Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измръзнаха ми ръцете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Измръзнаха ми ръцете

    Първоначално публикуван от Ivan_Botevgrad Преглед на мнение
    Истината е глицерин в аптеката го има ефтин е , мажеш хубави и си кукуряк .
    +1, може да добавиш и розова вода.
    Александър

    Коментар


    • #17
      От: Измръзнаха ми ръцете

      Ако е премръзване - всичко що е мазно и на дебело, ще помогне. Аз залагам на глицерина. Ако не е - трябва си анамнеза и евентуално преглед.
      Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
      MB W124 200TE 801-
      TLC LJ70 2,4TD 364

      Коментар


      • #18
        От: Измръзнаха ми ръцете

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
        Адаш, свинската мас върши чудеса, особено при измръзване.
        С малко шарена сол и на филийка е екстра и за мезе.
        Абе тя и греста върши чудеса /говоря сериозно/, аме много мазна стои по ръцете, пущината.
        В казармата бях зимата в Балчик, а който не е бил зимно време в Балчик, значи нищо не е видял.
        Та като ни се напукваха ръцете старшината ни научи да се мажем с грес от камиона . В началото мислехме, че ни бъзика, обаче веднъж лично демонстрира, като си намаза напуканите длани. Бре! То било верно, бе!
        Давахме наряди без ръкавици, щото в армията вечно НЯМА . Ръцете ми се напукваха до кръв и ставаха направо ужасни за гледане .
        Та откакто старшината ни показа къде е ''ключа от палатката'', нямаше повече напукани ръце. И при открити рани много помага.
        Само един недостатък - много мазно стои. Докато кремовете за ръце попиват в кожата и няма проблем.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #19
          От: Измръзнаха ми ръцете

          Моите ръце също зимата ми създават известни проблеми
          От студа отгоре се пукат, цепят, до кръв, изпръхват, бе въобще .....
          Предполагам, че кожата ми е по-суха от нормалното, не знам ... Но така съм отдавна ...
          Лятото пък се потя яко , няма угодия

          Какво правя зимата - ръкавици (такива без пръсти нося обикновено), и всяка вечер мазане с крем Глизолид (някой колега горе беше сложил и снимка) - никакви други кремове за ръце не ми помагат, както той, а и мисля, че е и с доста глицерин в него
          Тук наскоро даже, оправих напукването, сега ръцете ми отгоре са червени и ги усещам, че "греят", все едно са изгорели на слънцето ..., но мажа с Глизолид-а и засега са ок, и цвета почти се нормализира
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #20
            От: Измръзнаха ми ръцете

            Има и някакъв крем от невен - 5 лв. е кутийката. Аз, понеже често исползвам миещи препарати от по-агресивните, а мразя гумени ръкавици, ползвам този крем и съм много доволен. Без него почва едно цепене по крайчетата на пръстите , до кръв.
            Не помня марката, помня само , че е немски и го има почти във всяка аптека. Така му е името май - крем от невен.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #21
              От: Измръзнаха ми ръцете

              Аз имах подобен проблем, но ръцете ми не стигаха чак до напукване. Отидох на доктор и ми каза че имам студова алергия на ръцете - като са на студено се подуват и ако стоиш по дълго на студено и не пиеш нещо противалергично се подуват. Доктора ми изписа нещо против алергии. За най добре отиди на доктор!
              В гора без телефон, като в пустиня без вода! :lol:

              Коментар


              • #22
                От: Измръзнаха ми ръцете

                Почти във всички аптеки и магазини се продава "Крем для рук", български, на "Ален Мак", 50 ml за под 1 лв., много е ефикасен, предпазва и бързо попива.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  От: Измръзнаха ми ръцете

                  Не се шашкай ,мажи яко крем преди да легнеш и ще ти мине .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Измръзнаха ми ръцете

                    Глицеринов крем "Glysolid".
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Измръзнаха ми ръцете

                      Има един вазелин, български със пчелен восък. Малка бяла кутийка . Струва 80 стотинки . Аз ползвам един такъв 3 години. Вопътването пише че предпазва от слънце,студ и вятър. На мен ми върши страхотна работа, като се има предвич че аботя само навън. Геодезист съм . Единствения "проблем" е , че бавно попива, много е мазен
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #26
                        От: Измръзнаха ми ръцете

                        Първоначално публикуван от RUDECANCEL Преглед на мнение
                        Има един вазелин, български със пчелен восък. Малка бяла кутийка . Струва 80 стотинки . Аз ползвам един такъв 3 години. Вопътването пише че предпазва от слънце,студ и вятър. На мен ми върши страхотна работа, като се има предвич че аботя само навън. Геодезист съм . Единствения "проблем" е , че бавно попива, много е мазен
                        Би ли споделил името?
                        Звучи добре...Аз няма проблеми с оросяването, циркулацията и прочее, но също работя на открито и при по-често миене на ръцете, кожата се напуква кожоете до кръв.
                        Благодаря!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Измръзнаха ми ръцете

                          Този вазелин на снимката помага много
                          Аз го използвам като са ми напукани устните ,но също помага и при ръцете много.
                          Мисля че колегата по гори пише за това нещо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vazelin.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5249966

                          Коментар


                          • #28
                            От: Измръзнаха ми ръцете

                            Румба, минаха ли ти ръцете? Като свършиш с другите рецепти пробвай с Дефламол.
                            А, забравИх. Ръкавици с един пръст и никаква работа!
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #29
                              От: Измръзнаха ми ръцете

                              един приятел имах продаваше вестници на времето при всякакви условия - виждам сам кожата да се пука и да тече кръв пред мене
                              най-много му помагаше доколкото помня "боров вазелин" и дефламол
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Измръзнаха ми ръцете

                                Първоначално публикуван от magician Преглед на мнение
                                Би ли споделил името?
                                Звучи добре...Аз няма проблеми с оросяването, циркулацията и прочее, но също работя на открито и при по-често миене на ръцете, кожата се напуква кожоете до кръв.
                                Благодаря!
                                Ами няма име. пишеше само : "Вазелин с пчелен восък" . Кутийката е много невзрачна, като тази която Миро е публикувал, ама няма никакви надписи по нея , само едно малко етикетче от хартия залепено. Моето падна още на втория месец Ще видя в аптеката и ще го снимам, ако не ме набие продавачката

                                ПослеПис : Аз си го купих за устни, ама на втората семица реших да прочета ко пише на малката хатия залепена острани и оооо чудо ....."предпазва кожата от : слънце, вятър и студ" .
                                Аз доста скиптчно(както към всичко универсално) пробвах и тук за втори път ооо ДЕЙСТВА
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X