Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Контактна екзема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Контактна екзема

    Или как си докарах беля на главата

    Нямам алергии към нищо или поне не съм разбрал до сега. Но от две седмици нещо ми напъпли ръцете. Първо беше възпалена рана от одраскване с чамови греди по които имаше смола. Преди около месец. Реших, че е просто упорито заради затоплящото се време. После ме обзеха съмнения, че през откритите рани е влязла някаква гъба. Понеже и друг път съм въдил гъби по краката и по ръцете, реших да се справя с нея както обикновено - с оцет и аспирин или с йод. Не помогна и пробвах с хлороформ, после с ацетон. Няколко дни изглеждаше, че съм успял. После стана страшно. Подобно на описаните тук от Дани рани, но по дланите:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=109424

    Едва изчаках празниците и в кожното. Диагнозата - контактна екзема от съприкосновение с химикали.
    Помислих, помислих и си спомних, че междувременно почиствах и шкурих един нож за ламарина, купен от битака в окаяно състояние. Основно пръсках VD, което съм ползвал неведнъж, но сега в комбинация с прахоляк от ръжда върху открита рана. Сега се мажа с предписаното Дермоват, пия по една таблетка Зодак(за алергии) и тъпча витамин А. Има изгледи да си отиде.

    Ровейки се през почивните дни в нета прочетох, че такива екземи може да са следствие на вътрешни проблеми - храносмилателни, интоксикация на кръвта, възпаление на дихателните пътища, сърдечни и т.н.
    Имам по нещо от всичко, синузитът ми е хроничен и също е много зле от долу-горе същото време. Попитах кожния лекар за това, но въобще не обърна внимание. Диагнозата и предписването на лечение ги направи на база бегъл поглед с лупа върху раните.

    Питането:
    Ако някой се е сблъсквал с подобни проблеми и има някакъв опит, моля да сподели

  • #2
    От: Контактна екзема

    Ако не знаех че Ярослав Хашек отдавна не е между живите, щях да харесам продължението на "Швейк".

    Дерматологът ти трябваше да те прати не в аптеката, ами при кварталния. Който да те лекува с дърво по главата, от членовредителство. Понеже, както е известно, ВД-40 е просто газ за горене, а от него стават тъкмо такива неща, както е разказал още Швейк. В такъв смисъл, ти можеш да се гордееш като един от ранните интернет случаи на психодерматози, не го бъркай с невродерматозите. Хи-хи.
    Класика в жанра "дезертьорство". По мое време за това даваха година дисцип, или три години дранголник, според връзките. Освен ампутациите на палците на краката, където обикновенно го бодяха. Във военно време - разстрелват. Такъв немедицински страничен ефект от "керосиновите апликации".

    Коментар


    • #3
      От: Контактна екзема

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Ако не знаех че Ярослав Хашек отдавна не е между живите, щях да харесам продължението на "Швейк".

      Дерматологът ти трябваше да те прати не в аптеката, ами при кварталния. Който да те лекува с дърво по главата, от членовредителство. Понеже, както е известно, ВД-40 е просто газ за горене, а от него стават тъкмо такива неща, както е разказал още Швейк. В такъв смисъл, ти можеш да се гордееш като един от ранните интернет случаи на психодерматози, не го бъркай с невродерматозите. Хи-хи.
      Класика в жанра "дезертьорство". По мое време за това даваха година дисцип, или три години дранголник, според връзките. Освен ампутациите на палците на краката, където обикновенно го бодяха. Във военно време - разстрелват. Такъв немедицински страничен ефект от "керосиновите апликации".
      Подкрепям напълно мнението макар не в така изчистено-директен тон.Освен ВД-то добра роля са изиграли и "странните "микстури,ацетона,хлороформа...а защо не и разтопено желязо.Не трябва да се дава неограничен достъп до органични разтворители на всеки.Тази екзема се нарича петролна и може да стори много бели.Кожните прояви могат да персистират с години дори да няма контакт с петролни продукти.Имал съм такива пациенти които са били сондьори в Либия.Имаха кожни прояви 10 години след прекъсване на контракта им.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Контактна екзема

        Че съм за бой е повече от ясно

        Никога не съм слагал ръкавици и не съм се пазил от масла, греси и разредители, приспан от факта, че не са ми действали възпаляващо на кожата. Пък не е да не съм се цапотил обилно. Сега ще си сърбам попарата.

        Успокояващо е, че явно няма връзка с вътрешни проблеми и не се налага да търся там причината.

        Благодаря!

        Коментар


        • #5
          От: Контактна екзема

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          ...По мое време за това даваха година дисцип, или три години дранголник, според връзките. .... Във военно време - разстрелват.
          Разтрелвайте го човека и да се свършва!Няма кво да чакаме да стане военно време.Аман от такива "гадове".
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X