Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алкохолизъм

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Алкохолизъм

    А аз от мъка по Самурая.

    Коментар


    • До: Алкохолизъм

      А аз се напих за севте шести класИ като се почна та до сегаИ кво не съм ли човекА ако си мериме акъла колцина ше ме надмерят
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • До: Алкохолизъм

        Питал малкия принц...
        - Какво правиш? - каза той на пияницата, когото завари седнал мълчаливо пред една редица празни и друга редица пълни бутилки.
        - Пия - отвърна мрачно пияницата.
        - Защо пиеш? - попита го малкият принц.
        - За да забравя - отговори пияницата.
        - Да забравиш какво? - поинтересува се малкият принц, който вече го съжаляваше.
        - Да забравя, че ме е срам - призна пияницата, като наведе глава.
        - Срам от какво? - попита малкият принц, който искаше да му помогне.
        - От това, че пия! - завърши пияницата и потъна окончателно в мълчание.
        А малкият принц си тръгна в недоумение казвайки...
        -Наздраве. И отишъл да се гръмне.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • До: Алкохолизъм

          A аз употребявам добре. Ама ги редувам - веднъж винце, друг път бира, после ракия. Има седмици не се сещам. Ама като има поводи, компания и празници - всеки ден, даже от обяд.
          Само като ще карам - не близвам. Пийна ли - зарязвам колата, не ми е сладко иначе.
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • До: Алкохолизъм

            Интересна тема ... Аз мисля, че всеки човек има право да избира дали да пие или не, а и по колко. Проблем има ако тези които пият се качват на моторно превозно средство преди да са изтрезнели или се прибират в къщи и жените и децата им треперят от ужас ... или от срам. Тогава мисля че има проблем. А свобода какво да правиш със собственното си тяло би трябвало да има всеки - доколкото не пречи на социалния му живот и на хората около него.
            Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

            Коментар


            • До: Алкохолизъм

              Да ви разкажа за един истински алкохолик-по негово лично признание.Румбата Костов,Бог да го прости.Истински приятел ми беше.Почина през 2007-ма на 13-ти октомври,две седмици преди ш...е избори.
              Познавам го от 1990-та,покрай БНРП и ОКЗНИ-националист до мозъка на костите.Работеше като поддръжка-механик в селскостопанската авиация.Дребничък,спортен тип.И тогава пиеше по бутилка слънчев бряг горе-долу.Без бирите-не му се удаваха тия бири.93-4-та се разведе,хвана жена си с друг.Получи едни 60 000 по закона на оня ... доган и с москвича направи със сина си обиколка на България.Аз вече имах кръчма в центъра и всеки ден бяхме заедно.95-та и насам,стигна до кило ракия на ден-без да губи разсъдък,без да буйства-почваше си сутринта,носеше си половинка от минерална вода и си "цръцваше".Пушеше по 3 кутии цигари дневно-до последно.Много начетен,умен мъж,той ме научи да заварявам железата.Напиването при него беше,когато вечер сядахме след работа и навървяша по 3-4 както си му е реда.Почваше леко да фъфли и се изнизваше да спи.Беше ми барман в една крайградска кръчма-в 5 следобед надуваше "Даньова мама",излизаше на пътя и завръщаше излизащите от близкия завод работници-потропвайки хорце.Ходеше военно облечен/работеше нощен пазач/,бара при него беше винаги аптека.Та си ми е казвал-аз съм си алкохолик,и скоро ще ме гледаш по диреците.Доживя да види внуче от дъщеря си,много му се радваше.Почина от възпаление на ухо-вътрешно,събра гной,носих до 3 пъти до София за операции,но...парички...
              Възпалението затискало някакъв нерв в мозъка и не можеше дъ говори и да ходи.Не се мъчи много.Почина на 56...
              Последно редактирано от maxxx; 16-04-10, 07:12. Причина: по-кротко с определенията

              Коментар


              • До: Алкохолизъм

                Понеже се спомена че домашната ракия била по-отровна от купешката,да споделя един пиниз който научих наскоро.
                Може би знаете,че имаше едни "перални" с ултразвук.Жена би беше купила такава навремето.Представлява една пластмасова паричка с диаметър 6-7 см. и кабел за контакта.Издава гаден звук като се включи.Нашата е марка "Волкано".
                Та тази чудесия се пуска в съда с прясна ракия и се включва.На час,състарявала ракията с една година-за литър говорим.Изкарвала метила и другите вредни вещества.Понеже имах подръка уреда,и прясна ракия миналата есен,пробвах в 8 литра за една нощ.Определено имаше ефект във вкуса и като старост,избистряне и отстраняване на отровите.
                Опитайте.
                Последно редактирано от maxxx; 18-04-10, 09:20. Причина: линк

                Коментар


                • До: Алкохолизъм

                  Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                  Понеже се спомена че домашната ракия била по-отровна от купешката,да споделя един пиниз който научих наскоро.
                  Може би знаете,че имаше едни "перални" с ултразвук.Жена би беше купила такава навремето.Представлява една пластмасова паричка с диаметър 6-7 см. и кабел за контакта.Издава гаден звук като се включи.Нашата е марка "Волкано".
                  Та тази чудесия се пуска в съда с прясна ракия и се включва.На час,състарявала ракията с една година-за литър говорим.Изкарвала метила и другите вредни вещества.Понеже имах подръка уреда,и прясна ракия миналата есен,пробвах в 8 литра за една нощ.Определено имаше ефект във вкуса и като старост,избистряне и отстраняване на отровите.
                  Опитайте.
                  За състаряването на ракията има и друг пиниз, но не всеки може да си го позволи, а само работещите в АЕЦ значи домашната ракийка се поставя за около час в активната зона и се състарява като 40 годишен коняк.Този номер ми го показаха дъртите физици от Козлодуй дето спиртец състарявали , след това разреждали с дестилирана водица и те ти бате водчица

                  Коментар


                  • До: Алкохолизъм

                    Лекаря:
                    - Като ви гледам сте любител на чашката...
                    Пациента:
                    - Обиждате ме, аз съм професионалист...



                    Знам, че има руски патент за състаряване на виното с микровълново облъчване. После го опровергаха донякъде - наистина се постигало, но с големи мощности и за малки количества вино - около 100 мл. Което го прави неприложимо на практика.



                    Според мен, алкохолизма започва когато пиенето започва да пречи на нормалния живот - работа, семейство, както и че човека се превръща в проблем на околните и себе си.
                    А пиенето всеки ден (имам предвид здравото пиене), напиването всеки път когато се сяда на маса трябва да е предупредителната лампа на таблото...
                    Познавам такива хора - големи професионалисти, изключително успешни в работата си, с нормални семейства, но обичащи да си пийват... повече.
                    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                    Коментар


                    • До: Алкохолизъм

                      Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                      За състаряването на ракията има и друг пиниз, но не всеки може да си го позволи, а само работещите в АЕЦ значи домашната ракийка се поставя за около час в активната зона и се състарява като 40 годишен коняк.Този номер ми го показаха дъртите физици от Козлодуй дето спиртец състарявали , след това разреждали с дестилирана водица и те ти бате водчица
                      Спирта (етиловия алкохол ) не старее с времето.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • До: Алкохолизъм

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Спирта (етиловия алкохол ) не старее с времето.
                        Пламене,пил съм 53 годишна ракия...
                        При първото глътване,ме удари отзад в тила.Не като сила,а...незнам не мога да го обясня.Влиза лесно,като олио,не те натоварва,не търсиш да замезиш.Верно,пих 2-300 грама,че собственика много я каскънеше но си заслужаваше.
                        Та,незнам,май не мога да се съглася че не старее.Може би ще уточниш?

                        Коментар


                        • До: Алкохолизъм

                          Aми да уточня, етиловия алкохол се съдържа в дестилатите (ракия , уиски, коняк, метакса, шльокавица и т.н.). При отлежаването се променят химичните съединения, които "дават" вкуса, като стават по сложни и ароматни, но се губи част от наличноста. Това е при отлежаване в буре. В шишето става друго. променя се химията на всичко друго вътре, освен на спирта и виното така отлежава. Шише спирт затворено(не ракия) и след векове ще си е същия спирт Ц2Х5ОХ(C2H5OH).
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • До: Алкохолизъм

                            Значи напразно държа тука няколко бутилки с Метакса и т.н. питиета неотваряни, последните 12-3 години, така ли?
                            Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                            Коментар


                            • До: Алкохолизъм

                              Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                              Значи напразно държа тука няколко бутилки с Метакса и т.н. питиета неотваряни, последните 12-3 години, така ли?
                              Промишлените питиета в стъкло не остаряват много. Понякога остаряват не към добро. Но това не променя факта, че на бутилката пише рождената дата на Хари Потър примерно.

                              Коментар


                              • До: Алкохолизъм

                                Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                                Значи напразно държа тука няколко бутилки с Метакса и т.н. питиета неотваряни, последните 12-3 години, така ли?

                                Ти си хазартен тип
                                Аз не смея, да не даде фира нещо Най-много до следващото свежо попълнение, но все по-рядко и по-рядко
                                А стареенето в дъбови бъчви, според автора на един учебник по винарство от миналия век, е нещото, което превръща обикновената гроздова ракия в изискан френски коняк. За около 25 години

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X