Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за анални фисури.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Съвет за анални фисури.

    Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
    Да не говориш за хемороиди.
    Да.
    Не съм запознат какво е другото. Но в нашия случай сме много доволни. Мислех, че е нещо от сорта. Извинете ме, ако съм подал грешна информация.
    Доколкото разбирам и с фисурите се борят неоперативно. Това според мен е голямо предимство.

    Коментар


    • #17
      До: Съвет за анални фисури.

      Първоначално публикуван от Ivan_Botevgrad Преглед на мнение
      Ами точно там е проблема...
      При тях една фисура струва 200лв , а във Болницата не струва нищо но пък се подлагаш на операция с упойка и т.н...
      "Докторче, абе ти луд ли си ?!? ЗА ЕДИН ИЗВАДЕН ЗЪБ ДА МИ ИСКАШ 30 ЛЕВА ?!?

      Ей на, последния път ходих при Пешо ковача ! Човекът хвана зъба с клещите, и ЦЯЛ ДЕН ме влачи из двора !!! Три пъти с вода ме свестяваха, два пъти ме догонваха и ме смъкваха от дувара, втория път с бой, веднъж ме връзваха, пет човека седяха върху мен, две баби ми баяха, и така цял ден, и накрая човекът ми взе един лев !

      А ти какво, ЗА 30 СЕКУНДИ МИ БРЪКНА В УСТАТА И ЦЪК, 30 ЛЕВА ?!?
      "
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        До: Съвет за анални фисури.

        от една страна - да
        от друга, ако ще си плащаме , да си плащаме...

        щото аз плащам една торба пари за всяки осигуровки на персонала, еле и за мен, и от тая торба, която колкото и бездънна да е , трябва да бъркам, и да плащам пак и отново...

        е?

        кое да избера - да си плащам, или да си плащам?

        или да си плащам И да си плащам ?

        че нещо ми изниква спомена за диш хакъ?

        и как, по-точно ми е предложен тоя избор? - че нещо не виждам как мога да не си плащам зъбния данък ( "диш хакъ") - задължителен, и здравния - като се повредя нещо - наложителен


        който не знае какво е диш-хакъ - да потърси в Гугъла за какво са плащали дедите ни, когато турците са им яли печените пилета

        За тия , дето ги мързи да ровят - данъка е бил за хабенето на шевронната захапка на заптиите, докато са хапвали последната кокошка на сиромаха...

        и - открийте двете разлики, един вид, моля...

        made in BG - again...

        е, и до кога?????

        Коментар


        • #19
          До: Съвет за анални фисури.

          Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
          Темата не е много приятна, но ако някой е имал подобен проблем, моля да даде съвет и насока, къде е ходил и какво е станало. Благодаря ви предварително.
          Така. Имах такава преди година и половина. Изтърпях я една година. Направиха ми операция (силно казано операция , по-скоро е манипулация) - без скалпел- води се научно дилатация т.е. разширяване. Прави се при пълна упойка и е около 10 минути. След това трябва да изтърпиш един тампон отзад около 1,5 - 2 часа (това е най-трудното ) и си готов да си ходиш (за един ден е всичко с документациите). След манипулацията се разширява малко и остава разширен (тампона помага за да остане разширен по-дълго) за определен период от време мускула отдолу (сфинктер се казва). При манипулацията се разкъзват леко ръбчетата на фисурата, за да може да зарастне наново и напълно- това не го усещаш ти. Доктора ми го обясни. А зараства , защото сфинктера е охлабен, не упражнява налягане на фисурата и съответно не ограничава притока на кръв там. А притока на кръв лекува.
          Доста отлагах "срещата" с доктора , ама една позната мина преди това по същия път, при същия доктор и аз се реших накрая. На втория ден след манипулацията съжалявах , че съм отлагал и търпял толкова дълго. Около два - три дни след манипулацията има по някоя капка кръв и това е всичко. Болка няма. Само тампона е неприятен , ама се изтърпява.

          Последно редактирано от rmihalev; 27-01-10, 20:31.

          Коментар


          • #20
            До: Съвет за анални фисури.

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            от една страна - да
            от друга, ако ще си плащаме , да си плащаме...

            щото аз плащам една торба пари за всяки осигуровки на персонала, еле и за мен, и от тая торба, която колкото и бездънна да е , трябва да бъркам, и да плащам пак и отново...

            е?

            кое да избера - да си плащам, или да си плащам?

            или да си плащам И да си плащам ?

            че нещо ми изниква спомена за диш хакъ?

            и как, по-точно ми е предложен тоя избор? - че нещо не виждам как мога да не си плащам зъбния данък ( "диш хакъ") - задължителен, и здравния - като се повредя нещо - наложителен


            който не знае какво е диш-хакъ - да потърси в Гугъла за какво са плащали дедите ни, когато турците са им яли печените пилета

            За тия , дето ги мързи да ровят - данъка е бил за хабенето на шевронната захапка на заптиите, докато са хапвали последната кокошка на сиромаха...

            и - открийте двете разлики, един вид, моля...

            made in BG - again...

            е, и до кога?????
            Абсолютно си прав Подкрепям твоето мнение с две ръце Пациентът трябва да ходи с парите си там където си е избрал, а след това застрахователя (който също би следвало да бъде поставен в конкурентна среда) да му покрива разходите И тогава да видим кой гражданин ще си позволи да не се осигурява и кой застраховател ще си позволи да не плаща за реално извършената върху пациента дейност. В този случай проблемни остават ромите, които в момента всички ние осигуряваме в качеството им на безработни (един от многото действащи механизми за обратна репресия).
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #21
              До: Съвет за анални фисури.

              здравното осигуряване у нас си е чист данък и не получаваш нищо в замяна...
              За допълнителен корупционен елемент, "безплатно" ти предлагат само най-допотопните методи от 19-век... Като същивременно ти предлагат що-годе съвременното лечение срещу КЕШ... Поговорката е "Болен на легло се ***"...
              Двете най-скъпи лодки дето ги продадох миналата година ги купиха доктори... Защо ли? При тях криза няма...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                До: Съвет за анални фисури.

                Аз пък познавам разни доктори дето всеки ден се раздават и правят чудеса, а в замяна получават колкото третата секретарка на хора трудно свързващи няколко думи в изречение... при това и на смени го правят... Само дето съм съвършено сигурен, че това няма да остане дълго време..., повярвайте ми..., после като вече ми вярвате ще е много късно...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: Съвет за анални фисури.

                  За момента започни да правиш всеки вечер вани със смрадлика по половинчас с последващо промиване със спринцовка с йодосептодон.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Съвет за анални фисури.

                    И прегледите и "операцията" , които ми направи доктора бяха чрез здравната каса. Всичко съм платил 2 -3 потребителски такси и около 10 лв.(не си спомням точно) за един ден престой в болницата. А доктора е наистина много внимателен и усмихнат - а бе вдъхва ти доверие от раз.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Съвет за анални фисури.

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Абсолютно си прав Подкрепям твоето мнение с две ръце Пациентът трябва да ходи с парите си там където си е избрал, а след това застрахователя (който също би следвало да бъде поставен в конкурентна среда) да му покрива разходите И тогава да видим кой гражданин ще си позволи да не се осигурява и кой застраховател ще си позволи да не плаща за реално извършената върху пациента дейност. В този случай проблемни остават ромите, които в момента всички ние осигуряваме в качеството им на безработни (един от многото действащи механизми за обратна репресия).
                      Абсолютно съм съгласен с теб и мога да допълня,че освен мангалите(основен изборен инструмент),държавата не осигурява децата ни,за пенсионерите внася по 50 ст на месец(основните ползватели на мед.услуги) и се оказва че 2 милиона осигуряващи се за здраве(тази цифра не корелира с реалния брой работещи,т.е.осигуряващи се),които внасят едни мижави пари за 7 милиона потенциални пациенти.Медицината е скъпо и високотехнологично занятие и изисква много вложени средства в обучение,оборудване ,консумативи и естествено заплати.В България заплатите са едни от най -ниските в Европа,където заплата от 10000 евра се счита за ниска и стартова за лекар.За това разбира се процеса е оптимизира и контролира много строго.В Бългатия има прекалено много болници ,които не работят ефективно и през тях изтичат прекалено много средства.Типичните грандомански социалистически мастодонти построени без никакво планиране,големия брой медицински вузове избълвали толкова много медици (добре,че последните випуски стават дистрибутори на хапчета) доведе до прекалена централизация и до пълна инсуфицуенция на селската медицина.Това доведе до пълни със ненужни специалисти болници,а липса на специалисти по обща медицина(които трябва да вършат 80 % от работата-отделен е въпроса дали могат).Не по-маловажен е въпроса за финансирането.Не може едно хлапе което лепи и балансира гуми да ти вземе 10-15 лв и през това време не си е напрегнало пачата и една секунда,а комунягите да искат да пада потребителската такса от 2,40.Къде е паралела м/у физически и интелектуален труд(в България от бай Тошово време образованите хора не са на почит,че и до сега-те в БАН...тия старци).И да не бъда много кратък ще ви напиша какво прочетох в една статия на Валери Найденов.Той решил да разкаже един виц на американците за Иванчо.Та...Иванчо и баща му седели и гледали манекенско шоу.Иванчо попитал :Тате кой ги е-е тия бе?Баща му отвърнал-Отличниците мойто момче...по бойната и политическа подготовка.Един американец попитал сконфузено -А къде е вица?Там било също така,само че отличниците от университетите.....
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Съвет за анални фисури.

                        Благодаря на отзовалите се със съвети. Във вторник проблема бе решен и се надявам всичко вече да е ОК. Много здраве на всички.
                        Борислав Русенов - 0889593977

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Съвет за анални фисури.

                          Първоначално публикуван от rmihalev Преглед на мнение
                          И прегледите и "операцията" , които ми направи доктора бяха чрез здравната каса. Всичко съм платил 2 -3 потребителски такси и около 10 лв.(не си спомням точно) за един ден престой в болницата. А доктора е наистина много внимателен и усмихнат - а бе вдъхва ти доверие от раз.

                          Къде си ходил и кой доктор е извършил манипулацията?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X