Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алкохолизъм

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Алкохолизъм

    Мисля, че количествата са занижени. На събора в Приморско в лагера на бар Наздраве колко алкохол се изпи, мани-мани.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #77
      До: Алкохолизъм

      Доктора Михов, ми напълни душата!

      Не забравяйте, че единствената алкохолна напитка, която се получава по естествен начин е виното!

      Да вкарам една малка простотия в темата - май алкохола абсорбира голяма част от стреса, което го прави нещо като лекарство!

      Въпроса е в дозировката!

      А иначе стресирания е безнадежден случай! Там вече се включва природата и го ликвидира с бруталната жестокост на естествения подбор!

      Стреса е отровата, просто скапва бавно.. но пък сигурно!

      Коментар


      • #78
        До: Алкохолизъм

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Изчетох много внимателно темата колеги и разбрах че в България всички разбират от политика ,футбол и медицина.Естествено имаше и добри попадения с една класификация на алкохолната болест-американска.Скоро дори бях на такъв модул и тя е най-модерната.През призмата на моя практически медицински опит от 13 години искам да ви споделя моето виждане за хигиена на пиенето:
        1. Не пийте концентрати на гладно.
        2. Медния йон от нашите ракиени казани има пряко цитотоксично действие върху хепатоцитите(убива директно клетките на черния дроб)В Европа отдавна са минали на неръждавейка.Отделно стои въпроса,че Ганьо Балкански си мисли ,че може да вари ракия при домашни условия като 18 век или 100 год след тотална ядрена война.
        3. Пиенето на пресни неотлежали деривати(мин.3 год в дъбови бъчви-това се отнася и за ракии и за вина)
        4. Много пиячи споделят,че пият само бира-най-бързия и сигурен начин за стеатоза и цироза на черния дроб(интересното е че алкохолно зависимите не умиран от абстиненция ,а от органни усложнения-най често изкървяват от варици на хранопровода и буквално си изхождат собствената кръв-имам 3-ма такива екзитирали пациенти)
        5. Истинското питие се казва червено сухо вино,поне на това сме богати в тази прекрасна ,но прокълната страна-например мавруд,единствения сорт вино който с годините само си подобрява качествата,за разлика от прехваленото мерло,което на 9-тата година се утаява.В първите години на демокрацията французи дойдоха и споделиха,че ако възстановим насажденията си от Мавруд(стар местен български,а може би тракийски)ще си изплатим за 2 години външния дълг.Е Емил Кюлев почна с едни 5 хиляди декара край Асеновград,но......
        6. Лично аз всяко вечер,ако не съм дежурен пия по150-200 грама ракия около 43 градуса(отлежала мин 6месеца в дъбов чипс,двойна преварка)със вълча салата-някакъв животински белтък,и после около 500 мл червено вино букет(50мерло/25памид/25червен мискет-от поне 10 години ...вземам го от един арендатор в с.Караново,Новозагорско)за вечеря.Аз съм 110 кг и това количество не ме изправя пред една по-горепосочена дилема-повишено либидо ,а пък малко възможности(еректилна дисфункция).Скоро купих лозе и докато завъдя мавруд ,ще се редя на опашка за Мерло.
        7. И последно-Страната с най-малко инсулти и инфаркти в Европа(България е на второ място след Матушка Рус)е Франция въпреки мазната си кухня(още един медицински мит за холестерола,който обслужва само и единствено фармакологични интереси),заради една поговорка която стои на табелка на вход на метрото-"Вредно е да се пие повече от 3 литра червено вино на ден".......Никъде не става реч за ракия.
        Няколко въпроса:
        - По въпроса за неотлежалото вино - във Франция много уважават младото вино! Неправилно ли е?
        - Бирата? Ти ме стресна силно - толкова ли е вредна, че да лягам да умиргам?!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #79
          До: Алкохолизъм

          Що ми се струва, че ако седнем с Вълка, с доктора, с Трайяла..

          около нас ще се съберат над 90 % от пишещите и четящите в темата...

          и никой няма да пие сайдер, или студен чай..

          па де да знам, то на Дочев мезето може и с хладка вода да се мези, ама никой не е пробвал..

          вредно е..

          Коментар


          • #80
            До: Алкохолизъм

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Що ми се струва, че ако седнем с Вълка, с доктора, с Трайяла..

            около нас ще се съберат над 90 % от пишещите и четящите в темата...
            Това, което е сигурно е че след вечерята, ще последва брутално хъркане - признак на арогантно дълбок сън - мечтата на всички банкери, олигарси, висши мутри или политици!

            Няма да споменавам тия с ортопедичните възглавници или японските фън-шуи!

            Коментар


            • #81
              До: Алкохолизъм

              Отивам да си сипя една чаша вино по случая.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #82
                До: Алкохолизъм

                Наздраве!

                През средновековието, по времето на масовото тровене, се е налагало, когато ти дойде гостенин, да пресипеш вино от твоята чаша в неговата...

                Постепенно това е започнало да става като се удрят чашите една в друга!

                Така че - НА ЗДРАВЕ!

                Коментар


                • #83
                  До: Алкохолизъм

                  Наздраве! Чудно е червеното вино.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Алкохолизъм

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Що ми се струва, че ако седнем с Вълка, с доктора, с Трайяла..

                    около нас ще се съберат над 90 % от пишещите и четящите в темата...

                    и никой няма да пие сайдер, или студен чай..

                    па де да знам, то на Дочев мезето може и с хладка вода да се мези, ама никой не е пробвал..

                    вредно е..
                    Просто не знаеш колко си прав!
                    Наздраве!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #85
                      До: Алкохолизъм

                      По случайност точно пък някакво шишенце червено ми пълни чашката!

                      Домашно разбира се!

                      Още нещо от кухнята..

                      Имало два вида багрила -естествени и изкуствени!

                      С една дума, виното се проверявало с обезцветена вълна - вари се в нея и ако вълната се боядиса - пиете Персил с омекотител!

                      Така се прави в лабораториите!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Алкохолизъм

                        Вълчо, ми то тия, дето ми падат от време на време, те са си обръснали вълната. Как да позная виното, егати..
                        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                        -----------------------------------------------
                        Питието определя съзнанието....
                        -----------------------------------------------
                        0887770735

                        Коментар


                        • #87
                          До: Алкохолизъм

                          Минавам на вино! Поръчах си 300 л. мерло да закърпя зимния сезон
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • #88
                            До: Алкохолизъм

                            И при нас ли да дойдете?

                            Коментар


                            • #89
                              До: Алкохолизъм

                              Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                              Минавам на вино! Поръчах си 300 л. мерло да закърпя зимния сезон
                              Много правилна концепция. Както бях споменал по-горе, съществува сезонност на напитките.
                              Само ракията е уни-сезонна
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Алкохолизъм

                                Имаме един роднина в едно белоградчишко село, дедо Георги. На 85г. е в момента. Гледа 3-4 прасета, няколко овци и магаре. Режимът му, откакто се помня, а аз съм на 47г. е : Сутрин става рано. Пали печката и отова да храни стоката. Към 8ч. сяда да закусва и обядва едновременно. Задължително се пие 20гр. ракия на гладно и след това буркан винце с печена на жарта в печката сланина. Към 10ч. отива да си върши задачите. Вечер сяда на масата към 19ч. Пие се или кило вино, или 300гр. ракия. В този район ракия под 55 градуса не се брои. В 21ч. си е легнал. Чушки и домати не можеш да го накараш да си сложи в устата. Само месо или сирене. Единствените зеленчуци, които яде са всички видове лук.
                                Та питането ми е: Тоя човек алкохолик ли е..
                                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                                -----------------------------------------------
                                Питието определя съзнанието....
                                -----------------------------------------------
                                0887770735

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X