Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ангиопластика -дайте мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ангиопластика -дайте мнения

    В петък вечер получих остър инфаркт на миокарда,направиха ми ангиопластика. Имал съм две запушвания- едното 99,9% /това го отпушиха/,а второто85%/него след около месец/...сега чета из нета и почвам да се обърквам...ако някой е наясно с въпроса нека да пише: -до колко е сигурен този метод, -тези лекарства които трябва да се се вземат /според едни 3 месеца, според други 1 година/какви странични деиствия имат - и по въпроси, за които още не знам

  • #2
    От: ангиопластика -дайте мнения

    Бих ти препоръчал да се обърнеш с тези въпроси към колегата извършил операцията (лекуващ лекар).
    В най-общи линии се касае за изграждане на анастомоза шънтираща стеснения участък от коронарната артерия. В повечето случаи се прилага авто-пластика с отрязък от венозен съд. Съществуват и по-малко инвазивни рентгенологични методи със т.нар. стендиране, но за всичко си има индикации. Известно време след интервенцията (би могло и непрекъснато - до края на живота) се приема индиректен антикоагулант, който изисква редовно проследяване на нивото на кръвосъсирване.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: ангиопластика -дайте мнения

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      ....В най-общи линии се касае за ......
      Емо, дали за по-простите оффроудъри (като мен) не е по-лесно да се каже механично разширяване на стеснен или запушен кръвоносен съд и насаждане на повредения участък на парче взето от твоя вена, .....или инсталиране на вътрешен (в кръвоносния съд) поддържащ пластмасов "кофраж"...че с тази медицинска терминология ще му докараш и инсулт
      А за консултацията с лекуващия лекар ПОДКРЕПЯМ !!!! ДА НЕ ПРАВИ НИЩО БЕЗ НЕГОВО ЗНАНИЕ И СЪГЛАСИЕ!!!
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: ангиопластика -дайте мнения

        Първоначално публикуван от evtimovi Преглед на мнение
        В петък вечер получих остър инфаркт на миокарда,направиха ми ангиопластика. Имал съм две запушвания- едното 99,9% /това го отпушиха/,а второто85%/него след около месец/...сега чета из нета и почвам да се обърквам...ако някой е наясно с въпроса нека да пише: -до колко е сигурен този метод, -тези лекарства които трябва да се се вземат /според едни 3 месеца, според други 1 година/какви странични деиствия имат - и по въпроси, за които още не знам
        Въпросите наистина са за към кардиолог. Иначе, на баща ми му слагаха стент. Пи разни хапчелъци година - две. Все още пие, но само 1-2 вида, и по-евтини. Едни са за свалянае на холестерола, други за да си почива сърцето (бета блокери), трети - за да се разрежда кръвта и т.н. Само адекватен специалист може да ти обясни кое-що.

        За страничните ефекти - единия от добрите странични ефекти при баща ми беше че значително се подобри състоянието на разширените му вени по краката. Дотолкова, че почти съвсем се скриха.

        Просто внимавай и се пази. Сега си като рохко яйце. Ако са реагирали навреме и нямаш увреждания, вследствие на инфаркта, е възможно функцията на сърцето да се възстанови напълно. Баша ми за нещастие нямаше тоя късмет и сърцето му е с капацитет 60-70%. Въпреки това обаче е в по-добра форма от мен, и навърта сума километраж по горите и баирите.

        Не се шашкай, а се вземи в ръце и гледай напред. До голяма степен и от теб си зависи до колко ще успееш да се възстановиш. Спазвай нужната диета и си прави контролни прегледи редовно - такива с натоварване, включително. Лекарите ще ти кажат всичко нужно. Нямаш друг избор, освен да им имаш доверие. Кардиологията в България е на не по-лошо ниво от където и да е, стига да попаднеш в правилните ръце. В случая с баща ми - Св. Екатерина в София, още по Чирково време.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: ангиопластика -дайте мнения

          То, лесно да се присмиваш на докторите, додето си на 20. После - олеле! И аз така.
          Не слушай врачки и баячки, не чети чалгаджийски стенгазети. Слушай доктора който ти слага холтерите, и после ги чете. Само той вижда какво става с тебе. Ако не му вярваш - вземи записите и иди при друг, но специалист по такива записи. Сега има много добри, ще те оправят, хич не се шашкай. Доверието успокоява много, и е много силно лекарство, сам съм пробвал.

          Коментар


          • #6
            От: ангиопластика -дайте мнения

            и най важното - не спирай лекарствата - някои са доживотно.
            не слушай старо , а патило...............
            животът е магия !
            X5 3.0d

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X