Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За кръвните групи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За кръвните групи

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    A + 0 => група A (A е доминантен)
    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Всичко, което е написано в този Форум, е вярно. Ние, модераторите, зорко следим и трием всички неверни постинги
    Ако второто е вярно, значи е вярно и първото. Извод: В този случай, малкият ми син не е от мен, тъй като аз съм (А), баща му - (0), а детето - също (0).

    P.S. Няма ли някакви изключения от първото правило, като за членове на форума, а?
    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

    Коментар


    • #17
      До: За кръвните групи

      Хороскоп! Нищо вярно при мен!

      Коментар


      • #18
        До: За кръвните групи

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Прати ги на кръводаряване. По-полезно ще е, а и безплатно ще им определят както кръвни групи, така и някои болести.
        Да и после да ми се оправдават една седмица, че им се вие свят и не могат да работят .
        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
        LZ1YBB

        Коментар


        • #19
          До: За кръвните групи

          Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
          Ако второто е вярно, значи е вярно и първото. Извод: В този случай, малкият ми син не е от мен, тъй като аз съм (А), баща му - (0), а детето - също (0).
          Верни са и двете неща, просто Ясен не е доизяснил картинката в пълната й красота, за да не усложнява излишно нещата.
          Сконфузеността идва от факта, че той говори за генетичен набор в рамките на един индивид, а не за детето при комбинация от два.

          Поради двойния (удвоен) генетичен набор у всеки от нас, ти явно носиш "подвидовете" (т.нар. алели) А + 0 за кръвна група. Тъй като А "подтиска" (доминира над) 0, той е и определящ за кръвната група. Респективно, бащата е 0 + 0, защото, по силата на горното правило, рецесивната 0 се изявява само в тази комбинация (ако имаше А или В в схемата, те щяха да го подтиснат).
          При създаването на нов индивид се смесват по един набор от родител, за да може детето да е с два като всички, а не с четири, осем и т.н. удвояване с всяко следващо поколение. Затова всяка полова клетка носи "на половина" от цялото инфо, което своего рода си е пак цялото инфо
          При комбинацията, станала печеливша за вашето хлапе, очевидно са участвали твоята 0 и една от двете 0 на другия родител. Така и се е получило то да е 0 (тоест, то е 0 + 0, единствената възможна комбинация за изява на 0-вата група).

          Допълнително инфо:
          1. Ако ти носеше А + А, пак щеше да си А група. При това положение, ако другият родител е 0 (0 + 0), то детето със сигурност щеше да е А група и то задължително А + 0, в частност.
          2. Тъй като ти си А + 0, а другият родител е 0 + 0, то шансовете за детето са 50% А група (А+0), и 50% 0 група (0+0). Явно се е случило второто. При статистически достоверен брой опити ще се наблюдават поравно и двете комбинации всред поколението. Не че ви подстрекавам...
          Последно редактирано от Yordan; 15-10-09, 16:23.
          Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

          Коментар


          • #20
            До: За кръвните групи

            Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
            Ако второто е вярно, значи е вярно и първото. Извод: В този случай, малкият ми син не е от мен, тъй като аз съм (А), баща му - (0), а детето - също (0).

            P.S. Няма ли някакви изключения от първото правило, като за членове на форума, а?
            Изключения няма, но има лекция по диплоидно унаследяване. Ти носиш 0+А, таткото 0+0, детенцето е взело по една нула от двамата. Всичко е наред. Ако се размножите достатъчно, за да се получи статистика, теоретично половината ви деца ще са А (0+А), а другата половина - 0 (0+0)

            Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
            Да и после да ми се оправдават една седмица, че им се вие свят и не могат да работят .
            Те това могат да го кажат и без да дават кръв, затова по КТ се полагат само 2 дни отпуска.

            Коментар


            • #21
              До: За кръвните групи

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ако се размножите достатъчно, за да се получи статистика, теоретично половината ви деца ще са А (0+А), а другата половина - 0 (0+0)
              Благодаря! Очевидно поради младежки ентусиазъм (преди доста години) сме се вместили в статистиката. По-големият ми син е (А). Успокояващо е да знаеш, че макар и непреднамерено, на младини си действал правилно .
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • #22
                До: За кръвните групи

                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                Успокояващо е да знаеш, че макар и непреднамерено, на младини си действал правилно .
                Да бе, толкова рядко чувство...

                Коментар


                • #23
                  До: За кръвните групи

                  Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
                  Не че ви подстрекавам...
                  Такова подстрекателство е ненаказуемо, а демографски похвално. Е, нереализуемо е (вече), но светлият пример може да намери други последователи
                  Благодаря, Yordan
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • #24
                    До: За кръвните групи

                    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                    ... Е, нереализуемо е (вече)...
                    Тя и баба ми така разправяла, кротнала се (донякъде) чак след шестото. Сега светът е пълен с мои лели, вуйчовци, чичовци, братовчеди и братя. Какво да се прави, ентусиазъм.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X