Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oперация на ингвинална херния, питане...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Oперация на ингвинална херния, питане...

    Привет колеги, от седмица забелязах че имам малка подутина от мое ляво, долу ниско до слабините, забелязах че подутината се появява като съм бил няколко часа прав, като легна веднага се прибира и все едно нямам нищо, сутринта като стана, подутината се появява след час-два, по тези симптоми се ориентирах бързо че иде реч за ингвинална херния, от четене за тази херния, определено ще трябва да се подложа на лапароскопска операция, като била и най-щадяща.

    Някакви препоръки за доказано добър лекар, в коя болница, от София съм?

    Има и още нещо, работата ми е на открито и е свързана с физическа работа, ако ми направят тази лапароскопска операция, която била по-щадяща и по-възстановяваща, въпреки че и е индивидуално при всеки човек, следоперативното му възстановяване, трябва ли да си предвидя един месец да не ходя на работа, обикновено около януари и февруари месец, само през тези месеци в годината, почти нямаме физическа работа навън и се чудя дали за догодина през януари да се подложа на тази операция или е по-добре да не отлагам за тогава?

  • #2
    Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
    Привет колеги, от седмица забелязах че имам малка подутина от мое ляво, долу ниско до слабините, забелязах че подутината се появява като съм бил няколко часа прав, като легна веднага се прибира и все едно нямам нищо, сутринта като стана, подутината се появява след час-два, по тези симптоми се ориентирах бързо че иде реч за ингвинална херния, от четене за тази херния, определено ще трябва да се подложа на лапароскопска операция, като била и най-щадяща.

    Някакви препоръки за доказано добър лекар, в коя болница, от София съм?

    Има и още нещо, работата ми е на открито и е свързана с физическа работа, ако ми направят тази лапароскопска операция, която била по-щадяща и по-възстановяваща, въпреки че и е индивидуално при всеки човек, следоперативното му възстановяване, трябва ли да си предвидя един месец да не ходя на работа, обикновено около януари и февруари месец, само през тези месеци в годината, почти нямаме физическа работа навън и се чудя дали за догодина през януари да се подложа на тази операция или е по-добре да не отлагам за тогава?
    Аз правих такава операция преди 10-тина години. В Пирогов, изписаха ме на другия ден, подкарах кола и тръгнах на работа след 3-4 дни. Но моята работа не е физическа, дават месец болнични, не трябва да се напрягаш през това време, да вдигаш тежко. Много по-щадяща е от обикновенната операция, но се плащат консумативите и по-доброто платно ако искаш. Тогава беше около 1500 лева всичко, сега със сигурност е по-скъпо.
    Операцията ми прави д-р Тушев:
    https://superdoc.bg/lekar/d-r-rosen-tushev-6132
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • Skorpion_BG
      Skorpion_BG коментира
      Редактиране на коментар
      Аз разбрах че имам херния когато ме заболя, тогава я напипах. Веднага отидох на доктор и операцията беше след 10-тина дена. Не съм чакал въобще и не съжалявам.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси за инфото, при мен забелязах миналата седмица и то чисто визуално че имам малка подутина, понеже за 2 години отслабнах с 30 кила, бях 98 кг а сега съм 70 кг, затова и забелязах за хернията миналата седмица, иначе нямам и не съм имал никаква болка, ако не беше отслабването ми, сигурно нямаше и да разбера че имам херния, засега съм решил да отида през октомври месес, че тогава мога да си позволя за месец да не върша физическа работа, сега през лятото имаме, ако случайно почуствам дискомфорт или болка, веднага ще се подложа на операция, а дотогава да изкарам нормално лятото на работа...

    • Skorpion_BG
      Skorpion_BG коментира
      Редактиране на коментар
      Е, щом не ти пречи, не е проблем, ще изчака до октомври, хората с години я влачат. Но при най малката болка бягай при доктора, че при едно прищипване ако не реагираш може да стане страшно.

  • #3
    Виж, мини на поне 2 прегледа при хирург, за да ти стане евентуално ясно диагноза и лечение. Хирургически диагнози по прерсзказ в гугъл са силно вредни според мен. Лапароскопията е все по-добра и в Пирогов, и във ВМА, а и много други. Но без ясна диагноза си е...
    Peugeot 4007
    ex Nissan X-Trail 2.2 Di

    Коментар


    • #4
      Благодаря за бързата реакция, при всички положения другата седмица се записвам за преглед, диагноза и вече според това, къде, кога, кой, как и ще пиша пак, най-вече тези от вас които са минали с такава операция ще имам питания, разбрах че е била много често срещано явление и операциите били съвсем рутинни.

      Коментар


      • #5
        Уж са рутинни, ама...
        Лапароскопски ми сложиха платно в Света Ана, доцент Радионов, шеф тогава на хирургията. На херния колкото детска глава, следствие на друга хирургична намеса. Налъга ме здраво, струваше ми доста, резултатът беше незадоволителен и след година и малко местен екип се справи в пъти по-добре от него по съвсем конвенционален метод.

        Коментар


        • #6
          Планинско цвете, звънни някаде между 11.00 и 20.00ч. като си на кеф.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X