Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подагра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Подагра

    Благодаря колега. Баща ми страда от подагра и все се мъчи с тия диети. Ще му го препоръчам.

    Коментар


    • #47
      От: Подагра

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      ...Избрах си FLAMEXINE - Фламексин. Ощес първото хапче болката премина, взех още едно на следващия ден.

      Не мога да твърдя, че това лекарство ЛЕКУВА болестта, но че я премахва, като се зададе -ДА!
      Когато става въпрос за лекарства и болести всеки сам решава дали да отиде на лекар или да прибегне към самолечение на собствена отговорност. Но да се препоръчва същото самолечение и на други като панацея е, меко казано безотговорно.

      Коментар


      • #48
        Re: Подагра

        Здравейте и аз съм в клуба. Ето малко и от моя опит. Това че не получаваш кризи не означава че няма проблем. Аз от три години съм нямал криза но съм засичал пикочната си киселина в този период и на 680. До сега не съм пил лекарства но мисля да започна с BENZBROMARON AL 100 това е лекарство което пиеш по половин или четвърт таблетка на ден в зависимост от стойностите на пикочната киселина и я регулираш. За съжаление в България го няма аз си го копувам от Германия. Преди това съм решил да разбера защо са високи стойностите на пикочната киселина което според мен е най-важното. С яденето приемаме пурини които черният дроб преработва и се получава пикочна киселина. До тук добре обаче ако всичко е наред бъбреците трябва да отделят тази киселина чрез урината и малка част чрез изпражненията. Щом тя си седи в кръвта значи нещо не е наред. Аз лично съм решил да проверя какво е положението с бъбреците и след това ще реша как да се боря с проблема. Като пием тези лекарства, билки и правим диети подържаме някакви стойности на киселината но това може да не е основния проблем. От мене толкова за сега и ви съветвам да си правите по-често изследвания за да е ясна картинката.

        Коментар


        • #49
          От: Подагра

          Здравейте, къде мога да намеря информация за диетата на Дочев, аз и баща ми сме със подагра. Добре се чувствам при болки от аулин, нурофен експрес и етодин форт.

          Коментар


          • #50
            От: Подагра

            Първоначално публикуван от nikisf Преглед на мнение
            Здравейте, къде мога да намеря информация за диетата на Дочев, аз и баща ми сме със подагра. Добре се чувствам при болки от аулин, нурофен експрес и етодин форт.
            Тия церове успокояват болката, но не лекуват болестта. Първо поставете правилната диагноза, тест на пикнята не е достатъчен.
            пп. За начало установете точно ставите с болки.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #51
              От: Подагра

              Не съм чел цялята тема и ме извинете, ако повтарям, но ми откриха много висока стойност на пикочната киселина и свалих стойностите с хапчетата на д-р Шуслер № 9. Те са за сваляне на пикочната киселина. Родих се, но за съжаление в аптеката са 8.60лв. и ми казаха да пия по 2, вместо по 1.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #52
                От: Подагра

                Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                Не съм чел цялята тема и ме извинете, ако повтарям, но ми откриха много висока стойност на пикочната киселина и свалих стойностите с хапчетата на д-р Шуслер № 9. Те са за сваляне на пикочната киселина. Родих се, но за съжаление в аптеката са 8.60лв. и ми казаха да пия по 2, вместо по 1.
                Здравейте, тези соли действат ли положително дълготрайно или имат само временен ефект?

                До колкото разбрах, за намаляване на пикочната киселина в кръвта и за нейното отделяне от организма трябва да се консумират алкални храни. Особено за краставицата, която също е алкална извлича пикочната киселина и облекчава неразположението. От както разбрах това, редовно консумирам краставица, смея да твърдя, че се чувствам по-добре. Скоро не съм си правил изследване на кръвта, но с диета и приемане на Милорит, нямам оплакване. Като цяло това с лекарството е неудобство, защото съм зависим от него.
                Бяха ми казали, че BENZBROMARON AL 100 лекувало подагра. Но го имало само в Германия и Австрия. Ако някой го е ползвал, може ли да сподели дали има ефект?

                Коментар


                • #53
                  От: Подагра

                  И трите са поддържаща терапия за подагра. Аденурик(фебуксостат) Алопуринол(Милурит) и Бензбромарон са подобни като начин на действие. инхибират там някакъв си ензим )) (ксантин оксидаза)
                  има разлика в механизмът на инхибиране и съотв. в ефективност и най-вече странични и т.н. ефекти
                  Последно редактирано от deyan_h; 12-11-13, 21:22.
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Подагра

                    Има в аптечната мрежа нов продукт "adenuric" . Доста ефикасно и скъпо.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #55
                      От: Подагра

                      Милурит странични действия има ли? В листовката нищо не пише. Приемам го уж ми помага. Някой ползвал ли е BENZBROMARON AL 100, има ли траен ефект от него? До колкото зная лекувало подагра но не се предлага в България. Има го в Германия и Австрия.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Подагра

                        Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
                        Милурит странични действия има ли? В листовката нищо не пише. Приемам го уж ми помага. Някой ползвал ли е BENZBROMARON AL 100, има ли траен ефект от него? До колкото зная лекувало подагра но не се предлага в България. Има го в Германия и Австрия.
                        Милурита влияе много лошо на чернодробните ензими. Benzbromaron е аналог на милурит , но е по-чист и качествен продукт. Преди години исках да си го купя от Гърция, но не ми го дадоха без рецепта. И двете нямат трайно действие.
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #57
                          От: Подагра

                          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                          Милурита влияе много лошо на чернодробните ензими. Benzbromaron е аналог на милурит , но е по-чист и качествен продукт.
                          НИЩО ВЯРНО!
                          Милурит(алопуринол) има коренно различно действие от Бензбромарона.
                          Също така Бензбомарона мисля,че беше с по висока чернодробна токсичност.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Подагра

                            Онзи ден един професор ми сподели, че имало нов препарат, който още в кръвта неутрализирал пурините чрез разлагането им на на амоняк и вода, но не се заслушах в името. Дали е някой от изброените?
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Подагра

                              Най-общо,пурините приети с храната се разграждат през няколко цикъла, докато накрая се образува пикочна киселина.Тя в голямата си част се отделя от бъбреците.
                              Милурита блокира последния или предпоследния цикъл( не помня точно) и не позволява образуването на пикочна киселина.Да ама се образуваха други едни гадости Ксантини май бяха.Те също се елиминират от бъбреците.Тези същите обаче образуват камъни,който ако се образуват нямат разбиване после.Точно за това,когато се пие Милурит се пие и много вода,за да намалим вероятността за това усложнение.
                              Бензбромарона кара бъбреците да отделят повече пикочна киселина.Мисля че,недостатъка му обаче е високата чернодробна токсичност.
                              „adenuric” за което е писал Пламен Тенев идея нямам как действа.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Подагра

                                Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                                НИЩО ВЯРНО!
                                Милурит(алопуринол) има коренно различно действие от Бензбромарона.
                                Също така Бензбомарона мисля,че беше с по висока чернодробна токсичност.
                                Не споря! Преразказах това, което ми каза гастроентероложката преди няколко години. Трябваше да споделя източника. Приемам забележката!
                                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X