Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

    От известно време имам голям проблем с ползването на боя за коса, Боясисвам се с черна боя за коса и съм опитала какви ли не марки...обаче ефектът винаги е един и същ - след изсушаване, часове след това по главата ми се появяват рани, дори по учите и шията, които са придружени със силен сърбеж, опитвам се да ги махна, но на тяхно място упорито излизат нови...опитах с къна, която уж е на растителна основа - ефектът беше ужасен...цял месец с рани по главата... Последно пробвах една безамонячна боя на Лореал и тогава ефектът от към дразнене бе значително по слаб. Чувала съм за бои, които могат да те заведат в токсикилогията на системи, та моля, ако някой се е сблъсквал с подобен случай да сподели има ли начин, хем да изглеждаме като хората, а не на 45 г. с почти бяла коса, или да предложи някоя марка боя, от която няма такъв ефект, че да се стигне до болница, или болезнено и продължително разраняване на скалпа.

  • #2
    От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

    Опитай без боя. Никога не съм харесвал боядисани коси - създават усещане за менте.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

      Майка ми така беше на скоро.. Просто си даде почивка докато заздравеят раните..После смени марката и нещата бяха добре..
      Аз от сапун Dove пък целия ставам на лишеи.. Лекувам ги с бебешки сапун.. Та, ако пробваш да измиеш косата няколко пъти с бебешки сапун, дали няма да се успокоят нещата?

      Коментар


      • #4
        От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

        Аз си боядисвах мустаците преди с една боя, но не мога сега да се сетя за марката, обаче съм сигурен, че колегите ще помогнат.
        Ние едно време за една маша помогнахме, че сега ли! Ей, харесвам го тоз форум все повече и повече.....ааа, щях да забравя, и дамски превръзки ползвам!!!
        А сега познайте къде и как....

        Коментар


        • #5
          От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Аз си боядисвах мустаците преди с една боя, но не мога сега да се сетя за марката, обаче съм сигурен, че колегите ще помогнат.
          Ние едно време за една маша помогнахме, че сега ли! Ей, харесвам го тоз форум все повече и повече.....ааа, щях да забравя, и дамски превръзки ползвам!!!
          А сега познайте къде и как....
          Попитах с чиста надежда за помощ, ако модераторите смятат темата за неуместна, моля да я изтрият

          Коментар


          • #6
            От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            ....
            А сега познайте къде и как....
            Вместо стелки в ботушите, да обират влагата от краката в горещините?
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
              Вместо стелки в ботушите, да обират влагата от краката в горещините?
              Позна но наполовина...... в каската, на главата....

              Коментар


              • #8
                От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

                Шлемовете с крилца са били популярни във всички епохи.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #9
                  От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

                  Може би трябваше да поставя този въпрос в БГ мама, но тъй, като от сърце мразя този форум, попитах тук, където съм от почти 4 години, обичам от сърце Офф роуд БГ и съм се старала да бъда лоялна...тук където се питат какво ли не неща, за картофи, за луканки, защо и аз да не попитам...за тигани и за пилета в тенекии, за миди и кисело зеле...какво ви пречи да питам, само това не мога да разбера.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

                    Не се коси колежке, ще имаш и качествени отговори от знаещи. Колегите просто се отплеснаха за момент, но съм сигурен че не са те взели на подбив.
                    Ако до довечера няма достатъчно задоволяващи те отговори обещавам да питам жената с какво се боядисва. Не съм чул оплакване от боята и за коса.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

                      Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                      Може би трябваше да поставя този въпрос в БГ мама, но тъй, като от сърце мразя този форум, попитах тук, където съм от почти 4 години, обичам от сърце Офф роуд БГ и съм се старала да бъда лоялна...тук където се питат какво ли не неща, за картофи, за луканки, защо и аз да не попитам...за тигани и за пилета в тенекии, за миди и кисело зеле...какво ви пречи да питам, само това не мога да разбера.
                      Не се засягай.
                      Адаша е прав, че тук е малко вероятно да получиш адекватен отговор, понеже 99% от хората си боядисват .. . джипките, а косата е на заден план. На колко години си (ако не етайна, разбира се) опитай без боя. Опкръжението ми е такова, че сред мен са само жени и наблюденията са ми, че небоядисваната, естествена коса е НАЙ-КРАСИВА, привлекателна и прочее. Ако наистина косата ти не е побеляла тотално, НЕ я боядисвай. Боята вреди във всяко едно отношение, пресите и сешоарите още повече. Доста девойки си съсипаха косите с пресите, особенио тези дето са по 80 лева в метро.
                      * знам, че искате да изглеждате перфектно (така е при всички жени), но колкото по-неподправена (естествена) и истинска е една жена, толкова в по-привлекателна и будеща възхищение. Или поне моите скромни възгледи и наблюдения са такива.
                      * с гримовете работата е същата. Девойки на по 16-18 години с по 2 кофи грим по лицето, вечер по купшоните са най-големите "кукли" сутрин в кревата са като съблезъб тигър с разтройство .

                      Ма май се отплеснах. Успех с разкрасяването.

                      Поздрави !
                      п.п. Някой/я да не си помисли ся да ходи с мустаци като Филип Тотю, с козина по ръцете и на разни други местенца . . .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

                        Дани, най-добре намери добър дерматолог. Явно с годините се е отключил алергичен механизъм и само със смяна на марката на боята няма да стане. Освен това, пълен мит е, че къната за коса не съдържа синтетични оцветяващи вещества. Всички къни на нашия пазар за тъпкани с химия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

                          Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                          ...какво ви пречи да питам, само това не мога да разбера.
                          Нищо не ни пречи, ама ако не се майтапим, значи не сме живи, а с кой - с всеки когато можем
                          Тук пишещия Кок4о много пъти е споменавал "....четете етикетите до последния ред, и до най-малките буквички...." и масово не се прави, та вземи си изчети от "кора до кора" какво ти съдържат боите, и свързаните с тях "разредители и втвърдители", виж дали има едно и също вещество във всичките, може то да е причина, ако не го откриеш може да се консултираш с лекар дерматолог, (май във форума нямаме такъв) поогледай се и за някой малък, закътан, но стилно (по-взъможност и скъпо) обзаведен фризьорски салон, поговори си със собственика, понякога добрите практици без особенни медицински знания знаят как да се справят с нестандартни ситуации......
                          П.П. ...писали сме заедно с Цвета за дерамтолога
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

                            Понеже любопитството ме човъркаше се обадих на една позната фризьорка. Каза ми че най добрите бои за професионална работа били на Шварцкопф /не съм сигурен в правописа/, но ако има дерматологични проблеми си е необходим доктор специалист за да разбере от кой от всичките химикали в боите се получава проблема. Успех.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Боята за коса- голям проблем или просто дразнител

                              Dan7, аз ползвам Wellaton и досега не съм имала проблеми.
                              Пробвала ли си с по-светъл нюанс (да не би в черния оцветител да има нещо)?
                              Наистина трябва да се тестваш за алергия. Не само към химия.
                              На мен, например, ми действа зле всичко, което е с Алое, независимо, че го смятат едва ли не за връх на полезността
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X