Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моето здраве........

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моето здраве........

    Mой близък роднина мина през нещо подобно. Мина и замина, все едно не е било! Споко, бъбреци най - болят!

    Коментар


    • #17
      От: Моето здраве........

      Уважаеми колега, не се отчайвайте, винаги има какво да се направи. Като първа стъпка си прегледайте всичко в начина на живот, променете каквото може към по-добро за бъбреците. Има много което би могло да се поправи и винаги се ръководете от принципа: Каквото не вреди, може да помогне! Четете повече по въпроса, търсете сходни случаи, поинтересувайте се от възможностите за странични въздействия и щадящи терапии. Най-вече работете интензивно в тази област и си променете режима на хранене и пиене, ще видите че ще Ви се отплатят усилията.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        От: Моето здраве........

        Люси, каква е ситуацията с днешна дата?!

        Коментар


        • #19
          От: Моето здраве........

          Люси, каква е ситуацията, човече. От това, което описваш като поведение на бъбреците ти и схема на лечение на лекарите май си с гломерулонефрит, и то скоротечен. Но пък би трябвало да ти сложат и венозно урбазон, и то високи дози, които да ги намаляват постепенно с надежда да забавят разстежа на креатинина. Всъщност, беше ли във втора нефрология както ти препоръчах. Иди там, там е диспансера на бъбречно трансплантираните, там са светилата. Навсякъде другаде в Бг докторите са лаици на тази тема. Иди там и прави всичко, каквото ти кажат, защото минеш ли на диализа......животът спира. Буквално. А си само на 26. Проучи и възможността родител да ти стане донор-сега и тези операции се финансират от бюджета, и то благодарение на ГЕРБ, те промениха закона. Някога на частно се плащаше. Успех и пиши.

          Коментар


          • #20
            От: Моето здраве........

            Положението е много сериозно , прегледаха ме 13123131 спецове от страната и 2-ма от чужбина , надеждата е диализата......
            Лудак

            Коментар


            • #21
              От: Моето здраве........

              Горе главата, младежо, хемодиализата не е само надежда, но и средство да се стабилизира организма за последващи/евентуални и желателни/ интервенции. Имах пациент, който преди 8 год. поради остро настъпило нарушение на бъбречната функция беше включен на диализа, след 6мес. се направи успешна трансплантация на бъбрек от донор - баща му, и досега човека си живее съвсем пълноценно. Имай куража и волята да се пребориш с тези трудности, и нещата ще се подредят, сигурен съм! Успех!
              "Make love, not war!"

              Коментар


              • #22
                От: Моето здраве........

                Както ти казах, търси донор от мама или тати. И се моли вс да е точно. Щото е 50/50. Трансплантацията задължително я прави в правителствена-най-добри са. И късмет. Тва е.

                Коментар


                • #23
                  От: Моето здраве........

                  1 или 2 бъбрека са проблемни? Имам един-двама познати с 1 бъбрек и мога да те успокоя, че не е чак толкова страшно. Единият пие като руснак и ако не ти каже по нищо не можеш да разбереш, че има подобен проблем, може би проблеми има най-вече при спортуване и по-тежка работа. Горе главата, живота продължава!
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моето здраве........

                    Люска, има много неща, които можеш да направиш за себе си. Наистина е нужна коренна промяна на начина наживот. Медицината също е доста напреднала. С подходящите лекари и лечение ти предстоят още много години. От теб зависи как ще ги оползотвориш. Дали ще се отчаеш и предадеш или ще впрегнеш волята си за да се радваш дълго на хубавото, което тепърва те очаква. Стягай се и се бори! За съжаление моите бъбреци също не стават, но ако се наложи качествена кръв все още има.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моето здраве........

                      Късно видях публикацията.
                      Искам да споделя че дъщеря ми от 17г. е в инвалидна количка след ПТП,в следствие на което направи много тежки усложнения на бъбреците, три пъти лежа в Александровска болница, два пъти почти бяхме изгубили надежда. Но да е жива и здрава Доцент- Джераси и екипът и, след огромна борба се справихме, но вече три години все още я посещаваме при най малкия признак за заболяване.
                      Желая успешен и щастлив край на проблема.
                      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моето здраве........

                        Ситуацията се повтаря......... Точно ама точно като по часовник от миналата година..............
                        А не е като да не пазя диети , да правя профилактики и всякакви извън медицински неща , даже на диета бях... гладувах и близо 20 килца отслабнах...........
                        Иначе точно в момента положението е 39,2 температура и адски болки в левия и леки в десния ............ .
                        Да си пикам на здравето ама в буквалния смисъл..........
                        Утре се почва наново ..........
                        Лудак

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моето здраве........

                          С теб съм. С подобни грижи съм и аз, само че в комбинация и със сърдечни проблеми. А за доктори - който ти допада, на който имаш доверие, аз където и да питам доктори (и в частни и в всякакви други болници) за добри нефролози все за Александровска ме пращат, и Джераси, и Киперова, и Андреев и може би най-добрият Богов ама пък той е най-неоткриваем. Работят почти винаги в екип и се консултират един друг.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X