски черни орехи.

                              Бъзикайте се вие.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Зърнен спирт

                                Ти нАмери американски зърнен от царевица, ама на цена като от аптека, пък не бЕри кахър за орехите
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X