Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем след травма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем след травма

    Не знам точно за кой раздел е, предполагам за тук.

    Преди 7 дена паднах от мотора по гръб.
    Натъртени ребра, леко засегнат левия бъбрек с кръв в урината, друго не се вижда.
    Направиха ми рентген на корема, множество ехографии и няколко кръвни проби.
    Проблемът ми е в болка в дясно подребрие. Появява се остра и срязваща при определени положения на тялото, най-вече при лежане на дясната страна. Не мога да я локализирам точно, отпред и отзад в дясно. Дясната ми ръка изтръпва леко понякога.
    Вчерашните изследвания показаха вече липса на кръв в урината.
    В момента от преумора - стоях навън прав и сядах-ставах многократно, болката се появи, но този тъпа и засилваща се, локализирам я отдясно под пъпа и схващане на дясната ръка с леко замайване.
    Същата болка съм имал преди произшествието при бягане или продължително ходене.
    Хронични заболявания: улцерозен колит и хипертония. На 34г. съм.
    При всеки преглед казвах за болката, но нито един от докторите не намери причината.
    Прегледаха ме следните спегиалисти:
    Гастро-ентеролог, Нефролог, Хирург и Невролог(проверка за мозъчно сътресение).

  • #2
    От: Проблем след травма

    Такива трудно локализиращи се болки, често имат неврологичен произход. Добре ще е, да се направи и консултация за състоянието на гръбначен стълб и възможна травма там... Случва се травма на някъде по гръбначният стълб да се проявява като болка някъде в тялото... Внимателно да се прегледа за дискова херния/и И да не се пропуска областта на шията...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Проблем след травма

      Добре дошъл в клуба. Същата болка я издирвам четвърта година. Не помня вече колко лекари и колко изследвания съм направил Засега е неизвестна... Обади се като ти се говори, да видим дали се появява по същия начин.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем след травма

        За болката не знам,но преди година-две ми изтръпваше лявата ръка!По едно време се шашнах да не би да е свързано нещо с машинката ,и се обадих на познат лекар.Беше категоричен- да си направя снимка на шийни прешлени! Питай ме дали съм се снимал! Та както и Венци каза- нещо по гръбнака да се гледа!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Проблем след травма

          Доста ми изтръпва врата при спане, чак вътре в черепа го усещам.
          Ще взема да се примоля да ми пуснат една снимка.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем след травма

            А като кашляш,имаш ли болка някъде.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем след травма

              Кашлям, кихам и дишам дълбоко - болят ме гърдите. Предполагам е нормално.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем след травма

                Натъртеното боли и без да кашляш.Мисълта ми беше дали те "придърпва" някъде когато кашляш.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем след травма

                  Не разбирам какво имаш предвид с "придърпва", но освен стягането в гърдите, няма друго при кашляне.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем след травма

                    Сдобил си се с интеркостална невралгия, често се среща след травма, взимай мерки че без лечение не минава лесно....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем след травма

                      Днес невролога ми пусна снимка на шийни прешлени, диагнозата е ИЗГЛАДЕНА ШИЙНА ЛОРДОЗА.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем след травма

                        Така и предполагах. Диагнозата не е отчайваща, но ще си иска полагане на известни усилия и компетентна лекарска програма за действие... Но е важно лекарят който ще Ви консултира да е на ниво. Опитайте се да намерите контакт с д-р Мариета Караджова..., трудно ще намерите по-добър консултант, поне на европейско ниво....
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем след травма

                          Благодаря за съвета, но ще се опитам да се справя с помоща на варненските лекари.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем след травма

                            Тази диагноза може би имат почти всички след 35 години )

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем след травма

                              Още половин месец ще съм на 34

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X