Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кръвна захар показатели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кръвна захар показатели

    Здравейте!днес си пуснах изследване на кръвна захар.Резултата е 5.23 капилярна кръв.Въпроса ми е трябвали да се притеснявам ?

  • #2
    От: Кръвна захар показатели

    Ами не,до 6 е в нормите

    Коментар


    • #3
      От: Кръвна захар показатели

      Благодаря

      Коментар


      • #4
        От: Кръвна захар показатели

        супер си, не се притеснявай.
        Ако имаш някакви съмнения, звънни ми - имам някакви впечатления по въпроса

        Коментар


        • #5
          От: Кръвна захар показатели

          Освен това до колкото ми е известно би трябвало да ти е взета кръв сутрин, на гладно, като предишната вечер би трябвало да си консумирал съвсем лека вечеря.
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #6
            От: Кръвна захар показатели

            Да сутрин на гладно,но вечерята не е беше лека Обикновено цял ден на работа почти не ям и вечер си наваксвам.

            Коментар


            • #7
              От: Кръвна захар показатели

              Приема се, че до 7 mmol/L е нормално. Вече два пъти ми се налага да давам повторно кръв за изследване щото ми изкарват висока захарта. А си знам,ч е не е, и се запъвам. А е висока единия път заради сериозен купон вечерта, а другия път защото забравих, че не трябва да закусвам.
              И в двата случая резултата беше някъде към 5,5. Това при повторното изследване, при нормални условия за организма.
              Та не се притеснявай, ама от време на време си пускай изследвания. То май при профилактичните прегледи които се правят всяка година от личния лекар има и такова изследване. Като на всичко отгоре се поема от здравната каса.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Кръвна захар показатели

                Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                Освен това до колкото ми е известно би трябвало да ти е взета кръв сутрин, на гладно, като предишната вечер би трябвало да си консумирал съвсем лека вечеря.
                И два-три дена преди това да си се въздържал от торти и алкохол.
                Личния ми опит показва, че различните лаборатории мерят различно и приемат различна горна граница на "зелената зона".
                Нека изчакаме някой от лекарите във форума да се включи.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: Кръвна захар показатели

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  И два-три дена преди това да си се въздържал от торти и алкохол.
                  Така всъщност лъжеш себе си, като внимаваш преди изследването. Микроелемента цинк помага за производството на инсулин. Стойности до "около" 7 са нормални, но е добре да се направи глюкозен тест или профил. Ако пада след теста, лекаря казва нарушена биохимия на гладно и да се следи. Цинк никой не предписва а и е добре за простатата.
                  ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                  Е250 1998-продаден
                  Субару Пустош

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кръвна захар показатели

                    Не може кръвна захар около 7 да е нормална. Нормалната стойност е 6-6.2 максимум може да е по-ниско, вече зависи от режима на хранене.
                    Казват, че 7 е нормално поради една много елементарна причина. Вече проблемите с кръвната заха и по-точно диабета се превърнаха в епидемия и дори нещо повече. Вече не помня статистиката. Мисля, някъде над 330 милиона души в целия свят. Сериозен процент. Та поради сериозното разпространение, вече някои хора си позволяват да променят и границата на "нормалното" ниво на кръвната захар.
                    Умерено хранене. Избягване на сладки неща. Захарта причинява и други неща.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кръвна захар показатели

                      Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                      Така всъщност лъжеш себе си, като внимаваш преди изследването. .
                      Само донякъде си прав, защото ако за 2-3 дни можеш да вкараш показанията в нормата всъщност нямаш проблеми със захарта, а всичко е до хранителен режим.

                      А "въздържането" е съвет от лабораторията.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кръвна захар показатели

                        Това не го прави ,колкото и да е вкусно и колкото да си гладен . Пример за неподражание -моята особа . Като добавя и други фактори стигна се дотам,че миналото лято бях на границата да се срина ..........Не получих допуск за работа заради висока кръвна захар с месеци,тя пък ме беше ударила в черния дроб ...........Сега всичко е ОК . Дори при професията ,която имам с нерви ,недоспиване вече съм с нормални показатели на кръвната захар,излекуван черен дроб и........на никакви медикаменти от месеци . Вярвам в народната медицина .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кръвна захар показатели

                          Първоначално публикуван от papa Преглед на мнение
                          Това не го прави ,колкото и да е вкусно и колкото да си гладен . Пример за неподражание -моята особа . Като добавя и други фактори стигна се дотам,че миналото лято бях на границата да се срина ..........Не получих допуск за работа заради висока кръвна захар с месеци,тя пък ме беше ударила в черния дроб ...........Сега всичко е ОК . Дори при професията ,която имам с нерви ,недоспиване вече съм с нормални показатели на кръвната захар,излекуван черен дроб и........на никакви медикаменти от месеци . Вярвам в народната медицина .




                          Как успя да я свалиш?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X