Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ролята на вирусите в еволюцията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ролята на вирусите в еволюцията

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Е, да. Някъде хвърлят храна, на друго място гладуват, ама за сметка на това ги цвъкат по 10 такива, или евентуално ако са се наяли достатъчно, вземат та си спретнат някое и друго клане, щото се погледнали накриво.

    За съжаление аз поне не виждам оправията. А до колкото знам и СПИН-a там си е като тук грипа.
    Ако визираш Щатите дето хвърлят зърно в океана,то тава е дз защитят от фалит собствените си производители(евала).Пък за Африка това не ти ли намирисва на естествен отбор който трябва да се състои.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      До: Ролята на вирусите в еволюцията

      В Африка естественият подбор досега да се е състоял около 10 пъти и да е приключил, но не му се дава шанс.

      Все едно, темата не е за това.

      Коментар


      • #18
        До: Ролята на вирусите в еволюцията

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Но съгласи се например че ако една фармацевтично фирма произвежда лекарства срещу рак например, скъпо струващи, има пряк интерес на пазара да не се появи нещо, струващо многократно по-малко, което да е многократно по-ефективно.
        Съгласен съм, че тази фирма има интерес, но слава Богу не е само тя на пазара - другите също искат кокала и биха й подлели вода при първа възможност (т.е. при поява на конкурентен медикамент). Ето например случая с мултиформения глиобластом - най-честия злокачествен първичен мозъчен тумор при възрастни. Определена фирма (без имена) направи бум на пазара с един медикамент подпомагащ действието на лъчетерапията. В момента приложението му е стандарт при тези болни по цял свят, като печалбите са огромни. Успоредно с това другите фирми непрекъснато правят опити за намиране на по-ефективно лекарство (вкл. и генна терапия), като вече има обещаващи резултати Тези фирми не са дъщерни на първата и й дишат непрекъснато във врата, като вероятно скоро ще бъдем свидетели на нов лидер...
        Така че пак да повторя - за мен Продан Христов и сие, с техните теории за ,,световна конспирация" срещу техния непризнат гений, са едни безскрупулни спекуланти с надеждата на хората. ,,Ама еди кой си се бил излекувал..." - а каква му е гаранцията, че нямаше да се излекува без панацейното флаконче Та нали затова се правят рандомизирани проучвания сред болни които струват доста пари - за да се докаже липсата или наличието на ефект от нещо ново. Тези проучвания се финансират от самия производител. Логиката във фармацефтичния бизнес е да се докаже действието и безопасността на проекто-медикамента преди да започне да се прилага на хора - законодателя е безкомпромисен в това отношение. Ако въпросните ,,гениални илачи" действаха щяха отдавна да бъдат изкупени от фирмите. А се твърди, че лекували и СПИН (също форма на рак според спекуланитите) Просто... нямам думи
        Последно редактирано от emanuilis; 12-02-10, 17:08.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #19
          До: Ролята на вирусите в еволюцията

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          ...Тези фирми не са дъщерни на първата и й дишат непрекъснато във врата, като вероятно скоро ще бъдем свидетели на нов лидер в областта...
          Наистина ли си представяш такива чудеса в този бизнес?

          Коментар


          • #20
            До: Ролята на вирусите в еволюцията

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Наистина ли си представяш такива чудеса в този бизнес?
            Разбира се - като лекар съм на първия ред на това представление. Конкретно за мултиформения глиобластом ,,чудото" вече е факт Просто отделните фирми не са вездесъщи. За наше добро към момента са поставени в жестока конкуренция.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #21
              До: Ролята на вирусите в еволюцията

              Това, че си лекар, преди всичко те прави идеалист. В някои отношения поне.

              Иначе, аз гледам същото представление иззад сцената. Пак щото работа.

              Коментар


              • #22
                До: Ролята на вирусите в еволюцията

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Това, че си лекар, преди всичко те прави идеалист. В някои отношения поне.

                Иначе, аз гледам същото представление иззад сцената. Пак щото работа.
                Заставам твърдо зад думите си - дай и ти контра-пример.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #23
                  До: Ролята на вирусите в еволюцията

                  Някой път, лично. Това не са неща, които се очаква да знам. Да, неубедителен съм - нямам нищо насреща засега.

                  Коментар


                  • deyan_h
                    deyan_h коментира
                    Редактиране на коментар
                    )) аз имам. ))) Но въпреки това не е така. ))
                    Последно редактирано от deyan_h; 01-04-20, 02:23.

                • #24
                  До: Ролята на вирусите в еволюцията

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  В Африка естественият подбор досега да се е състоял около 10 пъти и да е приключил, но не му се дава шанс.

                  Все едно, темата не е за това.
                  Що да не е за това темата?....Какъв голям полигон за изпитания на мутирали вируси...,а може би от там ще дойде естествен имунитет и ваксини.Помисли върху това.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #25
                    До: Ролята на вирусите в еволюцията

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    ...
                    Така че пак да повторя - за мен Продан Христов и сие, с техните теории за ,,световна конспирация" срещу техния непризнат гений, са едни безскрупулни спекуланти с надеждата на хората. ,,Ама еди кой си се бил излекувал..." - а каква му е гаранцията, че нямаше да се излекува без панацейното флаконче Та нали затова се правят рандомизирани проучвания сред болни които струват доста пари - за да се докаже липсата или наличието на ефект от нещо ново. Тези проучвания се финансират от самия производител. Логиката във фармацефтичния бизнес е да се докаже действието и безопасността на проекто-медикамента преди да започне да се прилага на хора - законодателя е безкомпромисен в това отношение. Ако въпросните ,,гениални илачи" действаха щяха отдавна да бъдат изкупени от фирмите. А се твърди, че лекували и СПИН (също форма на рак според спекуланитите) Просто... нямам думи
                    Колега не съм адвокат на Продан Христов, за него научих наскоро от филма на Карбовски. Потърсих името му в Гугъл и така открих линка с книгата на Атанас Гълъбов, където го споменават заедно с други учени, които са изнамирали ефективни методи за лечение на рак в миналото.

                    Та по въпроса дали е шарлатанин или не. Все пак човека е биохимик, живял и работил в Австрия, Германия, имал е собствена клиника където по неговите думи е излекувал документирано много хора. Мисълта ми е, че не е шарлатанин, който се появява по някоя кабеларка с карти таро, а си е истински учен, който е открил сам лекарството. Не съм му адвокат, но при информацията, която намерих за него в Нета съм в правото си да се замисля, дали пък наистина няма заговор да му потулят откритието???

                    Нали не смятата, че единствено и само голяма фармацевтична фирма може да изобретява ефикасни лекарства. Защо не и "свободен електрон" да не може да бъде също толкова ителигентен?

                    Вчера показаха по Нова ТВ филм за друг български учен, който изобретил някакви нано-диаманти, които някак си лекували рак. В Русия ги били тествали и имало "няколко" излекувани!!!
                    Само че този вече Бате Бойко обеща официално да го покани и да му съдейства за внедряването на този метод.

                    Е да попитам: в първия случай има документирани няколко стотин излекувани, във втория "няколко" излекувани .
                    Само че в случая Продан Христов използвал активни съставки на две билки и това е някак си банално, а пък нано-диамантите са някак си по-така интересни за медиите като лекарство!

                    Пак повтаям, не съм му адвокат и дай-боже да не ми се налага да опирам до неговото лекарство, но някак си се замислям защо пък не му разрешават да си патентова лекарството и да си го продава самосиндикално???

                    Коментар


                    • #26
                      До: Ролята на вирусите в еволюцията

                      Лекарствата срещу рак са мошеничество по определение. Всеки може да изобрети такова - и ще отчете статистически успехи, ако се пребори да лекува болни само със него, без класическата химиотерапия (цитостатици и компания). Това е, защото химиотерапията всъщност намалява шансовете на болния от рак. Е, оправя статистиката и бюджета на болницата, така че всъщност другото не е важно.

                      Ето, например аз произвеждам и продавам две лекарства против рак - но ги прикривам под названията "вино" и "ракия", за да не ме тормози лекарствената администрация, а само данъчната. Улеснение - пациентът може напълно компетентно да определя сам дозировката и режима, могат да се прилагат във всички стадии на заболяването, за профилактика и за палеативно лечение.

                      Коментар


                      • #27
                        До: Ролята на вирусите в еволюцията

                        Да помоля модератор да раздели темата за вирусите и Продан Христов и неговото лекарство-панацея.

                        Аз също гледах филма на Карбовски за българския откривател и исканата сума от него. Ако и 5% това лекарство помага и не вреди сериозно, сумата е нищожна ниска.

                        Търсих тема във форума, но нещо не открих такава...
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #28
                          Попаднах на тази стара тема - интересна ми стана!
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #29
                            Всички сме си същите, само още малко по-същите.

                            Коментар


                            • #30
                              Пак за гъшата хуйня и недовършената ми приказка за илача от маясъл?

                              Как ли въобще съм ви изпуснал да ви се подигравам преди 10 години.... )))


                              Дипломиран лекар със специализация и претенции да познава "бранша от първия ред" да пише "фармацевтичен" с две Ф-та... мухаха...

                              Драги, ти си "таргета". Мястото ти в това точно представление е най-много на третия ред... (и то ако си кол, имаш клиникъл трайъл онгоинг при теб, за нещо ново и невиждано...)

                              и Ясене... ти си бил даже по-зле... )))
                              Последно редактирано от deyan_h; 01-04-20, 02:44.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X