Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кокоши трън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кокоши трън

    Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
    Тая щуротия кокоши трън ми се появи на палеца на ръката миналата година.Не знам дали това е начина ,но на мен ми помогна.
    Почнах с игла да го чопля ,до болка колкото можех да издържа .По отворисе и в раничката парченце чесън и лягах да спя.Така не знам колко време го третирах.но факт изчезна.
    И имам спомен,че не трябвало да се оставя да се втвърди .Там където избило кисне се с топла вода и се дълбае с нещо остро ,Чесънче и така.
    НЕ съм доктор дали трябва така да се процедира не знам ,така че
    Така и аз ги лекувам. Трябва да се разчека докато се образува раничка, която после се пресира с чесън. Разбира се, има болка, но това значи, че има реакция към лечебния сок на чесъна. От чесъна кръвта на раничката започва да потъмнява и образува коричка. При добре обработена раничка, след няколко дни мястото зараства, без да се появи нов кокоши трън...

    Коментар


    • #77
      От: Кокоши трън

      Лепенки ,мепенки и какви ли не мазила пробвах за един такъв трън на възглавницата на дясно ходило и нищо не стана.Без да правя реклама ,но единствения ефективен и траен начин завинаги да изчезне такава гад е с лазерно горене.Преди 3 години ликвидирах тоя досаден проблем в една частна клиника срещу 50лв.,не боли грам по време на процедурата,но след това раната боля поне 3 дена,но не ми пречеше да ходя на работа.Дупката след изгарянето беше почти 1/1сантиметра ширина,дълбочина,но имаше ефект.Сега с нищо не напомня за себе си.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #78
        От: Кокоши трън

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Около десет са само тук на снимката, има още няколко които не се виждат плюс една огромна брадавица вече колкото грахче.

        Ще видим колко бързо и дали въобще ще успея да се доредя до лекар, ако не стане бързо ще ги мятам с поялника след накисване с гореща вода и малко лидокаин
        Лидокаина няма да помогне, освен ако нямаш анестезиолог наоколо, който да знае какво да прави с него.

        Наблегни на оправянето на стреса. Кок. трън е вирус, част от брадавиците също. Увеличи съня, наблегни на добрата храна, по възможност средиземноморска диета, мед, чаша или 2 или 3 червено вино и чак след това почвай борбата.
        Последно редактирано от bokomo; 14-10-18, 20:11.

        Коментар


        • #79
          От: Кокоши трън

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Лидокаина няма да помогне, освен ако нямаш анестезиолог наоколо, който да знае какво да прави с него.

          Наблегни на оправянето на стреса. Кок. трън е вирус, част от брадавиците също. Увеличи съня, наблегни на добрата храна, по възможност средиземноморска диета, мед, чаша или 2 или 3 червено вино и чак след това почвай борбата.
          Ти ме подценяваш, едно време съм бил касапин и съм тренирал хирургизъм почти две години само Лидокаина е ОТС в тия времена.

          За стреса си прав, идва ми в повечко напоследък, ей на почти полунощ е аз съм труп ама съм ме не лови деа.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #80
            От: Кокоши трън

            За сега сме на това положение, след около седмица третиране с това, почна едно падане на кожи и люспене...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-10-29 18.29.14.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5801531
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-10-29 18.28.36.jpg
Прегледи:1
Размер:41.6 КБ
ID:5801532
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-10-29 18.28.58.jpg
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5801533
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-10-29 18.28.49.jpg
Прегледи:1
Размер:37.6 КБ
ID:5801534
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X